
Nowe opłaty od stycznia. Nie wymknie się nikt, kto ma konto w banku ☀Autor Gabi☀
Gabi
Ostatnie wpisy Gabi (zobacz wszystkie)
- AKTUALIZACJA: Suski molestowany… przez hakera ☀Autor Gabi☀ - 18 stycznia 2021
- Czy w nadchodzących dniach czeka nas największa rewolucja w historii ludzkości? ☀Autor Gabi☀ - 18 stycznia 2021
- SE: OGROMNE pieniądze za powikłania po szczepieniu na COVID-19! Znamy projekt ustawy ☀Autor Gabi☀ - 18 stycznia 2021
- Szef KPRM: Postawa Niemiec ws. zakupu szczepionki to brak solidarności. Ten kraj sprawował prezydencję, gdy powstawała umowa ☀Owdal się nieudaczniku !!Autor Gabi☀ - 18 stycznia 2021
- PILNE !! Tysiące urazów wywołanych przez szczepionkę COVID i 13 zgonów w USA zgłoszonych tylko w grudniu ☀Autor Gabi☀ - 18 stycznia 2021
Nowe opłaty od stycznia. Nie wymknie się nikt, kto ma konto w banku
Opłaty bankowe rosną w zastraszającym tempie, a do grona podmiotów podwyższających je dołączają kolejne. Część banków zdecydowała się na podniesienie prowizji za korzystanie z konta lub przelewy tuż po zakończeniu pierwszej fali pandemii. Niestety, ale opłaty bankowe podwyższają kolejni. Czemu?
Z tego artykułu dowiesz się:
- Dlaczego banki zdecydowały się na podwyżki opłat bankowych
- Które banki już podniosły opłaty bankowe
- Jakie podmioty decydują się na podwyżki od stycznia 2021 r.
Podwyżki opłat bankowych efektem pandemii?
Wielu klientów zastanawia się, dlaczego opłaty za korzystanie z usług bankowych wciąż szybują w górę. Jak się okazuje, eksperci zgodnie uważają, że podwyżki opłat bankowych to jeden z efektów pandemii. Dlaczego?
Jednym z poważnych powodów jest obniżenie stóp procentowych przez Narodowy Bank Polski – okazuje się, że to właśnie z udzielanych kredytów banki czerpały jeden z najwyższych dochodów. Aktualnie nie chcą udzielać ryzykownych kredytów, bowiem de facto im się to nie opłaca, a zysk nie jest współmierny. Mimo wszystko nie jest to jedyny powód.
– Najbardziej stabilnym i przewidywalnym źródłem przychodów dla banków, niezależnym od rynkowych zawirowań, są przychody prowizyjne, czyli opłaty za konta, karty debetowe czy przelewy. Będziemy zatem świadkami zmiany modelu dochodowości rachunków z przychodów odsetkowych na rzecz prowizyjnych – powiedział w rozmowie z bankier.pl Łukasz Dąbrowski, Dyrektor Biura Rozwoju Bankowości Codziennej Banku BNP Paribas.
Eksperci zgodnie potwierdzają, że obniżenie stóp procentowych, a jednocześnie zmniejszenie możliwości zarobku z marży odsetkowej oznacza dla klientów koniec darmowej bankowości oraz podwyżki opłat bankowych.
Przypomnijmy, że już podczas pierwszej fali pandemii na podwyżki za wykonywane przelewy zdecydował się m.in.: bank Credit Agricole, Alior Bank, a nawet PKO BP. Jak się okazuje podwyżki opłat bankowych nie mają końca, a na horyzoncie widać kolejne podmioty podejmujące podobne decyzje.
biznesinfo
