NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1158 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

NORWEGIA AKTUALIZACJA: Dzieci wśród zaginionych. Trwa akcja ratunkowa. Mieszkańcom wciąż zagrażają kolejne lawiny ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Osuwisko w Gjerdrum: ratownicy wydobyli ciało kolejnej ofiary

Akcja ratunkowa rozpoczęła się w środę, 30 grudnia rano. Fot. Jaran Wasrud ​​/ NVE

Kierujący akcję poszukiwawczą w Gjerdrum poinformował o odnalezieniu zwłok drugiej ofiary osuwiska. Osiem osób wciąż uznaje się za zaginione.

W poszukiwaniach bierze udział policja, straż pożarna oraz specjalne grupy ratunkowe. Drugą, niezidentyfikowaną dotąd ofiarę, odnaleziono przy wykorzystaniu psa tropiącego. – Akcja ratunkowa trwa. W chwili obecnej na terenie osuwiska pracują trzy różne zespoły ratownicze, a także grupa psów poszukiwawczych. Są ekipy USAR z Trøndelag, Oslo i Nedre Romerike, a także psy z okręgu policyjnego Oslo – poinformował Roy Alkvist dowodzący akcją.

Poniżej: Komunikat norweskich służb drogowych o utrudnieniach na trasie w okolicy Gjerdrum.

Służby poszukiwawcze będą kontynuować akcję przez całą sobotę, 2 stycznia. Ratownicy przyznają, że z godziny na godzinę maleje szansa na odnalezienie żywych osób.

Trwa akcja ratunkowa w Gjerdrum: kolejne budynki zniszczone, służby ewakuują mieszkańców

Akcja ratunkowa trwa już ponad 24 godziny. Fot. NTB

Służby walczące ze skutkami osuwiska w Gjerdrum poinformowały, że w nocy z 30 na 31 grudnia zawaliły się dwa kolejne domy. Liczba zaginionych spadła do 10. Policja wciąż przeprowadza nowe ewakuacje osób, których miejsca zamieszkania grożą zniszczeniem przez lawinę błotną.

[11.00]

Policja apeluje do okolicznych mieszańcow, by nie odpalali fajerwerków do godz. 23 – może to utrudnić akcję poszukiwawczą. Między godziną 23 a 1 w nocy poszukiwania z powietrza zostaną wstrzymane ze wzgędu niebezpieczeństwo związane ze strzelaniem petardami.

Jak informuje Norweska Obrona Cywilna, cały czas trwa intensywna akcja ratunkowa. Służby podkreślają, że szukają ocalalych.

Image
[10.00]
Funkcjonariusze ze Wschodniego Okręgu Policyjnego poinformowali w czwartek rano, że osuwisko zostało przeszukane przez grupę ratunkową wspieraną przez psa tropiącego. Nie odnaleziono jednak nikogo z zaginionych. Akcja trwała przez całą noc. Służby wykorzystały w Gjerdrum śmigłowiec oraz drony. Policjanci wspierają ratowników oraz przeprowadzają ewakuację kolejnych budynków. Przyznają, że obszar osuwiska może się powiększyć.

Mapę ewakuowanych terenów przygotował Urząd Gminy Gjerdrum.

Mapę ewakuowanych terenów przygotował Urząd Gminy Gjerdrum.

Setki ochotników wspierają poszukiwania

W akcję poszukiwawczą zaangażowały się grupy z całej południowej Norwegii. Najliczniejszą są wolontariusze Norweskiej Pomocy Ludowej (Norsk Folkehjelp). W Gjerdrum obecych jest ponad 50 załóg, dziewięć karetek pogotowia oraz kilka quadów, które należą do organizacji. Ich zadaniem było m.in. wspieranie akcji ewakuacyjnej. – Przyjmowaliśmy ewakuowanych w ośrodku w Gjerdrum i rozdawaliśmy im żywność, koce i maski na twarz. Zrobiliśmy to przy dobrej współpracy z innymi organizacjami wolontariackimi – przyznaje Tomas Muribø, kierujący na miejscu działaniami Norweskiej Pomocy Ludowej. Wolontariusze zapewniają, że pozostaną na miejscu do momentu zakończenia akcji poszukiwawczej.

Mieszkańcom wciąż zagrażają kolejne lawiny

Około 08:30 policja poinformowała, że osuwanie się ziemi w Gjerdrum wciąż trwa. W akcję zaangażowali się geotechnicy, którzy zbadali teren. Spodziewają się, że w ciągu najbliższych godzin zawalą się budynki, z których ewakuowano mieszkańców. W nocy z 30 na 31 grudnia zniszczeniu uległy kolejne domy. Ich właściciele wcześniej opuścili je. Miejscy urzędnicy poinformowali, że niebezpieczne mogą być również okolice rzeki Tangen. Woda porwała część odpadów, które zalegały po osuwisku.
Mieszkańcy ewakuowanych budynków zostali zakwaterowani w hotelu wskazanym przez gminę. W Clarion Gardermoen utworzono specjalne centrum pomocy, w którym poszkodowani będą mogli porozmawiać z władzami oraz policją. Na 10:00 zaplanowano spotkanie z rodzinami zaginionych.

Nie tracą nadziei. Kolejny dzień poszukiwań zaginionych

Wczoraj w nocy planowano przeszukanie budynków znajdujących się w czerwonej strefie. NVE materiały prasowe

W wydanym 1 stycznia komunikacie policja z regionu wschodniego informuje, że akcja ratunkowa w Gjerdrum nadal koncentruje się na ratowaniu życia. Urząd ds. Dróg Wodnych i Energetyki (NVE) poinformował, że obecnie nie istnieje ryzyko wystąpienia kolejnych dużych osuwisk na tym obszarze.

[AKTUALIZACJA]

W rejonie osuwiska odnaleziono jedną martwą osobę, potwierdziła policja.

Nadal nie odnaleziono 9 osób. W piątek nad terenem osuwiska służby z wykorzystaniem dronów i helikopterów poszukują zaginionych. Policja poinformowała, że w nocy planowano poszukiwania w jednym z domów w czerwonej strefie.

NVE cały czas dokonuje oceny sytuacji na miejscu zdarzenia. 1 stycznia Urząd poinformował, że obecnie nie istnieje ryzyko wystąpienia kolejnych osuwisk, jednak ze względów bezpieczeństwa NVE sprawdza, jak długo należy utrzymywać stan ewakuacji.

Nie tracą nadziei

1 stycznia na miejsce przybyli kolejni wolontariusze obrony cywilnej, by pomóc w akcji ratunkowej.

– Nie tracimy nadziei, jednak warunki są trudne. Robimy, co możemy jednak chcielibyśmy zrobić o wiele więcej. […] Myślimy o tych, którzy żyją w wielkiej niepewności – napisano na Twitterowym profilu norweskiej obrony cywilnej.

To największe osuwisko ziemi w ostatnim czasie. Trwa dramatyczna akcja ratunkowa

Zdjęcie wykonane przez Norweskie Siły Zbrojne (Luftforsvaret) pokazuje rozmiar osuwiska. materiały prasowe/luftforsvaret

Nad ranem 30 grudnia w Gjerdrum (Viken) osunęła się ziemia. Błotna lawina pochłonęla kilkanaście domów, ewakuowano ponad 2 tys. osób.
Zaktualizowany tekst

31.12

W nocy z 30 na 31 grudnia zawaliły się kolejne domy. Służby poszukują obecnie 10 osób – ratownicy z psami mogą już przeszukiwać teren osuwiska.

Policja poinformowała, że w późnych godzinach nocnych udało się uratować psa należącego do jednej z rodzin.

[21.00]

Policja poinformowała, że liczba zaginionych wynosi obecnie 11 osób. Poszukiwania z użyciem helikoptera i dronów z kamerą termowizyjną będą trwały do jutra do godzin porannych. Akcja jest bardzo trudna – służby, z powodu zagrożenia osunięcia się ziemi, nie mogą poruszać się po części przeszukiwanego obszaru.

Poniżej: komunikat Centrali Ratownictwa (HRS) o kontynuacji poszukiwań.

Komunikat w sprawie tragedii wydał także król Norwegii Harald V. – Myślę o każdym, kogo dotknęła tragedia, został ranny, stracił dom i żyje teraz w strachu i niepewności co do rozmiarów katastrofy. […] Przesyłam najgłębszą nadzieję i najszczersze kondolencje wszystkim poszkodowanym w wyniku katastrofy. Chciałbym również podziękować wszystkim służbom ratunkowym, gminom w najbliższej okolicy oraz wolontariuszom za ich wielki wysiłek w bardzo trudnych warunkach – napisał król.

Dzieci wśród zaginionych

Policja poinformowała, że wśród poszukiwanych osób znajdują się dzieci. Jak jednak informuje TV2, powołując się na słowa szefa akcji ratunkowej, liczba poszukiwanych osób wynosi nie 15, a 12. 

Tymczasem w akcji ratunkowej pomogą Norwegom Szwedzi. Szwedzki zespół kryzysowy został wysłany do Gjerdrum. Ratownicy ze Szwecji pomogą w poszukiwaniu zaginionych, a także w zabezpieczaniu budynków.

[17.00]

Służby informują, że nadal trwają poszukiwania 15 osób. Akcję ratunkową utrudniają ciemności, a także fakt, że osuwisko nadal trwa. Kolejnych kilka domów znalazło się w tzw. czerwonej strefie – służby nie wykluczają, że budynki te również się zawalą. Ratownicy muszą ewakuować kolejnych 1,5 tys. mieszkańców, ponieważ za niebezpieczną uznano większą część obszaru wokół osuwiska.

Do tej pory nie potwierdzono żadnych zgonów w wyniku osunięcia się ziemi. – Poszukiwania idą pełną parą. Poszukujemy ocalałych, a nie martwych – podkreślił podczas konferencji prasowej kierujący akcją ratunkową Roger Pettersen. Dodał także, że służby planują prowadzić poszukiwania całą noc.

Swoją pomoc oferują także mieszkańcy Gjerdrum. Za pośrednictwem Facebooka informują, że chcą pomóc tym, którzy zostali bez dachu nad głową lub najpotrzebniejszych rzeczy. Proponują m.in. nocleg, opiekę nad zwierzętami, dostarczenie niezbędnych ubrań, a także jedzenia. Choć ewakuowani mieszkańcy są przewożeni do utworzonego w jednej ze szkół punktu kryzysowego, przyda im się każda pomoc.

 

Krewni osób poszukiwanych mogą skontaktować się z gminą pod numerami 48197955 i 90268874.~komunikat gminy Gjerdrum

[15.00]

– Osuwisko to katastrofa dla społeczności Gjerdrum. Moje myśli kieruję do rodzin dotkniętych tragedią i chcę przesłać wielkie podziękowania wszystkim zaangażowanym w poszukiwania i akcję ratunkową – powiedziała premier Norwegii.

[14.00]
Na miejscu obecna jest minster sprawiedliwości Monica Mæland, a także premier Erna Solberg, która kilka godzin wcześniej za pośrednictwem profilu na Twitterze wyraziła swój żal z powodu tragedii wielu rodzin.

Nadal trwa akcja ratunkowa

[13.00]

Urząd ds. Dróg Wodnych i Energetyki informuje, że osuwisko wciąż trwa. Bardzo utrudnia to akcję ratunkową, ponieważ służby nadal nie mogą dotrzeć do tzw. czerwonej strefy, w której ziema jest bardzo grząska. –  To walka z czasem, zarówno pod względem temperatury, jak i warunków oświetleniowych – powiedział Dagbladet szef ekipy ratunkowej, Roger Pettersen. 

Istnieje niebezpieczństwo zawalenia się kolejnych budynków. Toril Hofshagen z NVE informuje, że to jedno z największych osuwisk tzw. szybkiej gliny (kvikkleiren) w ostatnim czasie. Według urzędu powierzchnia osuwiska wynosi 210 tys. metrów kwadratowych.

Policja apeluje do ewakuowanych mieszkańców, by w żadnym wypadku nie wracali po swój dobytek, gdyż stwarza to duże niebezpieczeństwo. Służby ewakuowały już ponad 700 osób.

Służby informują, że nie mogą nawiązać kontaktu z 21 osobami, które według informacji powinny przebywać w swoich domach w momencie osuwiska. Tymczasem szpitale: uniwersytecki w Oslo i uniwersytecki w Akershus ogłosiły żółty poziom gotowości na przyjęcie rannych.

 

Jeśli jesteś krewnym osoby, która przebywa w okolicy, a z którą nie możesz nawiązać kontaktu, zadzwoń na policję pod numer 815 02 800. Policja prosi, aby pod ten numer kontaktowali się tylko bliscy krewni.

[AKTUALIZACJA, 11.00]

Policja informuje, że z powodu warunków pogodowych akcja ratunkowa jest wyjątkowo trudna. W rejonie osuwiska mogą znajdować się osoby zaginione, choć do tej pory nie zgłoszono żadnego zaginięcia. Na miejscu znajdują się pracownicy Urzędu ds. Dróg Wodnych i Energetyki (NVE), aby pomóc służbom m.in. w ocenie sytuacji.

Jedna osoba odniosła ciężkie obrażenia.

Poniżej: osuwisko jest ogromne. Serwis NRK podaje, że zniszczeniu uległo ok. 14 domów.

W środę rano policja ze wschodniego okręgu poinformowała o osunięciu się ziemi i błota. Służby potwierdziły, że osuwisko pochłonęło kilka domów. Jak informują norweskie media, kilka osób odniosło obrażenia – ranni przebywają w Szpitalu Uniwersyteckim w Akershus i Szpitalu Uniwersyteckim w Oslo.
Na miejscu pracuje obecnie 9 karetek pogotowia i 40 załóg służb ratunkowych, podaje organizacja Norsk Folkehjelp.
Transmisja z miejsca zdarzenia:

Duża katastrofa

Burmistrz gminy Anders Østensenw rozmowie z Romerikes Blad przekazał dzienikarzom, że osuwisko to poważna katastrofa, a lokalne władze powołały już sztab kryzysowy.  Na bieżąco jest także informowany resort sprawiedliwości, przekazano w komunikacie zamieszczonym na Twitterze.

Erna Solberg: „W osuwisku wciąż mogą znajdować się ludzie”. Trwa akcja ratunkowa w Gjerdrum

Walka ze skutkami osuwiska trwa już 11 godzin. /zdjęcie poglądowe, Fot. Jesper Sundström/Försvarsmakten

30 grudnia w Gjerdrum (Viken) osunęła się ziemia. Od wczesnych godzin porannych działania prowadzi kilkadziesiąt oddziałów służb poszukiwawczych. Na miejsce zdarzenia przyjechały premier Erna Solberg i minister sprawiedliwości Monica Mæland.
Prezes Rady Ministrów przyznała, że jest to jedno z największych osuwisk w Norwegii od wielu lat. – Jeszcze wiele dni minie, zanim zakończy się akcja poszukiwawcza i operacja usuwania skutków osuwiska. […] Wciąż występuje prawdopodobieństwo, że są tutaj ludzie. Nie da się do nich po prostu zejść i wyciągnąć na powierzchnię – przyznała Erna Solberg. – Wszyscy podejmują teraz ogromny wysiłek i będą kontynuować działania przez wiele dni. Wszystko wymaga czasu, a wiele osób cierpi. Szczególnie ci, którzy czekają na powrót do domu i nie wiedzą, czy będą mogli w nim zamieszkać – powiedziała premier.

Jak informują służby, z okolic osuwiska ewakuowano 700 osób. 21 uznaje się za zaginione. – Wciąż musimy liczyć się z tym, że znajdziemy tutaj ofiary śmiertelne. Jednocześnie, nie jest pewne czy pod błotem są ludzie. Jesteśmy w okresie noworocznym, więc mieszkańcy mogli być poza miejscem zamieszkania. Wszystko jest teraz sprawdzane – poinformowała Erna Solberg. – Przebywanie tutaj jest dramatycznym przeżyciem – dodała norweska premier.

– Moje myśli kieruję przede wszystkim do osób, które bezpośrednio ucierpiały w wyniku tego zdarzenia. To prawdziwa katastrofa – zaznaczyła szefowa Rady Ministrów.

Według informacji przekazanych przez służby lawina błotna zeszła w Gjerdrum o 04:00. Teren wciąż jest świeży, dlatego ratownicy nie mogą chodzić po obszarze osuwiska. Akcje poszukiwawcza odbywa się przede wszystkim za pośrednictwem śmigłowców ratunkowych.

mojanorwegia
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: