DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Szczepionka na COVID-19 będzie darmowa. Norwegia zapewni też odszkodowania za ewentualne powikłania poszczepienne. ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Szczepionka na COVID-19 będzie darmowa. Norwegia pokryje wszystkie koszty

Szczepionki, a także niezbędny sprzęt medyczny gminy otrzymają od Instytut Zdrowia Publicznego (FHI), a także Urzędu ds. Zdrowia (Helsdirektoratet). / zdjęcie ilustracyjne stock.adobe.com/standardowa/M.Rode-Foto

Gdy już się pojawi, szczepionka na koronawirusa będzie całkowicie darmowa dla mieszkańców Norwegii, poinformował resort zdrowia 13 października. Rząd chce, by jak najwięcej osób mogło się zaszczepić na covid-19, dlatego pokryje koszty szczepień w gminach i szpitalach.
Norwegia zorganizuje szczepienia na koronawirusa w ramach krajowego programu szczepień. Lokalne władze, jak informuje rządowy komunikat, będą miały obowiązek proponowania szczepionek osobom mieszkającym lub przebywającym na terenie ich gminy.

Priorytet: wczesne szczepienie

Dla władz jednym z priorytetów w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa Sars-cov-2 jest wczesne zaszczepienie jak największej liczby mieszkańców Norwegii. – Chcemy, aby jak najwięcej osób otrzymało bezpieczną i skuteczną szczepionkę. Dlatego szczepienie będzie bezpłatne. Głównym priorytetem […] jest zaoferowanie wczesnych szczepień całej dorosłej populacji, by zmniejszyć liczbę poważnych chorób, zgonów, a także zapobiec  rozprzestrzenianiu się infekcji – powiedziała premier Erna Solberg.

Trzeba pomóc gminom

Szczepionki, a także niezbędny sprzęt medyczny gminy otrzymają od Instytut Zdrowia Publicznego (FHI), a także Urzędu ds. Zdrowia (Helsdirektoratet). Rząd podkreśla, że bardzo istotną kwestią jest, by gminy i szpitale otrzymywały szybki zwrot pieniędzy za wykonane szczepienia, tak, by nie doszło do jakiegokolwiek przestoju. W budżecie na 2021 przeznaczono prawie 3,8 mld koron na zakup szczepionek na koronawirusa, a także pokrycie kosztu szczepień.

Rząd zleci także FHI przygotowanie planu, jak zorganizować, wdrożyć i nadzorować proces szczepień. Instytutowi pomogą w tym m.in. Urząd ds. Zdrowia, a także Norweska Agencja Leków.

Poniżej: Urząd ds. Zdrowia zachęca też, by szczepić się przeciwko grypie.

Przewidziano odszkodowania

Norwegia zapewni też odszkodowania za ewentualne powikłania poszczepienne. – Mimo że szczepionki przechodzą dokładne i szerokie testy przed zatwierdzeniem, musimy liczyć się z faktem, że mogą wystąpić rzadkie skutki uboczne, gdy zaczepiona zostanie bardzo duża liczba osób – wyjaśnił szef resortu zdrowia Bent Høie, cytowany w rządowym komunikacie.

Jak dotąd nie zatwierdzono żadnych szczepionek, choć rząd prognozuje, że na początku przyszłego roku Norwegia uzyska dostęp do ich ograniczonej liczby, a co za tym idzie – ruszą pierwsze szczepienia. Unia Europejska zawarła bowiem umowy z trzema różnymi producentami szczepionek, trwają negocjacje z kilkoma następnymi. Norwegia partie leku otrzyma na podstawie umowy o odsprzedaży, zawartej ze Szwecją.

Szybkie testy już są

Norwegom zależy, by jak najszybciej zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Na walkę z epidemią przeznaczyli prawie 11 mld koron. Już niedługo dotrze pierwsza partia szybkich testów na covid-19, które wynik – bez konieczności analizy w laboratorium – pokażą już po 15 minutach.
mojanorwegia
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: