Niedzielski był w piątek pytany w TVN24, ile dni po zatwierdzeniu szczepionki na koronawirusa rozpoczną się pierwsze sczepienia w Polsce. Minister powiedział, że zależy to również od dostawców. – Myślę, że jeżeli rzeczywiście zrealizowałby się ten optymistyczny scenariusz i 29 grudnia by była pozytywna decyzja. (…) mam nadzieję, że pod koniec stycznia byłyby już pierwsze dostawy – powiedział minister. Zapewnił przy tym, że Polska będzie gotowa do realizacji szczepień na początku stycznia.

WHO ostrzega: Szczepionki nie wyeliminują koronawirusa
WHO ostrzega: Szczepionki nie wyeliminują koronawirusa

„Nie ma czym zaszczepić dzieci”

Minister pytany, czy dzieci będą szczepione na koronawirusa, odpowiedział, że tylko jeden z produktów oferowanych Polsce jest dopuszczony do szczepienia dzieci poniżej 18. roku życia, ale powyżej 12. roku życia”. – Generalnie szczepienie to będzie przede wszystkim ukierunkowane dla dorosłych – dodał.

Szef MZ zaznaczył, że „na tę chwilę nie ma czym zaszczepić dzieci”. – Bo żaden z producentów nie prowadził badań na takiej grupie dzieci i absolutnie żadna z nich nie ma w warunkach dopuszczenia nawet sugestii, żeby była stosowana wobec dzieci – wskazał Niedzielski.