W 1994 r. Dwóch krytyków Agendy 21 ONZ napisało: „główną stawką podniesioną przez konwencję o różnorodności biologicznej jest kwestia własności i kontroli nad różnorodnością biologiczną… głównym problemem była ochrona przemysłu farmaceutycznego i powstających gałęzi przemysłu biotechnologicznego”.Ewolucja i dobór naturalny się skończyły. Modyfikacja genetyczna jest w toku. Kontrolowanie gatunków za pomocą inżynierii genetycznej zmieni naturę, jednocześnie umożliwiając patentowanie samego życia, w tym ludzi. Ta szalona ideologia wisi od dziesięcioleci, ale niewielu ją rozpoznało. Transhumaniści nazywają to Ludziami 2.0. Technokraci nazywają to Naturą 2.0.

* The Earth Brokers, Chattergee and Finger, str. 43, edytor TN

Sam kod genetyczny biosfery planety, w tym ludzi, jest nadpisywany; Ostatecznym celem jest  zdolność do manipulowania, patent i program na  woli  procesów biologicznych wszelkiego życia.

„ W ciągu 50 lat moglibyśmy wynaleźć w laboratorium więcej form życia, niż kiedykolwiek zidentyfikowaliśmy w przyrodzie ”. –  Inwestycje lojalnościowe

Tom Knight, profesor w Laboratorium Sztucznej Inteligencji MIT,  powiedział w 2007 roku,  że „ Kod genetyczny ma 3,6 miliarda lat. Czas na przepisanie . ”

Teraz Ginkgo Bioworks, firma Knight zajmująca się biologią syntetyczną,  wykorzystuje swoją technologię biologii syntetycznej  do opracowywania szczepionek przeciwko COVID.

Bill Gates włożył także miliony w biologię syntetyczną. Jak donosi  Newsweek w 2007 roku , „UC Berkeley otrzymało 42 miliony dolarów od Billa Gatesa na stworzenie żywych mikrofabryk…”

Genetyk Craig Venter jest pionierem w dziedzinie biologii syntetycznej. W 2010 roku media chwaliły  sukces jego zespołu w stworzeniu „ pierwszego samoreplikującego się gatunku, jaki mieliśmy na planecie, którego rodzicem jest komputer ”.

Założyciel Google, Larry Page, spotkał się z Craig Venter w Kalifornii na  spotkaniu miliarderów Edge w 2010 roku.  Obecni byli także przedstawiciele Departamentu Stanu, Bill Gates, Anne Wojcicki, Bill Joy oraz dziesiątki dyrektorów generalnych i naukowców innych firm technologicznych.

Podczas spotkań miliarderów Edge omawiano przyszłość inżynierii genetycznej, biokomputacji i przeprojektowania ludzkości w erze transhumanizmu. Fizyk Freeman Dyson  opisał osoby kierujące tą grupą  jako mające boską moc tworzenia zupełnie nowych gatunków na Ziemi w „New Age of Wonder”. Opisuje je jako:

„… Nowe pokolenie artystów, piszących genomy tak płynnie, jak Blake i Byron pisali wersety, może stworzyć obfitość nowych kwiatów, owoców, drzew i ptaków, aby wzbogacić ekologię naszej planety”.

Patentowanie życia

Inżynieria syntetyczna roślin i zwierząt umożliwiła korporacjom opatentowanie kodu genetycznego i czerpanie z niego korzyści.

Ponieważ biologia syntetyczna jest inną techniką niż starsza technologia inżynierii genetycznej  Sąd Najwyższy orzekł  w 2013 roku, że syntetyczne DNA można opatentować, ponieważ nie jest „produktem natury”. Sędzia Clarence Thomas napisał:

„… Technik laboratoryjny niewątpliwie tworzy coś nowego, kiedy robi się cDNA. cDNA zachowuje naturalnie występujące egzony DNA, ale różni się od DNA, z którego został uzyskany. W rezultacie cDNA nie jest „produktem natury” i kwalifikuje się do opatentowania zgodnie z §101, z wyjątkiem sytuacji, gdy bardzo krótkie serie DNA mogą nie mieć intronów interweniujących do usunięcia podczas tworzenia cDNA ”.

„Jedzenie 2.0”

Składniki biologii syntetycznej  już po cichu weszły do  naszej żywności. Natura ogłosiła w 2014 roku: „W tym roku [Evolva] wyda produkt, który został stworzony przez genetycznie zmodyfikowane drożdże, które przekształcają cukry w wanilinę. Będzie to pierwszy duży syntetyczny dodatek do żywności, który trafi do supermarketów ”.

Od tego czasu opracowano inne syntetyczne produkty spożywcze. Biologia syntetyczna stworzyła burgery, jajka i krewetki na bazie roślin. Raporty Forbes ,

„Wraz z pojawieniem się biologii syntetycznej, łatwe czytanie, pisanie i edycja DNA może otworzyć zupełnie nowy świat projektowanych białek o ulepszonych właściwościach odżywczych, smakowych, zapachowych i materiałowych”.

Ludzie przeprojektowali nowe szczepionki

The New York Times doniósł  na rozwój technologii szczepionki o nazwie „immunoprofilaktyka przez transfer genów” w roku 2015. Jak donosi Times testy na zwierzętach syntetycznej szczepionki DNA „ są  zasadniczo re-engineering  , że zwierzęta są odporne na choroby .”

W artykule z New York Times powiedziano dalej: „… perspektywa inżynierii genetycznej, która oprze się chorobom zakaźnym, może budzić niepokój pacjentów ”.

Teraz, w następstwie pandemii COVID, ludzie mają zostać genetycznie zmienieni za pomocą technologii szczepionek mRNA opartej na biologii syntetycznej.

Jak informowaliśmy,  biolodzy syntetyczni finansowani przez Gates uważają, że dzięki „ samoorganizującym się nanocząsteczkom ”, które zostaną wstrzyknięte do organizmu , mogą zrobić „lepiej” niż natura :

„ Z całym szacunkiem dla przyrody, biolodzy syntetyczni uważają, że mogą działać lepiej. Korzystając z komputerów, projektują nowe, samoorganizujące się nanocząsteczki białkowe z białkami wirusowymi, zwanymi antygenami: te podobne do jeżozwierza cząsteczki byłyby wnętrznościami szczepionki ”.

pl.technocracy