
Obława w 13 landach. Niemiecka policja poszukuje polskich przestępców, skala przekrętów poraża ☀Autor Gabi☀
Gabi
Ostatnie wpisy Gabi (zobacz wszystkie)
- PILNE !! Tysiące urazów wywołanych przez szczepionkę COVID i 13 zgonów w USA zgłoszonych tylko w grudniu ☀Autor Gabi☀ - 18 stycznia 2021
- 13 Izraelczycy cierpią na paraliż twarzy po zażyciu szczepionki Pfizer Covid ☀Autor Gabi☀ - 18 stycznia 2021
- Lekarz przyznaje. Te osoby nie powinny szczepić się przeciwko COVID-19 ☀Autor Gabi☀ - 18 stycznia 2021
- Gazetom trzeba płacić za udostępniane teksty [Wyrok SA] ☀Autor Gabi☀ - 18 stycznia 2021
- Półnagie zdjęcia radnej na koncie Suskiego! Włamanie na konto posła ☀Autor Gabi☀ - 18 stycznia 2021

Obława w 13 landach. Niemiecka policja poszukuje polskich przestępców, skala przekrętów poraża
Obława w 13 landach w związku z dochodzeniem niemieckiej prokuratury w sprawie nielegalnego zatrudniania w sektorze opieki przez oszukańcze polskie firmy. Ujawniana skala przekrętów poraża, a wartość szkód wywołanych przez Polaków to ok. 15 mln euro.
Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:
- W jakim celu niemiecka policja zorganizowała obławę w 13 landach?
- Czym zajmowali się podejrzani Polacy?
- Co znalazła policja podczas przeszukań?
Polscy pośrednicy zdemaskowani
O Polakach pracujących w Niemczech informowaliśmy ostatnio głównie w kontekście polskich lekarzy, których sprowadzenia do naszego kraju domaga się jedna z posłanek Prawa i Sprawiedliwości, tak by mogli wspomóc polskich medyków w walce z pandemią. Dziś o wiele bardziej ponury kontekst, w jakim nasz kraj postawili nie pracownicy, a jak się okazało oszukańcze polskie firmy pośredniczące w zatrudnianiu opiekunek u naszych zachodnich sąsiadów.
W ubiegłym tygodniu jak podaje za Deutsche Welle Wirtualna Polska służby celne i policja federalna zorganizowały obławę w 13 landach, przeszukując łącznie 130 mieszkań, lokali użytkowych i biur podatkowych. Akcja ta jak poinformował Główny Urząd Celny w Dreźnie miała związek z dochodzeniem prokuratury w Görlitz w sprawie nielegalnego zatrudnienia w sektorze opieki przy udziale polskich firm.
Także w Polsce dokonano rewizji w domach i firmach trzech głównych podejrzanych o nielegalne zatrudnianie Polaków. Podejrzewa się ich, że wraz z 71 pośrednikami w Niemczech przemycali oni na dużą skalę obcokrajowców, zatrudnianych potem nielegalnie, nierzetelnie ich wynagradzali i oszukiwali, nie płacąc szacunkowo prawie 15 mln euro na ubezpieczenie społeczne.
W operacji policyjnej, jak podaje portal, wzięło udział około 1000 funkcjonariuszy, którzy zabezpieczyli nośniki danych, umowy, dokumenty kadrowo-księgowe, broń palną oraz amunicję. Podczas rewizji policja znalazła też prawie 60 tys. euro, a także gotówkę w innych walutach oraz około kilograma złota o szacunkowej wartości kilkudziesięciu tysięcy euro.
biznesinfo

Widzisz Gabi.To Zasada Polskiego biznesu ,…(polskiego?) biznesu… A Niemcy musza to wszystko ” prostowac”. Bo nie dosyc ze okradaja „blizniego” na kase, to i tna Niemiecki budzet, …a na to Niemcy sobie nie pozwola,,,