NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1168 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
Uwaga! Może już zostałeś zaszczepiony, a nie wiesz o tym? Mogą szczepić za pomocą testów PCR!  ☀Autor Gabi☀
FRANCJA I NIEMCY REZYGNUJĄ Z SZCZEPIONKI AstraZeneca - POLACY CHCĄ BYĆ SZCZEPIENI NIĄ NAWET WIELOKROTNIE - POLAK :-) WIE :-) CZEGO CHCE CO JEST DOBRE A CO NIE........
WARSZAWA - ULICZNA EGZEKUCJA AFERZYSTY !! SIERŻANT W.P Wacław Trzmielowski ZASTRZELIŁ ZŁODZIEJA Z KRĘGU "ELYT" R.P !!
Odważny! Były fan szczepień koronowych przyznaje: „Mam szkody spowodowane szczepieniami”  ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
Największa Norymberga wszechczasów jest w drodze (uwaga: przetłumaczone z języka niemieckiego)  ☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„Czy można przeżyć Boże Narodzenie w samotności?”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Czy mogę Boże Narodzenie przeżyć w samotności? Z jednej strony odpowiedź jest pozytywna. Mogę bez niczyjej obecności wejść w niezgłębioną tajemnicę Boga, który wcielił się dla mnie. Ale z drugiej strony, dotykam Boga, który mi mówi: „to co robię, robię właśnie dlatego, abyś nigdy nie był samotny” – tłumaczy na portalu dominikanie.pl o. Marcin Dąbkowicz OP, duszpasterz akademicki w Rzeszowie.

Podobny obraz

O. Dąbkowicz OP zastanawia się, dlaczego to właśnie święta Bożego Narodzenia są czasem, gdy wielu ludzi dopada tęsknota. „Nigdy tak bardzo nie tęsknię za człowiekiem, jak w święta Bożego Narodzenia – powiedział mi kiedyś przyjaciel. Faktycznie. Święta Bożego Narodzenia uruchamiają tęsknotę. Ale dlaczego to się dzieje właśnie wtedy? Czemu z tak wielką siłą? Skąd ta samotność?” – pyta dominikanin.

Podobny obraz

Zdaniem zakonnika, istnieje pokusa, że głównym zajęciem w życiu współczesnego człowieka może stać się dbałość o świat zewnętrzny. Ten świat „wabi, przywołuje, zobowiązuje”, a po chwili „okazuje się, że mam na głowie siwe włosy, kredyt hipoteczny i mnóstwo zobowiązań, którymi można by obdzielić tuzin osób”.

Znalezione obrazy dla zapytania boze narodzenie zdjecia

„Opatulam się w dzieła sztuki, gadżety, wydarzenia, ludzi. I cierpliwie czekam aż świat dostrzeże to bogactwo. (…) Tymczasem inni, zajęci tworzeniem własnych monarchii, zawiadują swoimi sprawami, interesami, historiami o sobie samych. I tak tworzymy – królowie życia – kunsztowne swe komnaty” – zauważa dominikański duszpasterz.

Podobny obraz

„Stop. Potrzebuję Bożego Narodzenia jak powietrza. Potrzebuję znów zachłysnąć się Bogiem, który stał się człowiekiem. Potrzebuję, by On przywrócił mi proporcje miar, wag i znaczenia. Potrzebuję, by sprawił, że wszystko wróci na swoje miejsce” – pisze zakonnik na portalu dominikanie.pl.

Podobny obraz

O. Dąbkowicz OP przypomina, że „przedmioty mają wartość o tyle, o ile wspierają budowę szczęścia oraz pokoju mojego i mych najbliższych”. – Bo praca ma nadawać cel, lecz nie być celem samym w sobie. Bo mój dom ma sens wtedy, gdy ma kto w nim zamieszkać. Bo moje prawdziwe królestwo to serce. Bo mój największy skarb to miłość – dodaje.

Znalezione obrazy dla zapytania boze narodzenie zdjecia

Czy mogę święta Bożego Narodzenia przeżyć w samotności? Z jednej strony odpowiedź jest pozytywna. „Tak, mogę, a nawet chcę dotknąć tajemnicy Bożego Narodzenia w samotności. Bez niczyjej obecności wejść w tę niezgłębioną tajemnicę Boga, który wcielił się dla mnie. Muszę sam doświadczyć bezmiaru Miłości (…), która przekracza niebieską niedostępność i staje się bezbronnym, ludzkim dzieckiem, aby tą Miłością mnie przemienić. To ja muszę tego zakosztować. W moim indywidualnym, jedynym w swoim rodzaju życiu, które mam” – tłumaczy duszpasterz.

Znalezione obrazy dla zapytania boze narodzenie zdjecia

Z drugiej strony, „przenigdy w doświadczeniu miłości nie mogę i nie chcę być sam”. – Bo przecież miłość właśnie na tym polega, że potrzebuje tego „drugiego”. Zatem doświadczając Wcielenia, dotykam Boga. Boga, który mi mówi: „to co robię, robię właśnie dlatego, abyś nigdy nie był samotny”. Używając wielkich słów: Miłość to Obecność – wyjaśnia dominikanin.

Znalezione obrazy dla zapytania bog jest miloscia zdjecia

Tym, który może pomóc naprawić zmarnowany czas i sprawić, by wszystko wróciło na swoje miejse, jest Bóg, który jest Miłością.

Znalezione obrazy dla zapytania bog jest miloscia zdjecia

„Więc może tym razem inaczej zadbam o ten świat zewnętrzny, o moje kolorowe królestwo? Owszem, kupię drzewko, ozdobię je. Zrobię najbliższym prezenty. Sprzątnę mój dom. Nakryję stół. Niech będzie pięknie.

Znalezione obrazy dla zapytania choinka swiateczna zdjecia

Lecz tym razem znajdę czas dla moich bliskich, dawno już im nie mówiłem co u mnie” – podsumowuje o. Marcin Dąbkowicz OP.

zrodlo:idziemy.pl

zdjecia z internetu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

One thought on “„Czy można przeżyć Boże Narodzenie w samotności?”

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: