DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

95 proc. Polaków nie wie, czym jest. Opłata reprograficzna tym bardziej zaboli ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Opłata reprograficzna zdanie Polaków

Wikimedia Commons CC3.0

Opłata reprograficzna od dłuższego czasu znajduje się w planach rządu. Podatek doprowadziłby do wyższych cen urządzeń multimedialnych. Okazuje się, że 95 proc. Polaków nie ma o niej pojęcia.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  • Co Polacy wiedzą o opłacie reprograficznej
  • Kiedy opłata reprograficzna pojawiła się w dyskusji publicznej
  • Co Polacy sądzą o opłacie reprograficznej

Opłata reprograficzna to nieznane pojęcie dla 95 proc. Polaków

Choć opłata reprograficzna miała być wprowadzona już jakiś czas temu, temat zniknął zarówno w mediach, jak i w rządzie. Sondaż o opłacie przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych we współpracy z Polskim Instytutem Badań i Innowacji. Raport zatytułowano „Opinie Polaków na temat planów wprowadzenia opłaty reprograficznej”.

Autorzy raportu zauważają, że propozycja nowego podatku wróciła w lipcu bieżącego roku. Potocznie projekt nazywano „podatkiem od smartfonów”. Koszty ponosiliby producenci oraz importerzy sprzętu takiego jak telewizory, komputery, smartfony i tablety. Jego wprowadzenie prawdopodobnie przełożyłoby się na ceny detaliczne.

Respondenci zostali zapytani czy znają pojęcia takie jak „opłata reprograficzna” i „podatek od smartfonów” (mimo, żę oba pojęcia oznaczają to samo). O opłacie reprograficznej nie słyszało aż 95 proc. respondentów, natomiast o podatku od smartfonów nie wiedziało 68 proc. badanych.

Jak pisze bankier.pl, temat opłaty reprograficznej pojawił się przy kampanii prezydenckiej. Większość respondentów, które znała pojęcie, nie była w stanie wskazać kiedy o nim usłyszała. Pozostali zaznaczali, że o opłacie reprograficznej usłyszeli kilka miesięcy temu.

4 proc. respondentów dowiedziało się podatku od smartfonów po tym, jak odnosił się do niego Andrzej Duda. Z kolei 3 proc. badanych stwierdziło, że dowiedziało się o opłacie reprograficznej od kandydata PSL, Władysława Kosiniaka-Kamysza.

– Pojęcie tematu podatku od smartfonów w kampanii prezydenckiej, nie miało większego wpływu na decyzję o głosowaniu w grupie osób, które słyszały o planach wprowadzenie podatku– napisano w raporcie.

Co Polacy sądzą o opłacie reprograficznej?

Po wytłumaczeniu respondentom czym jest opłata reprograficzna, zapytano ich co sądzą na temat jej wprowadzenia. Okazało się, że częściej niż co drugi pytany był stanowczo przeciwny. 25 proc. respondentów była umiarkowanie przeciwZwolenników było jedynie 6 proc., a co piąty badany nie miał zdania.

Choć większość Polaków była przeciwko, warto zauważyć, że sama opłata reprograficzna nie miała dużego wpływu na głosy wyborców. W trakcie badania respondentom przypomniano, że Andrzej Duda obiecał prezydenckie weto w razie gdyby taka ustawa pojawiła się na jego biurku.

– Zdecydowana większość Polaków (81 proc.) deklaruje, że zapowiedź weta Andrzeja Dudy w przypadku ustawy o podatku od smartfonów nie miała wpływu na ich decyzje wyborcze – można przeczytać w raporcie.

Co ciekawe, 35 proc. respondentów, którzy słyszeli o podatku od smartfonów obawia się powrotu tematu do debaty publicznej. Podobnych obaw nie ma co czwarty zapytany, a czterech na dziesięciu nie wie, czy opłata reprograficzna w ogóle wróci do dyskursu.

biznesinfo
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: