Trzech prezydentów USA będzie zaszczepionych przeciwko COVID-19 przed kamerami na żywo

Źródło: youtube.com

Byli prezydenci USA Barack Obama, George Walker Bush i Bill Clinton zgodzili się być pierwszymi, którzy zostaną zaszczepieni przeciwko COVID-19 przed kamerami telewizyjnymi, aby przekonać Amerykanów o bezpieczeństwie szczepionki. 

„Kilka tygodni temu prezydent Bush poprosił mnie, abym poinformował dr Fauci i dr Birksa, że w odpowiednim czasie chciałby zrobić wszystko, co w jego mocy, aby pomóc swoim współobywatelom zaszczepić się” – powiedział szef personelu CNN.

Barack Obama i Bill Clinton wyrazili podobne pragnienie.

W wywiadzie udzielonym SiriusXM w czwartek Barack Obama powiedział, że zostanie zaszczepiony przeciwko koronawirusowi, „prawdopodobnie przed kamerami telewizyjnymi”. Rzecznik Billa Clintona powiedział również CNN, że były prezydent również chciałby, aby jego szczepionka na COVID-19 została upubliczniona.

W ten sposób byli prezydenci mają nadzieję zaszczepić zaufanie do szczepionek obywateli amerykańskich po ich zatwierdzeniu do użytku w Stanach Zjednoczonych.

W międzyczasie dr Anthony Fauci powiedział, że po udanym szczepieniu i zaszczepieniu wystarczającej liczby osób obywatele USA mogą uzyskać odporność stadną do końca następnego lata lub jesieni.

Prezes BioNTech, Ozlem Tureci, powiedział dzień wcześniej, że szczepionka COVID, opracowana we współpracy z firmą Pfizer, może zostać zatwierdzona w USA i UE do połowy grudnia.

zmianynaziemi