DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Będzie pozew zbiorowy za lockdown. Polska Federacja Fitness domaga się wysokiego odszkodowania ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Siłownia. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Siłownia. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

Polska Federacja Fitness zapowiedziała pozew zbiorowy przeciwko wprowadzanym przez rząd obostrzeniom zabraniającym funkcjonowania. Kilkaset obiektów z całego kraju będzie domagać się wysokich odszkodowań.

To drugi tego typu pozew zapowiedziany w Polsce. O pierwszym informowała kilka miesięcy temu Kancelaria Dubois i Wspólnicy, która reprezentuje branżę turystyczną.

Pozew zbiorowy za obostrzenia. Branża fitness się buntuje

W Polsce rośnie bunt przeciwko restrykcjom, obostrzeniom, nakazom i zakazom wprowadzanym przez rząd w imię walki z ogłoszoną pandemią koronawirusa.

Polska Federacja Fitness uznała, że skoro rząd najpierw nakazał siłowniom, klubom fitness itp. całkowicie zamknąć działalność, potem ją dopuścił w ograniczonej formie, a od połowy października ponownie zamknął, to teraz złożą pozew o odszkodowanie.

„Po kilkutygodniowych analizach prawnych, spotkaniach z licznymi kancelariami oraz dokładnej weryfikacji potencjalnych szans – ponownie uruchamiamy projekt pozwu przeciwko obowiązującym restrykcjom i kwestii odszkodowawczej” – informuje Polska Federacja Fitness.

Druga próba

Wskazuje, że projekt pozwu zbiorowego funkcjonował już podczas pierwszego, wiosennego lockdownu, ale wówczas ostatecznie zgłosiło się zbyt mało przedsiębiorstw. Teraz sytuacja wielu z nich jest znacznie gorsza.

„Na ten moment mamy zgłoszonych kilkaset obiektów do w/w inicjatywy, gotowych do podjęcia walki” – czytamy w oświadczeniu.

Federacja zachęca kolejne podmioty, by dołączyły się do pozwu. Przypomina, że coraz więcej spraw w sądzie kończy się na korzyść obywateli. Podaje niedawny przykład z Opola, gdzie WSA stanął po stronie fryzjera.

Polak wygrał z opresyjnym państwem. Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił karę sanepidu dla fryzjera

„Z oficjalnych informacji przekazywanych przez rząd, otwarcie branży może nastąpić na przełomie marca i kwietnia… ale i ten termin nie może być pewny. Nikt z Nas nie może dłużej czekać, dlatego podjęliśmy decyzję dot. pozwu” – podsumowuje Polska Federacja Fitness i załącza instrukcje, jak dołączyć do pozwu zbiorowego (instrukcja poniżej).

Dziambor przypomina słowa premiera

Inicjatywie kibicuje poseł Konfederacji Artur Dziambor. Na Twitterze przypomniał słowa premiera Mateusza Morawieckiego, które padły na konferencji prasowej przed decydującą turą negocjacji z Unią Europejską ws. budżetu.

– Warto przytoczyć ten podstawowy prawny, prawniczy argument. Nie może prawo wtórne omijać prawa pierwotnego. To tak, jakby nad konstytucją polską postawić jakąś ustawę albo rozporządzenie. Tego u nas w porządku prawnym nie przewidujemy – mówił Morawiecki.

Tymczasem wszelkie obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy w Polsce są wydawane właśnie na podstawie rozporządzeń. W tej kwestii rządowi nie przeszkadza, że prawo wtórne omija prawo pierwotne.

nczas.com
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: