Farmaceuta, który zniszczył fiolki Moderna, wyjął je z lodówki, ponieważ „ wiedział, że to uczyni je bezużytecznymi i chciał przekonać ludzi, że zostali zaszczepieni ”

 • Farmaceuta z Wisconsin celowo wyjął 57 fiolek szczepionki Moderna przeciwko koronawirusowi z lodówki 
 • Pracownik służby zdrowia zostawił ich na noc, wiedząc, że szczepionki będą „bezużyteczne” dla tych, którzy później je otrzymają
 • Staje w obliczu zarzutów lekkomyślnego narażania bezpieczeństwa pierwszego stopnia, fałszowania leku na receptę i kryminalnego niszczenia mienia 
 • Steven Brandenberg otrzymał w czwartek taką samą rezerwację
 • Brandenburgia jest również wymieniona jako licencjonowany farmaceuta w stanie Wisconsin  
 • Były pracownik Advocate Aurora Health Hospital w Grafton został aresztowany w czwartek po południu
 • Wartość zepsutych szczepionek szacuje się na około 8 000 do 11 000 dolarów
 • Urzędnicy służby zdrowia stanu Wisconsin ujawnili, że 57 osobom podano nieskuteczną dawkę szczepionki po tym, jak została ona „celowo” zepsuta
 • Dr Jeff Bahr, prezes Aurora Health Care Medical Group w Wisconsin, powiedział w czwartek, że sprawca wyjął fiolki z lodówki dwie noce z rzędu
 • Nie tylko wyjął je na noc w piątek, jak pomyślał na początku, ale także zrobił to w czwartek – odstawił je do lodówki następnego ranka, zanim ktokolwiek zauważył
 • Technik farmaceuta odkrył fiolki z lodówki w sobotę rano
 • Ponieważ urzędnicy szpitala nie zdawali sobie sprawy, że poprzedniej nocy zostali pominięci, część dawek podano 57 osobom 
 • Aurora Medical Center Grafton współpracuje teraz z firmą Moderna w celu ustalenia, w jaki sposób osoby dotknięte chorobą mogą być teraz bezpiecznie ponownie zaszczepione
Farmaceuta ze stanu Wisconsin, Steven Brandenburg, lat 46, został w czwartek zarezerwowany za te same opłaty

Farmaceuta ze stanu Wisconsin, Steven Brandenburg, lat 46, został w czwartek zarezerwowany za te same opłaty

Farmaceuta z Wisconsin pracujący w Advocate Aurora Health Hospital w Grafton celowo wyjął 57 fiolek szczepionki Moderna przeciwko koronawirusowi z lodówki i zostawił je na noc, wiedząc, że szczepionki będą „ bezużyteczne ” dla tych, którzy je otrzymali.

57 osób otrzymało szczepionkę ze sfałszowanych fiolek w szpitalu 26 grudnia, zanim dalszy przegląd wykazał ich wyrzucenie i rozpoczęło się dochodzenie w sprawie tego, w jaki sposób fiolki zostały pominięte.

Szpital Aurora poinformował wówczas policję i Grafton, aw czwartek zatrzymano farmaceutę.

FBI i amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków również prowadzą teraz dochodzenie.

Mężczyzna pracownik służby zdrowia nie został oficjalnie nazwany. Lista osadzonych w więzieniu hrabstwa Ozaukee pokazuje, że 46-letni Steven Brandenburg został w czwartek zarezerwowany na te same opłaty.

Brandenburgia jest również wymieniona jako licencjonowany farmaceuta w stanie Wisconsin.

Według Graftona, farmaceuta celowo wyjął fiolki na noc w Wigilię, z zamiarem zniszczenia ich skuteczności i przekonania ludzi, którzy je otrzymali, że zostali odpowiednio zaszczepieni, podczas gdy tego nie zrobili.

Następnie w świąteczny poranek odłożył fiolki z powrotem do lodówki. Następnie technik zgłosił te czynności swoim przełożonym.

Obecnie motyw takiego zachowania nie jest znany, a organy ścigania próbują ustalić, co skłoniło Brandenburgię do takich antyspołecznych zachowań.

Według Aurory nie ma innych dowodów sugerujących, że jakiekolwiek inne dawki szczepionki zostały naruszone.

Osoby, które otrzymały szczepionkę z sfałszowanych fiolek, zostały powiadomione, a firma współpracuje z firmą Moderna i FDA nad strategią prawidłowego szczepienia tych osób, jednak otrzymanie szczepionek, które okazały się nieskuteczne, nie powinno mieć negatywnych skutków.

Policja aresztowała aptekarza z Wisconsin, oskarżonego o celowe zepsucie 57 fiolek szczepionki Moderna przez wyjęcie ich z lodówki i pozostawienie na noc, zanim 57 osobom podano „nieskuteczną” dawkę. Aurora Medical Center w Grafton

W czwartek policja aresztowała Brandenburgię pod zarzutem lekkomyślnego narażania bezpieczeństwa pierwszego stopnia, fałszowania leku na receptę i kryminalnego uszkodzenia mienia. Jest wymieniony jako farmaceuta, chociaż policja nie wymieniła go oficjalnie.

Wartość zepsutych szczepionek szacuje się na około 8 000 do 11 000 dolarów.

Dr Jeff Bahr, prezes Aurora Health Care Medical Group w Wisconsin, powiedział w czwartek, że winowajca nie tylko wyjął fiolki z lodówki na noc w piątek, jak na początku pomyślał, ale także zrobił to w czwartek wieczorem – odstawił je do lodówki następnego ranka. zanim ktokolwiek to zauważył.

Sieć zamknęła się na podejrzanym, gdy technik farmaceuta odkrył fiolki z lodówki w sobotę rano.

Ponieważ urzędnicy szpitala nie zdawali sobie sprawy, że poprzedniej nocy również zostali pominięci, niektóre dawki uznano za dobre i podano je 57 osobom, zanim reszta została wyrzucona.

Centrum medyczne początkowo uważało, że dawki „zostały nieumyślnie wyjęte z lodówki apteki na noc”, ale w środę powiedział, że sprawca działał „celowo” i zwolnił go, podczas gdy policja Grafton i FBI rozpoczęły dochodzenie. Lekarz potwierdza, że ​​teraz były pracownik celowo zepsuty szczepionki przeciwko COVID

Bahr wygłosił konferencję prasową za pośrednictwem Zoom Thursday, na której ujawnił, że winowajcą był farmaceuta w szpitalu i podał dalsze szczegóły dotyczące sagi.

Powiedział, że technik farmaceutyczny po raz pierwszy odkrył, że 57 fiolek szczepionki Moderna zostało pozostawionych poza lodówką, w której były przechowywane we wczesnych godzinach rannych w sobotę.

Technik odłożył fiolki do lodówki i zgłosił incydent przełożonym.

Bahr powiedział, że odpowiedzialny farmaceuta początkowo twierdził, że po prostu popełnił „nieumyślny błąd”, pozostawiając je z lodówki, gdy mieli dostęp do innych produktów w tej samej jednostce.

Szczepionkę można przechowywać poza lodówką do 12 godzin, zanim stanie się nieskuteczna.

Opierając się na przekonaniu, że usunięcie było przypadkowe i że fiolki były wyjęte z lodówki krócej niż ten czas, liderzy kliniczni w szpitalu „ustalili, że szczepionki nadal można było podać” tego ranka.

W sumie 57 osób otrzymało pierwszą dawkę szczepionki Moderna rano 26 grudnia w Aurora Medical Center Grafton.

Pozostałe fiolki zostały następnie wyrzucone po „uznaniu ich za nieskuteczne”.

Dr Jeff Bahr, prezes Aurora Health Care Medical Group w Wisconsin, ujawnił w czwartek, że sprawca zniszczenia nie tylko wyjął fiolki z lodówki na noc w piątek, jak pierwotnie pomyślał, ale zrobił to również poprzedniej nocy - przed powrotem do lodówka, zanim zostali złapani

Dr Jeff Bahr, prezes Aurora Health Care Medical Group w Wisconsin, ujawnił w czwartek, że sprawca zniszczenia nie tylko wyjął fiolki z lodówki na noc w piątek, jak pierwotnie pomyślał, ale zrobił to również poprzedniej nocy – przed powrotem do lodówka, zanim zostali złapani

Jednak po wewnętrznej kontroli, zdaniem Bahra, personel szpitala stawał się „coraz bardziej podejrzliwy” wobec zachowania farmaceuty w ciągu następnych kilku dni.

Został zawieszony, zanim ostatecznie przyznał się „po wielu wywiadach” do „celowego wyjęcia” fiolek z lodówki.

Następnie farmaceuta przyznał, że wyjął fiolki z lodówki i zostawił je na noc w czwartek, ale w piątek rano włożył je z powrotem do lodówki, zanim ktokolwiek zobaczył.

To oznaczało, że fiolki były faktycznie nieskuteczne lub nieskuteczne, powiedział Bahr.

Bahr podkreślał, że „nie ma dowodów” na to, że nieskuteczne dawki mogły zaszkodzić podanym im osobom, a szpital współpracuje z firmą Moderna nad sformułowaniem planu bezpiecznego podawania skutecznej dawki osobom dotkniętym chorobą.

– Powiadomiono 57 – powiedział Bahr.

„Nie ma dowodów na to, że szczepionki wyrządziły im jakąkolwiek szkodę poza tym, że były potencjalnie mniej skuteczne lub nieskuteczne.

„Moderna zapewniła nas, że nie ma żadnych obaw dotyczących bezpieczeństwa w przypadku podawania szczepionki, która zbyt długo znajdowała się poza lodówką. Będziemy współpracować z nimi i FDA, aby opracować strategię dotyczącą przyszłych szczepień 57 osób dotkniętych chorobą ”.

Szef szpitala powiedział również, że jest przekonany, że żadna inna fiolka oprócz 57 nie została zepsuta, ponieważ szpital nie otrzymał żadnych dawek przed wspomnianym dniem.

Nie ma również „dowodów” na to, że majstrował przy szczepionce w jakikolwiek inny sposób, jak wyjmował ją z lodówki, powiedział Bahr, starając się uspokoić ludzi, że to była robota jednego „złego aktora, a nie zły proces”.

Policja w Grafton powiedziała, że ​​były pracownik Advocate Aurora Health Hospital w Grafton został aresztowany w czwartek po południu pod zarzutem lekkomyślnego narażania bezpieczeństwa pierwszego stopnia, fałszowania leku na receptę i kryminalnego uszkodzenia mienia

Policja w Grafton powiedziała, że ​​były pracownik Advocate Aurora Health Hospital w Grafton został aresztowany w czwartek po południu pod zarzutem lekkomyślnego narażania bezpieczeństwa pierwszego stopnia, fałszowania leku na receptę i kryminalnego uszkodzenia mienia

Policja i władze federalne wszczęły dochodzenie w środę po tym, jak system opieki zdrowotnej Wisconsin powiedział, że pracownik przyznał się do celowego zepsucia 500 dawek szczepionki na koronawirusa.

Aurora Medical Center po raz pierwszy zgłosiło, że dawki zostały zepsute w sobotę, mówiąc, że zostały przypadkowo pozostawione na noc bez lodówki przez pracownika w Aurora Medical Center w Grafton.

System opieki zdrowotnej powiedział w środę, że dawki szczepionki zostały celowo zepsute.

W oświadczeniu pod koniec środy Aurora powiedziała, że ​​zaangażowany pracownik „przyznał, że celowo wyjęli szczepionkę z lodówki”.

Aurora powiedziała, że ​​zwolniła pracownika i przekazała sprawę władzom.

„Wciąż wierzymy, że szczepienia to nasza droga wyjścia z pandemii. Jesteśmy bardziej niż rozczarowani, że działania tej osoby spowodują opóźnienie zaszczepienia ponad 500 osób ”- czytamy w oświadczeniu.

Policja i władze federalne wszczęły śledztwo w środę.

Liczba przypadków COVID-19 w Wisconsin nadal rosła po spadku na początku grudnia.

Stanowy Departament Opieki Zdrowotnej zgłosił w czwartek 3810 nowo potwierdzonych przypadków, co oznacza trzeci dzień z rzędu narastających codziennych infekcji.

Stan widział teraz 481,102 przypadków.

COVID-19 był przyczyną 41 kolejnych zgonów, zwiększając ogólną liczbę ofiar śmiertelnych w stanie do 4859. Wskaźnik przeżycia pozostał na niezmienionym poziomie 99 procent.

https://www.dailymail.co.uk