Na stronie petycjeonline.com znalazła się petycja w sprawie szczepień na koronawirusa. Lekarze i naukowcy napisali list do prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Z listu wynika, że lekarze i naukowcy są zaniepokojeni perspektywą masowych szczepień. Argumentują, że szczepionki nie są wyraźnie zbadane.

,,Apelujemy (…), aby szczepienia planowane w Polsce miały wyłącznie charakter dobrowolny”- głosi treść listu.

Naukowcy oraz lekarze chcą, żeby informacje o powikłaniach były jawne. Twierdzą również, że szczepienia masowe naruszają wymóg dobrowolności, który jest przyjęte przez prawo międzynarodowe. Treść listu głosi, że szczepionki

 ,,mają cechy eksperymentu na ludzkości na wielką skalę”

,,Po pierwsze przygotowane na rynek szczepionki nie zostały poddane odpowiednim testom”. Nadawcy twierdzą, że próby kliniczne przeprowadzono na niewielkiej liczbie osób i w za krótkim czasie obserwacji. Z listu wynika również, że osoby zaszczepione mogą być później mniej odporne na inne choroby.

Pod listem podpisało się wielu profesorów uniwersyteckich, a także wielu lekarzy. Między innymi widać podpisy lekarzy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, z Uniwersytetu Warszawskiego czy Uniwersytetu Adama Mickiewicza, a także wiele innych.

Podpisz petycję tutaj

https://www.petycjeonline.com/apel_naukowcow_i_lekarzy_w_sprawie_szczepie_na_koronawirusa_sars-cov-2?s=80190577