Dziennikarz Mariusz Gierszewski przedstawił na Twitterze tajemniczy list, który wypłynął od zastępcy Komendanta Wojewódzkiego do Komendanta Powiatowego w Łodzi. W liście czytamy, że wstrzymane zostały wszystkie wypłaty nagród przeznaczonych dla funkcjonariuszy Policji w Łodzi. Redaktor złożył zapytanie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z odpowiedzi wynika, że trzynastka jest świadczeniem gwarantowanym ustawowo i ujętym w budżecie na ro 2021. Czy szumnie zapowiadane premie i nagrody okażą się niespełnioną obietnicą? “Komu wierzyć?” – pyta dziennikarz.

Wstrzymane wypłaty

“Informuję, że w dniu dzisiejszym zostały wstrzymane wszystkie wypłaty nagród przeznaczonych dla funkcjonariuszy policji w KWP w Łodzi i jednostek podległych. W związku z powyższym proszę o wstrzymanie wydawania rozkazów personalnych w przedmiotowym zakresie i nie przesyłania ich do Wydziału Finansów KWP w Łodzi. Rozkazy personalne wcześniej wystawione, a nie przesłane do realizacji proszę pozostawić w jednostce do dalszego rozstrzygnięcia. O ostatecznej decyzji w omawianej sprawie zostaną Państwo poinformowani osobnym pismem.” – List podpisał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi inspektor Dariusz Matusiak.

Ministerstwo: Wszystko ok

Zapytano Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji o sprawę wstrzymanych wypłat trzynastek i premii, jednak organ stanowczo utwierdza w przekonaniu, że wszystko jest w porządku.

Informujemy, że tzw. trzynastka jest świadczeniem gwarantowanym ustawowo i ujętym w budżecie na rok 2021. Mając świadomość konieczności poszukiwania oszczędności w budżecie, dążymy do tego, aby pracownicy i funkcjonariusze policji podległych MSWiA zaangażowanych w walkę z epidemią COVID otrzymali również nagrody.

Czy policjanci dostaną swoje pieniądze?

Kto tu zaciemnia i o co chodzi? Dobrze wiemy, że obóz władzy lubi szumnie zapowiadać wielkie projekty, kiedy przychodzi jednak rzeczywistość pojawiają się dziwne akcje. Dziennikarz Mariusz Gierszewski pyta:

Kto tu ściemnia? MSWiA zapewnia:dążymy do tego, aby pracownicy i funkcjonariusze formacji podległych MSWiA zaangażowanych w walkę z epidemią COVID-19 otrzymali również nagrody. Komendant z Łodzi: zostały wstrzymane wszystkie wypłaty nagród w KWP w Łodzi. Zdjęcie za @stumbras3

gazetaplus