DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Prof. Robert Flisiak:Doradca Mateusza Morawieckiego.Testy antygenowe powinny wylądować na śmietniku! Video !! ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Prof. Flisiak o czułości koreańskich testów antygenowych: już lepszy jest rzut monetąFot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Testy koreańskiej firmy PCL mające wykrywać koronawirusa, które zostały zakupione przez Ministerstwo Zdrowia 9 kwietnia br., a następnie w połowie września trafiły do szpitali z zaleceniem ich stosowania na SOR-ach, mają bardzo niską czułość, dlatego używanie ich może być wręcz szkodliwe – twierdzi prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Milion testów koreańskiej firmy PCL zostały kupionych przez resort zdrowia za 30 mln dol. Później MZ oświadczyło, że zapłaciło tylko za połowę, czyli 500 tys. – i tyle trafiło do Polski. O tym, że mają bardzo niską czułość, media informowały już wiosną. Nieoficjalne szacunki mówiły, że nie przekracza 20-30 proc.

– Używanie tych testów może być wręcz szkodliwe, bo przy tak niskiej czułości niosą ryzyko powstawania nowych ognisk epidemii. To już lepszy jest rzut monetą, bo daje 50 proc. szans na prawidłowy wynik – komentuje teraz w „Gazecie Wyborczej” prof. Robert Flisiak.

Ministerstwo Zdrowia zapowiadało raport z oceny testów, który opracował Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego-Państwowy Zakład Higieny, ale ten nie ujrzał światła dziennego aż do momentu, gdy dotarli do niego posłowie KO Michał Szczerba i Dariusz Joński, którzy prowadzą w MZ kontrolę poselską.

„Okazuje się, że jeśli testy robić tak, jak zaleca producent, czyli odczytywać wynik po 10 minutach od umieszczenia płytki z wymazem w analizatorze, to ich czułość wynosi zaledwie 15,4 proc. Jeśli poczeka się pół godziny – to może być 62 proc. To wyniki uzyskane w NIZP-PZH, ale podobne dały próby wykonane w Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie” – czytamy w GW.

„Wyborcza” informuje, że z kolei w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie czułość testów określono na 40 proc., przy czym uzyskano też pięć wyników fałszywie dodatnich.

Gazeta przypomina, że już wiosną media ostrzegały, iż prawdopodobnie producentem testów nie jest wcale firma PCL, tylko chińska firma Bioeasy. Dostała ona od chińskiego rządu zakaz eksportu, kiedy 26 marca dziennik „El Pais” ujawnił, że kupione od niej przez Hiszpanię testy są bezużyteczne – wykrywały zaledwie 30 proc. zakażeń.

Prof. Robert Flisiak: testy powinny wylądować na śmietniku!

Wynik porównywalny do rzutu monetą!

Robert Flisiak, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Doradca mateusza morawieckiego.

rynekzdrowia

miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: