DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Koronawirus. Przygotowania do gigantycznych szczepień. Polska ma inny model niż Niemcy czy Wielka Brytania ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
SZCZEPIENIA
Mateusz Madejski

MATEUSZ MADEJSKI

Wielka Brytania, Niemcy czy USA przygotowują się do największej akcji szczepień w historii. „Szczepionkowe centra” powstają na stadionach, w szpitalach, angażuje się wojsko. Polskie władze mają zupełnie inną wizję.

Brytyjski premier Boris Johnson ze szczepionką na koronawirusa

(East News)
Brytyjski premier Boris Johnson ze szczepionką na koronawirusa (Fot: Eyevine)

Brytyjskie władze przygotowywały się do tego od dawna. Simon Stevens, szef NHS, czyli odpowiednika polskiego NFZ, mówi, że „będzie to największe szczepienie w historii ludzkości”.

NHS od dawna kompletował listę pacjentów najwyższego ryzyka. To właśnie oni mają dostać 800 tys. pierwszych dawek szczepionki, które trafią na Wyspy. Jak komunikują brytyjskie władze, aby uniknąć chaosu, pracownicy NHS będą każdego pacjenta z osobna informować, kiedy będzie ich kolej na szczepienie.

Szczepionka na COVID bezpieczna? Ekspert: „Ja się zaszczepię

Gdzie będą odbywać się szczepienia? Brytyjski rząd od dawna przygotowywał 50 szpitali, które mogą rozpocząć proces w jak najszybszym czasie. To jednak nie wszystko – powstają też osobne centra szczepionkowe. Jedno z nich – na stadionie piłkarskim w Bristolu. W budowę centrum zaangażowało się brytyjskie wojsko. Lokalne władze szacują, że na stadionie będzie można wydawać nawet 100 tys. szczepionek tygodniowo.

Szczepionka na koronawirusa. Wielkie przygotowania w Niemczech

Również w Niemczech przygotowania do wielkiego szczepienia są bardzo zaawansowane. W samym Berlinie powstaje sześć wielkich ośrodków szczepionkowych – w tym dwa na terenie nieczynnych lotnisk Tegel i Tempelhof. Sam tylko Berlin poszukuje do ich obsługi tysiąca osób.

W skali całego kraju powstają setki podobnych placówek. Niektóre niemieckie landy wprowadziły zasadę, że w każdym powiecie ma być przynajmniej jedno takie centrum. Trwają poszukiwania lekarzy, pielęgniarek, ale i pracowników obsługi do takich obiektów. Jak mówili nam ich przedstawiciele, „Polacy są jak najbardziej mile widziani”.

W USA czy w Kanadzie również pracuje się od dawna nad systemem dystrybucji szczepionki. Pomaga wojsko. W Kanadzie szefem projektu szczepionkowego został generał Dany Fortin, który ma doświadczenie w dowodzeniu wojskami NATO w Iraku. W USA też wojsko będzie częścią operacji, która zakłada, podobnie jak w Niemczech czy Wielkiej Brytanii, szczepienia w specjalnie wyznaczonych miejscach.

Podobnie jak w Wielkiej Brytanii, w USA również lokalne władze będą decydować, kto pierwszy będzie mógł się zaszczepić, a kto będzie musiał poczekać.

I inne kraje przygotowują się do szczepień, chociażby Hiszpania, która chce wydawać szczepionki w styczniu 2020.

Polska stawia na centra krwiodawstwa

Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznawał, że Polska nie planuje podobnych przygotowań. Nie ma u nas na przykład potencjalnych centrów szczepionkowych. Według informacji money.pl za szczepienia będą odpowiadać poradnie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Przechowywaniem szczepionki mają się zająć regionalne punkty krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Jest ich 21 – we wszystkich miastach wojewódzkich i pięciu większych miastach powiatowych. To z nich szczepionki mają być wysyłane dalej – już do konkretnych punktów szczepień i do pacjentów.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę, że Polska kupi ponad 45 mln dawek szczepionki w ramach umów zawartych z trzema firmami Pfizer BioNTech, Johnson&Johnson i AstraZeneca. Koszt zakupu to od 5 -10 mld zł. Szczepionka będzie darmowa i dobrowolna. – Proces szczepień będzie zorganizowany w sposób prosty: rejestracja online, ale możliwość też tradycyjnie, zgłoszenie do punktu szczepień, szczepienie, powtórzenie po 21 dniach – wyjaśniał Mateusz Morawiecki.

Eksperci, z którymi rozmawiał money.pl, wskazują potencjalnie słabe punkty polskiego modelu. Prof. Tomasz J. Wąsik ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego zauważa, że dużym wyzwaniem będzie opracowanie listy osób, do których szczepionka ma trafić w pierwszej kolejności, bo nie ma czegoś takiego, jak „system szczepień dla dorosłych”. Drugi problem to system transportu i dystrybucji szczepionki, na co zwracają uwagę i prof. Wąsik i wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Gut podkreśla, że transport musi się odbywać szybko, a Wąsik dodaje, że trzeba też przygotować „łańcuch lodówek”. Z tych powodów dystrybucja do wybranych miejsc – a nie do licznych przychodni – wydaje się łatwiejsza i bardziej efektywna.

miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: