DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
CHANGE SITE LANGUAGE M-forum ENTER

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Kontrole policji czekają. Mundurowi mają pojawić się w galeriach

Fot. Beata Zawadzka/East News, Warszawa, 20.06.2020. Protest „WyPAD. Rzad na bruk”, zorganizowany m.in. przez Komitet Obrony Demokracji i Ogolnopolskim Strajk Kobiet.
 1 Grudnia 2020

Będą kontrole w galeriach handlowych. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów potwierdziła, że policja dopilnuje przestrzegania zasad reżimu epidemicznego. Ukarani mogą być nie tylko przedsiębiorcy, ale i klienci.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  • Czego dotyczyć będą kontrole policji
  • Kiedy powinniśmy spodziewać się kontroli
  • Co grozi za niedostosowanie się do reżimu sanitarnego

Kontrole w sklepach potwierdzone przez Kancelarię Premiera

Dodatkowe kontrole policji to odpowiedź rządu na sobotni szturm klientów w centrach handlowych. 28 listopada weszło w życie rozporządzenie, które po trzech tygodniach przerwy pozwoliło na ponowne otwarcie sklepów pod warunkiem zachowania reżimu epidemicznego. Rząd postrzega tłumy w galeriach jako poważne zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się COVID-19.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) Michał Dworczyk w poniedziałek był gościem programu internetowej telewizji wPolsce.pl. Pytano go m.in. o sobotnie kolejki w centrach handlowych. Zapowiedział, że do pilnowania porządku zostanie oddelegowana policja.

– Premier jeszcze w sobotę zlecił Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji podjęcie działań na rzecz kontroli w tych punktach handlowych, czy rzeczywiście przestrzegane są zasady – powiedział Dworczyk.

Szef KPRM przypomniał, że mimo otwarcia sklepów, cały czas obowiązuje nas reżim sanitarny. Dlatego w galeriach trzeba nie tylko zasłaniać nos i usta, ale też dezynfekować ręce i zachowywać dystans. Ponadto należy pamiętać, że na określoną powierzchnię przypada określona liczba osób, która może na niej przebywać: Maksymalna iczba osób w galerii oraz w sklepach powyżej 100 m kw. to jedna osoba na 15 m kw., a w sklepach o powierzchni do 100 m kw. – jedna na 10 m kw.

Wzmożone kontrole rozpoczną się najprawdopodobniej w najbliższy weekend. Jest to o tyle istotne, że prawdopodobnie w tym tygodniu niedziela 6 grudnia będzie dniem handlowym, a tak przynajmniej wynika z ostatnich planów rządu. Wiele zależy jednak od tego, jak szybko będzie procedował Senat.

Policja w będzie patrolować centra handlowe. Klienci i przedsiębiorcy na celowniku

Policyjne kontrole w galeriach handlowych będą dotyczyły zarówno przedsiębiorców, jak i klientów. Portal money.pl zaznacza, że kluczowym parametrem jest ograniczenie jednej osoby na powierzchni 15 metrów kwadratowych. Odpowiedzialność za liczbę osób w sklepie spada na ich właścicieli bądź kierowników placówek.

Musimy przestrzegać tego, muszą pamiętać o tym obywatele, muszą pamiętać o tym właściciele sklepów. W przypadku, kiedy nie będą te reguły przestrzegane stosowne służby będą egzekwowały kary związane z nieprzestrzeganiem tych zasad – mówił Michał Dworczyk w programie wPolsce.pl.

Przedsiębiorcy muszą liczyć się z poważnymi karami za naruszanie reżimu epidemicznego. Jak jeszcze niedawno zapowiadał Mateusz Morawiecki, sklepom, które nie dopilnują przestrzegania zasad, grozi zamknięcie oraz blokada wypłaty środków z tarcz antykryzysowych.

Klienci również muszą uważać. Funkcjonariusze policji i straży miejskiej za niezasłanianie ust i nosa mogą nałożyć mandat w kwocie nieprzekraczającej 1000 złbądź skierować sprawę do sanepidu o karę administracyjną. Wysokość grzywny może sięgnąć nawet 30 tys. zł, choć często udaje się je uchylić.

Pytanie jednak, czy policja nie ma już obecnie wystarczająco obowiązków, żeby być jeszcze dodatkowo przekierowana do pilnowania centrów handlowych. Zastanawiające jest również, jak funkcjonariusze mieliby kontrolować, czy w danym sklepie została przekroczona dopuszczalna liczba klientów. Policjanci musieliby za każdym razem pozyskiwać dane o powierzchni kontrolowanego sklepu.

biznesinfo

miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: