DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
CHANGE SITE LANGUAGE M-forum ENTER

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Pandemia szaleje, a rząd dobija dodatkowym podatkiem. Dziesiątki tysięcy nie wywiną się od zapłaty ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Podatek CIT również od spółek komandytowych

Pixabay/TygZam
30 Listopada 2020

Pandemia szaleje, a rząd dobija dodatkowym podatkiem. Dziesiątki tysięcy nie wywiną się od zapłaty

Podatek CIT obejmie więcej podmiotów. Już od 1 stycznia 2021 r. do obowiązkowej opłaty zostaną pociągnięte także spółki komandytowe. Według wyliczeń opłata dotknie 40 tys. firm, w tym przede wszystkim przedsiębiorstwa rodzinne. Pracodawcy ostrzegają, że zmiany tylko pogłębią finansowe problemy spółek.

Podatek CIT z podpisem prezydenta

Obecnie podatek dochodowy (CIT) obejmuje trzy kategorie podmiotów: spółki prawa handlowego (z ograniczoną odpowiedzialnością i akcyjne), podatkowe grupy kapitałowe (grupy przynajmniej dwóch spółek prawa handlowego, które są w związku kapitałowym) oraz inne osoby prawne (banki, stowarzyszenia, fundacje). Już od 1 stycznia 2021 r. ten obszerny katalog płatników zostanie uzupełniony o spółki komandytowe.

Senat apelował o odrzucenie tej koncepcji, jednak Sejm ostatecznie odrzucił poprawkę izby wyższej polskiego parlamentu. Wczoraj proces legislacyjny dobiegł końca – prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizacje ustaw o podatku dochodowym. Przedsiębiorcy nie unikną nowej daniny – według wyliczeń podatek CIT dotknie ok. 40,5 tys. firm.

Podatek tylko spotęguje problemy polskich przedsiębiorstw

Rozczarowania nowymi przepisami nie kryją przedstawiciele pracodawców. – Apelowaliśmy do posłów, aby nie nakładali na firmy dodatkowych obciążeń tuż przed zakończeniem roku podatkowego i w okresie największego kryzysu gospodarczego od 30 lat – oznajmił Przemysław Pruszyński, doradca podatkowy i ekspert Konfederacji Lewiatan.

Zdaniem specjalisty podatek CIT przyniesie negatywne skutki zarówno dla polskich firm rodzinnych, jak i dla całej gospodarki. – Wiele przedsiębiorstw walczy teraz o przetrwanie i utrzymanie miejsc pracy – przyznał. Nowa opłata może przełożyć się w jego ocenie na dalszą redukcję zatrudnienia.

Konfederacja Lewiatan kilkukrotnie zwracała uwagę na wątpliwą argumentację inicjatora zmian – Ministerstwa Finansów. Resort stoi na stanowisku, że rozszerzony o nowe podmioty podatek CIT to element strategii uszczelniania systemu podatkowego. Zmiany mają zapobiegać wyprowadzaniu pieniędzy do rajów podatkowych. Jednak organizacja podkreśla, że spółki komandytowe nie służą do unikania opłaty.

biznesinfo

miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: