Wprost dotarł do maila dot. szczepień, którego rozsyłała fundacja Krystyny Jandy. Ani słowa o akcji promocyjnej ☀Autor Gabi☀
Gabi
Ostatnie wpisy Gabi (zobacz wszystkie)
- DEMONTAŻ TEORII WIRUSÓW. KALIJUGA – ROZWIKŁANIE TAJEMNICY CYKLU JUG ☀Autor Gabi☀ - 9 marca 2021
- Kuzynka premiera prezesem państwowej spółki. Będzie stawiać wiatraki na Bałtyku ☀Autor Gabi☀ - 9 marca 2021
- Firma Dominiki Kulczyk buduje ogromną farmę wiatrową. To rekordowa inwestycja spółki ☀Autor Gabi☀ - 9 marca 2021
- Nie tylko węgiel ma znikąć z domów. Ogrzewanie na gaz ma być wyeliminowane do 2050 roku ☀Autor Gabi☀ - 9 marca 2021
- Fabryka szczepionek na covid w Polsce? Premier: to możliwe ☀Autor Gabi☀ - 9 marca 2021
„Tak jak większość osób publicznych, zostałem zaproszony do akcji popularyzacji szczepień przeciwko COVID-19 i zgodziłem się zostać jednym z jej ambasadorów. Zaproszenie było skierowane do nas już po Świętach i z oficjalną informacją, że są to szczepionki nadprogramowe, których wiele mogłoby ulec przedawnieniu po 31.12.2020” – wyjaśnił Michał Bajor.
W rozmowie z Polsatem Wiktor Zborowski tak tłumaczył, dlaczego skorzystał z możliwości zaszczepienia się przed kolejką:
Miała być potrzebna i mądra akcja, a wyszło koszmarnie. Ja nie czułem, że się gdzieś wpycham czy sobie coś załatwiam. (…) WUM wystosował takie zaproszenie do teatru do Kryśki Jandy i teatr to koordynował.
Ale z maila, do którego dotarło „Wprost” wynika, że nie był to teatr, tylko fundacja Krystyny Jandy. Nie była to też żadna „mądra i potrzebna akcja”, jak mówił Zborowski, tylko zwykła informacja wysłana przez Alicję Przerazińską, dyrektorkę w Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. Wiadomość zatytułowano „Szczepionki”.
„Istnieje szansa, że będziemy mieli możliwość zaszczepić współpracowników. Proszę o znak, jeśli ktoś z Państwa chciałby być zaszczepiony, stworzymy listę i jeśli będzie to możliwe, to umówimy Was na szczepienia”
– czytamy w wiadomości.
„Ponieważ grupa jest spora proszę postępować wg instrukcji: Odesłać do mnie w odpowiedzi na tego maila imię i nazwisko oraz nr PESEL” – napisała Przerazińska. Na koniec informuje aktorów, że zgłoszenia są przyjmowane do 6 stycznia 2021 r., bo „sprawa jest pilna”. Z naszych ustaleń wynika, że mail został rozesłany tuż przed końcem zeszłego roku.
Źródło: Wprost.