DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Brat i żona Łukasza Szumowskiego sprzedali akcje OncoArendi. Chodzi o miliony złotych ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Łukasz Szumowski pozbył się części swoich akcji w Oncoarendi Therapeutics.

Foto: Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0Łukasz Szumowski pozbył się części swoich akcji w Oncoarendi Therapeutics.

Potencjalny kontrahent wywiązał się z umowy i przelał pieniądze. Dlaczego rodzina byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego zdecydowała się więc pozbyć niedawno części swoich akcji w OncoArendi Therapeutics? Spółki, prowadzącej prace nad lekiem, który może pomóc w terapii pacjentów po COVID-19.

  • Brat i żona byłego ministra pozbyli się akcji OncoArendi Therapeutics za łącznie 8,8 mln zł
  • Spółka zaliczyła w ostatnim roku niebywały wzrost. Szczególnie w ostatnim miesiącu po informacji o transakcji sprzedaży przygotowywanego jeszcze leku za nawet setki milionów euro
  • Transakcja doszła do skutku i 25 mln euro wpłynęło do spółki. To czy dotrze jeszcze dodatkowe 2 mln euro, spółka poda dopiero w przyszłym roku
  • Więcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Brat byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz spółka Szumowski Investments, w której udziały ma jego żona sprzedali duże pakiety akcji spółki OncoArendi Therapeutics – podała spółka w komunikacie.

W przypadku Marcina Szumowskiego chodzi o 75 tys. akcji sprzedanych w poniedziałek 30 listopada za 3,7 mln zł. Spółka Szumowski Investments, w której 70 proc. ma pośrednio Marcin Szumowski, a 30 proc. Anna Szumowska, żona byłego ministra (pakiet należał do Łukasza Szumowskiego – przed wejściem do rządu przepisał udziały na żonę, z którą ma rozdzielność majątkową), tego samego dnia pozbyła się 101,5 tys. akcji za 5,1 mln zł.

W ten sposób Marcin Szumowski zmniejszył swój pakiet akcji z 0,85 do 0,30 proc., a Szumowski Investments z 8,14 do 7,4 proc. Głównym udziałowcem w OncoArendi Therapeutics wciąż pozostaje miliarder Michał Sołowow, kontrolujący ponad 30 proc. akcji poprzez fundusz IPOPEMA 112 FIZ Aktywów Niepublicznych.

Zobacz też: Czym się zajmuje BrainScan? Kolejna dotacja dla spółek Szumowskich

Spółka zaliczyła w ostatnim roku nadzwyczajny wzrost notowań, częściowo napędzony pandemią koronawirusa. Uwzględniając środowy skok o 9,2 proc. w górę zyskały w 12 miesięcy aż 376 proc. Z czego 217 proc. tylko jednego dnia – 6 listopada, kiedy okazało się, że sprzedała prawa do swojego niegotowego jeszcze produktu za 25 mln euro z dodatkami.

Co to za dodatki? Jeśli produkt, który jest na początkowym etapie prac, przejdzie przez kolejne etapy i trafi na rynek, to spółka dostałaby łącznie 320 mln euro, a potem mogłaby otrzymywać tantiemy ze sprzedaży produktu na rynku. Wspomniany produkt to „cząsteczka OATD-01” przydatna w leczeniu astmy, a także w terapii włóknienia płuc. Może okazać się elementem terapii u pacjentów po przebytej infekcji COVID-19.

26 listopada spółka informowała, że dostała już wspomniane 25 mln euro i w ciągu „najbliższych dni” oczekuje wpłynięcia kwoty 2 mln euro tytułem prawa pierwszeństwa w negocjacjach od Galapagos NV. O przelewie tej kwoty ma informować w „komunikacie okresowym”, czyli dopiero w raporcie kwartalnym za 4 kw. 2020, lub raporcie rocznym.

Losy kolejnych kwot zależą już od popytu na produkt. Potencjał zwiększała pandemia koronawirusa. Ostatnio jednak coraz głośniej jest o wprowadzaniu szczepień.

Komentarz autora:

W poprzedniej wersji artykułu napisałem, że spółka nie otrzymała jeszcze 25 mln euro od Galapagos NV i że czeka na zaliczkę 2 mln euro. Bardzo przepraszam za to spółkę – źle odczytałem informacje z komunikatu giełdowego.

Czym się zajmuje BrainScan? Kolejna dotacja dla spółek Szumowskich

Rodzina ministra Łukasza Szumowskiego prowadzi przedsięwzięcia oparte na państwowych dotacjach. W kwietniu zainwestowała w nowe, które dwa tygodnie później dostało milion złotych dotacji.

Foto: Mateusz Wlodarczyk / Forum Polska Agencja FotografówRodzina ministra Łukasza Szumowskiego prowadzi przedsięwzięcia oparte na państwowych dotacjach. W kwietniu zainwestowała w nowe, które dwa tygodnie później dostało milion złotych dotacji.

Rodzina Łukasza Szumowskiego ma talent do interesów opartych o dotacje. Te spływają na firmy brata i żony ministra zdrowia ze źródeł państwowych. Ostatni milion złotych trafił pod koniec kwietnia do przejętej zaledwie dwa tygodnie wcześniej spółki. Czym zajmuje się BrainScan?

  • Najnowsza inwestycja Szumowski Investments to kolejna kontrowersja wokół ministra zdrowia
  • Spółki holdingu rodzinnego praktycznie żyją z dotacji państwowych. Prawdziwe przychody są „incydentalne”
  • Największym przedsięwzięciem jest notowana na GPW spółka OncoArendi Therapeutics, której wartość rynkowa przekracza 150 mln zł

Popularność polityczna ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego to problemy dla spółek prowadzonych przez jego żonę i brata. „Problemy”, bo wiadomości natychmiast są nagłaśniane w atmosferze afery. A tak się złożyło, że podstawowym źródłem ich utrzymania są… dotacje od państwa.

Według informacji „Faktu”, 9 kwietnia spółka komandytowa Life Science Innovations, w której głównym wspólnikiem jest Szumowski Investments Sp. z o.o. (kiedyś jej wspólnikiem był sam Łukasz Szumowski, ale tuż przed wejściem do rządu przepisał udziały na żonę, z którą ma rozdzielność majątkową), kupiła udziały w startupie BrainScan z Gdyni. Konkretnie 170 udziałów o wartości nominalnej 8,5 tys. zł, które stanowią 24,2 proc. kapitału zakładowego. „Już 27 kwietnia BrainScan dowiedziała się, że otrzyma ponad milion złotych z dotacji z państwowej Agencji Badań Medycznych” – czytamy.

Ale to nie jest pierwsza państwowa dotacja dla gdyńskiej spółki. W lutym 2019 r., czyli długo przed tym, zanim zainteresowała się nią rodzina Szumowskich, dostała 3 mln zł dotacji z NCBiR. Na badania.

Sztuczna inteligencja

Firma tworzy oprogramowanie oparte o sztuczną inteligencję do automatycznej analizy badań z tomografii komputerowej głowy, którego celem jest m.in. wczesne wykrywanie zmian patologicznych mózgu. Ideą szans na powodzenie biznesu jest problem błędnych interpretacji radiologicznych i kolejek do interpretacji medycznej tomografii komputerowej. Założyciele firmy stworzyli oprogramowanie wykorzystujące uczenie maszynowe do analizy obrazów tomografii komputerowej głowy w celu wykrycia i klasyfikacji zmian w mózgu.

Startup ściśle współpracuje z radiologami. Stworzył już przeglądarkę plików Dicom (standardowego formatu obrazów z badań tomografii komputerowej) z dostępem w chmurze z funkcjami opartymi o sztuczną inteligencję. Dzięki niej możliwe jest wyszukiwanie i określanie guzów, krwawień, udarów, ognisk następujących po udarze oraz klinicznie istotnych zwapnień w tkankach miękkich.

W ubiegłym roku przy okazji raportu rocznego za 2018 firma informowała o uzyskaniu dostępu do bazy 25 tys. badań tomografii głowy i strategicznym partnerstwie z NVIDIA. „Sprzedaż spółki ma charakter incydentalny” – informowano wtedy. „Na ten moment większość energii poświęcana jest na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych” – podano.

Biznes finansowany dotacjami państwa

W inwestora BrainScan, czyli spółkę komandytową Life Science Innovations, Szumowski Investments Sp. z o.o. włożyła od grudnia 2017 roku 1,8 mln zł z obietnicą jeszcze 4,7 mln zł, a sam Marcin Szumowski – 23,6 tys. zł z obietnicą jeszcze 350 tys. zł.

Szumowski Investments Sp. z o.o., w której 100 proc. ma SI Assets, gdzie brat ministra Marcin ma 70 proc. udziałów a żona ministra Anna – 30 proc. jest też od 2016 roku inwestorem w notowanym na warszawskiej giełdzie biotechnologicznym przedsięwzięciu OncoArendi Therapeutics. Pan Marcin Szumowski jest tam prezesem, a Szumowski Investments ma 8,33 proc. akcji o obecnej wartości rynkowej 12 mln zł. Wartość całej spółki przekracza 150 mln zł.

Przychodów OncoArendi jeszcze prawie nie ma, ale ma za to innowacyjny produkt. Chodzi o OATD-01, czyli najbardziej zaawansowany projekt firmy. Jest to „inhibitor chitynaz opracowany jako potencjalny lek w terapii ciężkich schorzeń układu oddechowego takich jak astma oraz śródmiąższowe choroby płuc – idiopatyczne włóknienie płuc (IPF) czy sarkoidoza” – można przeczytać w raporcie kwartalnym.

Badania kliniczne I fazy związku OATD-01 rozpoczęły się w październiku 2017 roku i były przeprowadzone w ośrodku w Niemczech.

W 2018 roku spółka przeprowadziła emisję publiczną i dostała 58 mln zł. W czterech rundach inwestycyjnych dostała jeszcze 34 mln zł. „Spółka dotychczas sprawnie pozyskiwała fundusze z dotacji (umowy na finansowanie publiczne opiewają na 181 mln zł)” – czytamy w raporcie kwartalnym.

Wartość inwestycji na niezakończone jeszcze prace rozwojowe na koniec marca pochodziła w 70 mln zł z dotacji, a z własnych środków spółki – 47,5 mln zł. W pierwszym kwartale z dotacji wpłynęło 3,6 mln zł. Na koniec marca spółka miała jeszcze 30 mln zł środków pieniężnych.

Pozostałe inwestycje Szumowskich

W marcu 2020 Szumowski Investments Sp. z o.o. wycofała się po ponad trzech latach inwestycji ze spółki Kardiosystem Alpejska, czyli przychodni specjalistycznej w Aninie.

Oprócz wyżej wspomnianych przedsięwzięć ma jeszcze od 2016 roku udziały w Simplicardiac, która otrzymała w 2015 roku 1,2 mln zł pożyczki od NCBiR. Chodziło o projekt „Rozwój i komercjalizacja nowej, innowacyjnej opaski uciskowej stosowanej do zabiegów cewnikowania serca metodą przezpromieniową”.

Według „Gazety Wyborczej” w 2016 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeprowadziło kontrolę programu BRIdge Classic. „Dotarliśmy do wystąpienia pokontrolnego, które podpisał Jarosław Gowin, ówczesny szef resortu. Realizacja programu została oceniona negatywnie. Kontrolerzy zarzucili NCBR m.in.: nierówne traktowanie firm, które złożyły wnioski, niezapobieżenie ewentualnemu konfliktowi interesów i – co najważniejsze – >>zawarcie umowy z wnioskodawcą w formie nieznajdującej podstawy w przepisach<<” – podała gazeta.

https://businessinsider.com.pl

miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: