INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

Stream odblokowany w środę o 20.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Hotel Gołębiewski: Podstawione osoby mogą przejmować firmy, które skorzystały z tarczy antykryzysowej! ☀Autor Gabi☀

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post

Tarcza antykryzysowa. Tadeusz Gołębiewski w mocnych słowach o oferowanej pomocy

– Przepisy były tak skonstruowane, że właściwie można było wziąć kredyt, umarzany w minimalnej części, ale na 2-3 lata, co było niemożliwe do spłacenia – tak Tadeusz Gołębiewski, właściciel hoteli, ocenia rządową pomoc, z której mogła skorzystać jego firma. – My z tej pandemii tak szybko nie wyjdziemy. Potrzeba 2-3 lat. Bo nawet gdy się skończy pandemia, to trzeba jeszcze dofinansować firmy, czyli wziąć dosyć duży kredyt, i później to wszystko powoli spłacać przez 4-6 lat. Ta pomoc jest gorzej niż ryzykowna, dlatego że oni w każdej chwili mogli przejąć firmę. Różne rzeczy się zdarzają w naszym kraju. Mogą z powodzeniem wymówić taki kredyt w jeden dzień, czy znajdą jakąś przyczynę, czy wymyślą. Takie były zapisy, że nie można się było bronić – oceniał Gołębiewski w programie „Money. To się liczy”.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

moneyv.wp.pl/

Bank of Japan zostanie głównym udziałowcem japońskich akcji

 

Bank centralny na dobrej drodze do przejęcia w przyszłym roku państwowego funduszu emerytalnego

Bank Japonii dominuje na rynku kapitałowym tego kraju. © Reuters

TOKIO – Bank Japonii przejmie państwowy fundusz emerytalny jako główny akcjonariusz spółek notowanych na giełdzie w Tokio już w 2020 roku, wynika z obliczeń Nikkei, w związku ze wzrostem obaw o dużą rolę banku centralnego na krajowym rynku kapitałowym.

Bank BOJ posiadał na koniec marca ponad 28 bilionów jenów (250 miliardów dolarów) w funduszach giełdowych – 4,7% całkowitej kapitalizacji rynkowej pierwszej sekcji giełdy w Tokio.

Zakładając, że bank utrzyma swój obecny cel 6 bilionów jenów w nowych zakupach rocznie, jego udziały wzrosną do około 40 bilionów jenów do końca listopada 2020 roku. więcej niż 6%.

Bank BOJ prawdopodobnie stał się także głównym udziałowcem 23 spółek, w tym Nidec , Fanuc i Omron , poprzez swoje udziały w ETF. Na koniec marca znajdował się w pierwszej dziesiątce 49,7% wszystkich spółek notowanych na giełdzie w Tokio.

Japoński rynek kapitałowy charakteryzował się złożoną siecią wzajemnych udziałów, a banki i ubezpieczyciele odgrywali wiodącą rolę w stosunku do inwestorów detalicznych. Potem nastąpił okres, w którym zagraniczni inwestorzy szybko rozszerzyli swoją obecność. Teraz BOJ otwiera nową erę na rynku japońskim.

Bank centralny zbiera akcje, aby utrzymać stabilny rynek i podnieść inflację do celu 2%. „Będziemy wspierać perspektywiczną działalność gospodarczą firm i gospodarstw domowych” – powiedział we wtorek ustawodawcy BOJ Gov Haruhiko Kuroda.

Wysokie ceny akcji mają istotny pozytywny wpływ na gospodarkę, zachęcając do inwestycji i poprawiając nastroje społeczne. Ale znaczące skutki uboczne mogą wynikać z posiadania BOJ, który nie jest inwestorem po prostu dążącym do wysokich zwrotów, jako czołowym graczem na rynku akcji.

Program ETF banku „osłabia dyscyplinę rynkową, ponieważ firmy są nagradzane po prostu za to, że znajdują się w głównych indeksach rynkowych, a nie za posiadanie nowych strategii biznesowych lub oferowanie większych dywidend” – stwierdziła Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju w opublikowanym w poniedziałek badaniu krajowym, powołując się na poprzedni raport Nikkei .

„Możemy spróbować zmotywować pracowników poprzez wynagrodzenie w formie akcji, ale to nie jest duża zachęta do robienia lepszych wyników, kiedy wiemy, że ceny akcji prawdopodobnie nie spadną z powodu zakupów BOJ” – powiedział dyrektor.

Spadek cen akcji, który spowodowałby utratę kapitału banku centralnego, może również podważyć zaufanie do jena. „Gdyby średnia dla akcji Nikkei spadła poniżej około 18 000, wartość rynkowa udziałów ETF spadłaby poniżej ich wartości księgowej”, twierdzi zastępca gubernatora Masayoshi Amamiya.

W przeciwieństwie do obligacji, fundusze ETF nie mają terminów zapadalności. Bank będzie musiał sprzedać je z powrotem na rynku, jeśli zdecyduje się zmniejszyć swoje zasoby – ale powoli i ostrożnie, aby nie obniżać cen.

https://asia.nikkei.com

%d bloggers like this: