NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
CO MÓWIŁ O III R.P MINISTER Mieczysław Wilczek ZANIM "ZDECYDOWAŁ SIĘ " WYSKOCZYĆ Z 12 PIETRA HOTELU W WARSZAWIE ?
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
BARDZO MĄDRY FACET !- O PRZYCZYNACH I SKUTKACH SKURWIENIA SIĘ OJCZYZNY !
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Są oficjalne zalecenia ws. szczepień. Duże zmiany! ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
MOTORYZACJA -polskie projekty już nie polskie - TO IDZIE DO PRODUKCJI W NIEMCZECH - ZARAZ PO EPIDEMII
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„Federalni obliczają najbardziej ryzykowne i najbezpieczniejsze miejsca w USA”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Spędzając życie w Los Angeles, Morgan Andersen aż za dobrze zna klęski żywiołowe. Na studiach trzęsienie ziemi mocno wstrząsnęło jej domem. Jej dziadka dotknęły niedawne pożary w sąsiednim hrabstwie Orange.

„To tylko ciągłe przypomnienie:„ O tak, mieszkamy gdzieś, gdzie występują klęski żywiołowe i mogą one uderzyć w każdej chwili ”- powiedział 29-letni dyrektor ds. Marketingu.

Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego obliczyła ryzyko dla każdego hrabstwa w Ameryce w przypadku 18 rodzajów katastrof naturalnych, takich jak trzęsienia ziemi, huragany, tornada, powodzie, wulkany, a nawet tsunami. Wśród ponad 3000 hrabstw hrabstwo Los Angeles zajmuje najwyższe miejsce w krajowym indeksie ryzyka .

Sposób, w jaki FEMA oblicza wskaźniki, zwraca uwagę na miejsca znane od dawna jako miejsca niebezpieczne, takie jak Los Angeles, ale niektóre inne wyróżnione miejsca są sprzeczne z tym, co większość ludzi pomyśli. Na przykład miasta na wschodzie, takie jak Nowy Jork i Filadelfia, są znacznie bardziej zagrożone tornadami niż dzielnice aleji tornad Oklahoma i Kansas.

A hrabstwo o największym zagrożeniu powodzią przybrzeżną to hrabstwo w stanie Waszyngton, które nie znajduje się na oceanie, chociaż jego rzeka jest pływowa.

Te pozorne dziwactwa pojawiają się, ponieważ indeks FEMA ocenia, jak często zdarzają się katastrofy, ilu ludzi i ile mienia jest w niebezpieczeństwie, jak wrażliwa jest społeczność i jak dobrze obszar jest w stanie odzyskać siły. A to skutkuje oceną wysokiego ryzyka dla dużych miast z wieloma biednymi ludźmi i drogimi nieruchomościami, które są źle przygotowane na zderzenie z następującymi raz na pokolenie katastrofami.

Chociaż rankingi mogą wydawać się „sprzeczne z intuicją”, według Mike’a Grimma z FEMA stopień ryzyka nie polega tylko na tym, jak często rodzaj klęski żywiołowej występuje w danym miejscu, ale na tym, jak duża byłaby ich ofiara.

Weź tornada. Dwa hrabstwa Nowego Jorku, Filadelfia, St. Louis i Hudson County w stanie New Jersey, to pięć najbardziej ryzykownych hrabstw FEMA pod względem tornad. Oklahoma County, Oklahoma – z ponad 120 tornadami od 1950 roku, w tym jednym, w którym zginęło 36 osób w 1999 roku – zajmuje 120. miejsce.

„To (pierwsza piątka) jest zdarzeniem o niskiej częstotliwości i potencjalnie poważnych konsekwencjach, ponieważ w tym obszarze jest dużo ekspozycji na nieruchomości” – powiedziała Susan Cutter, dyrektor instytutu ds. Zagrożeń i luk w zabezpieczeniach Uniwersytetu Południowej Karoliny , która pracuje w większości z obliczeń FEMA opierają się na. „Dlatego małe tornado może spowodować dużą stratę dolara”.

W Nowym Jorku ludzie są znacznie mniej świadomi ryzyka i mniej przygotowani – i to jest problem, powiedział Grimm. Dzień wcześniej to powiedział, Nowy Jork miał zegarek tornado. Kilka dni później National Weather Service napisała na Twitterze, że w 2020 roku kilka miast, głównie na wschodnim wybrzeżu, miało więcej tornad niż Wichita w Kansas.

Ogólnie rzecz biorąc, prawdopodobieństwo wystąpienia tornada w Oklahomie jest dwa razy większe niż w Nowym Jorku, ale potencjalne szkody są znacznie wyższe w Nowym Jorku, ponieważ jest tam 20 razy więcej ludzi i prawie 20 razy więcej niż wartość nieruchomości, powiedzieli przedstawiciele FEMA.

– To takie ryzyko, że mi się to nie przydarzy – powiedział Grimm. „Tylko dlatego, że nie widziałem tego w moim życiu, nie oznacza, że to się nie wydarzy”.

Ten rodzaj zaprzeczenia jest szczególnie prawdziwy w przypadku częstych i kosztownych powodzi, powiedział i jest powodem, dla którego tylko 4% populacji ma federalne ubezpieczenie powodziowe, podczas gdy około jedna trzecia może go potrzebować.

Eksperci od katastrof twierdzą, że ludzie muszą myśleć o wielkiej katastrofie, która zdarza się najwyżej kilka razy w życiu, ale jest niszczycielska, gdy uderza – huragan Katrina , Superstorm Sandy , super wybuch tornad w 2011 r. , Trzęsienie ziemi w San Francisco w 1906 r. Lub pandemia .

„Źle nam idzie podejmowanie poważnego ryzyka, które zdarza się rzadko” – powiedział David Ropeik, emerytowany wykładowca komunikacji ryzyka na Harvardzie i autor książki „How Risky Is It, Really?” „Po prostu nie boimy się ich tak bardzo, jak boimy się rzeczy, które są bardziej obecne w naszej świadomości, bardziej powszechne. To praktycznie katastrofalne w przypadku klęsk żywiołowych ”.

Coś w rodzaju nowego indeksu FEMA „otwiera oczy na luki między tym, co czujemy, a tym, co jest” – powiedział Ropeik.

10 najbardziej ryzykownych miejsc FEMA, oprócz Los Angeles, to trzy hrabstwa w rejonie Nowego Jorku – Bronx, New York County (Manhattan) i Kings County (Brooklyn) – wraz z Miami, Filadelfią, Dallas, St. Louis i Riverside i hrabstwa San Bernardino w Kalifornii.

Zgodnie z tym samym pomiarem, według FEMA, hrabstwo Loudoun, zewnętrzne przedmieście Waszyngtonu, ma najniższe ryzyko ze wszystkich hrabstw. Trzy inne hrabstwa podmiejskie Waszyngtonu należą do najniższych zagrożeń dla większych hrabstw, wraz z podmiejskimi Boston, Long Island, podmiejskimi Detroit i Pittsburgh.

Niektóre rankingi ryzyka FEMA według rodzaju katastrofy wydają się oczywiste. Miami ma największe ryzyko huraganów, wyładowań atmosferycznych i powodzi w rzekach. Hrabstwo Hawaii jest najbardziej zagrożone wulkanami, hrabstwo Honolulu – tsunami, Dallas – grad, Filadelfia – fale upałów, a kalifornijskie hrabstwo Riverside – pożary.

Himanshu Grover, ekspert ds. Ryzyka zewnętrznego z University of Washington, nazwał wysiłek FEMA „dobrym narzędziem, dobrym początkiem”, ale z wadami, takimi jak końcowe wyniki, które wydają się bagatelizować częstotliwość katastrof.

Ryzyka zmieniają się z powodu zmian klimatycznych, a ten indeks wydaje się nie uwzględniać tego, powiedział Ropeik. Urzędnicy FEMA powiedzieli, że zmiany klimatyczne pojawiają się w obliczeniach powodzi i prawdopodobnie zostaną uwzględnione w przyszłych aktualizacjach.

To nowe narzędzie, oparte na obliczeniach przeprowadzonych przez 80 ekspertów w ciągu sześciu lat, ma na celu „edukowanie właścicieli domów i najemców oraz społeczności, aby były bardziej odporne” – powiedział Grimm z FEMA, dodając, że ludzie nie powinni wprowadzać się do hrabstwa ani wyjeżdżać z niego ze względu na ryzyko ocena.

___

Śledź Setha Borensteina na Twitterze: @borenbears

___

Wydział Zdrowia i Nauki Associated Press otrzymuje wsparcie od Departamentu Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: