DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Chiny odnotowano największy mróz od ponad półwiecza, gdy rządził Mao Zedong.

10.00 avg. rating (95% score) - 1 vote
Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Przez kilkanaście dni nad środkową Syberią zalegało wyjątkowo mroźne powietrze, za sprawą którego temperatury były nawet o 20 stopni niższe od tych, które zwykle są tam notowane o tej porze roku. Ta kropla zimna ruszyła się wreszcie z miejsca i spłynęła nad wschodnią Azję.

Przyniosła jedne z największych mrozów w historii pomiarów meteorologicznych w Chinach, obu Koreach i Japonii, gdzie temperatura w najzimniejszych miejscach spada do 30-40 stopni poniżej zera. Lista miejscowości, gdzie odnotowano rekordy mrozu, wciąż się powiększa.

Anomalie temperatury (w stopniach Celsjusza) w Azji w dniu 7 stycznia 2021 roku. Fot. ClimateReanalyzer.org

W Pekinie temperatura spadła w czwartek (7.01) krótko po wschodzie słońca do minus 19,6 stopnia. Tak lodowato nie było w stolicy Chin od 54 lat. Pobity został rekord z 1969 roku, ale nie ten z 1966 roku, kiedy mróz sięgnął 27,4 stopnia.

To oznacza, że Pekińczycy przeżyli największy mróz od czasu, gdy Mao Zedong rozpoczął 10-letnią rewolucję kulturalną. Mieszkańcy stolicy przemierzają ulice opatuleni w ciepłe kurtki. Jednak nie wszystkim jest zimno. Można też spotkać rowerzystów, jadących do pracy bez czapki.

Apogeum mrozu następuje także na Półwyspie Koreańskim i na wyspach Japonii. W Pjongjangu, stolicy Korei Północnej w piątek (8.01) temperatura spadła do minus 24 stopni, zaś w Seulu, stolicy sąsiedniej Korei Południowej, do minus 18 stopni.

miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: