DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
CHANGE SITE LANGUAGE M-forum ENTER

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Psychiatra ujawnia strach przed pandemią ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Analiza przeprowadzona przez dr Josepha Mercoli

Historia w skrócie

  • Istnieje cała szkoła badań w dziedzinie zdrowia publicznego na temat tego, jak przestraszyć ludzi, zwana „apelem o strach”
  • Apel o strach opiera się na założeniu, że aby skutecznie wdrożyć środek zdrowia publicznego, należy najpierw zwrócić uwagę na zagrożenie. Aby móc pracować, zagrożenie musi być osobiste, tak aby ludzie obawiali się o swoje bezpieczeństwo
  • Następnie dajesz ludziom coś natychmiastowego do zrobienia, co nakieruje ich na ścieżkę współpracy z całym planem. Przykłady pandemii COVID-19 obejmują niewychodzenie z domu, noszenie maski, przebywanie w odległości 6 stóp od siebie, zamykanie niektórych firm i nieobecność dzieci w domu. W przyszłości możemy oczekiwać, że powiedzą nam, że musimy się zaszczepić i śledzić cyfrowo, zanim będziemy mogli wrócić do normalnego życia
  • Dodając zamieszanie do mieszanki, możesz doprowadzić osobę ze strachu do lęku – stanu zamętu, w którym nie możesz już logicznie myśleć. W tym stanie łatwiej tobą manipulować
  • W końcu, gdy strach i niepokój są wystarczająco duże, pojawia się desperacja, w której ludzie są gotowi zrobić wszystko, aby uzyskać ulgę

Dr Mercola przeprowadza wywiady z ekspertami

Ten artykuł jest częścią cotygodniowej serii, w której dr Mercola przeprowadza wywiady z różnymi ekspertami na temat różnych problemów zdrowotnych. Aby zobaczyć więcej wywiadów z ekspertami, kliknij tutaj .

Dr Peter Breggin, psychiatra, napisał kilkanaście bestsellerowych książek o psychiatrii i przemyśle farmaceutycznym. Jest często nazywany „sumieniem psychiatrii”, ponieważ był w stanie z powodzeniem zreformować zawód psychiatry, znosząc lobotomie i inne szkodliwe eksperymentalne psychochirurgie.

W zeszłym roku skupił się na COVID-19 i związanych z nim lękach, które są tematem tego wywiadu. Zaczął także badać historię dr Anthony’ego Fauci, który był twarzą grupy zadaniowej ds. Koronawirusa Białego Domu, dowiadując się więcej, niż się spodziewał.

„Po prostu wyglądał jak ten miły dżentelmen, dopóki nie zacząłem słuchać tego, co mówi i patrzeć, co robi” – mówi Breggin. „Na początku kwietnia [moja żona] Ginger przyniosła mi ten artykuł naukowy i powiedziała:„ Kochanie, wygląda na to, że to niemożliwe, fałszywe czy coś ”.

Był to artykuł z 2015 roku autorstwa dużego zespołu z Północnej Karoliny [kierowany przez] Ralpha Barica 1. Jest on jego ostatnim autorem i jego siłą, chociaż głównym autorem jest Vineet D. Menachery. 2 Ten artykuł mówi o stworzeniu koronawirusa, który będzie nowym czynnikiem epidemicznym. Rozmawiają o tym. Faktycznie to zrobili – i jest to koronawirus SARS.

To wirus, który zakaża płuca pochodzące od nietoperzy… Sprawdzają go i odkrywają, że zakaża on ludzki nabłonek płuc. Podają go myszom, a starsze myszy bardzo chorują, a te, które są zagrożone, umierają.

Brzmi… [jak] prekursor SARS-CoV-2. Nawiasem mówiąc, próbowali nawet zrobić szczepionkę, ale nie mogli. I myślę: „Mój Boże, co tu się dzieje?” A potem spoglądam w dół na wszystkich tych autorów. Są tam [dwa] chińskie nazwiska… i wymieniają się jako pochodzący z Wuhan Institute of Virology.

A potem patrzę, kto to finansuje. Cóż, Chiny to finansują. A Fauci finansuje go z Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych. Myślę sobie: „Mój Boże, dajemy Chińczykom broń biomedyczną”… [Dwaj chińscy autorzy] okazują się być dwoma bardzo, bardzo czołowymi Chińczykami w tym, co zasadniczo jest laboratorium wojskowym . Instytut Wuhan, nic takiego nie jest niczym innym, jak tylko wojskiem w Chinach ”.

Jaka jest rola Fauci w bio-ataku na świat?

Breggin twierdzi, że był w stanie podzielić się informacjami z kimś bliskim prezydentowi Trumpowi, a trzy dni po tym, jak podzielił się tym odkryciem, prezydent odwołał amerykańsko-chińską współpracę badawczą, która pracowała nad badaniami nad zyskiem funkcji koronawirusa.

Jednak Fauci szybko przejął amerykańskie wysiłki badawcze iw październiku 2020 r. Przeznaczył dodatkowe fundusze. Jak mówi Breggin, część tych środków z pewnością trafi do Chin za pośrednictwem EcoHealth Alliance, które od lat zleca prace badawcze Instytutowi Wuhan. Fauci przekazał również dodatkowe pieniądze University of Texas. Breggin wyjaśnia:

„W Galveston znajduje się laboratorium bezpieczeństwa biologicznego poziomu 4, które może pracować z najbardziej niebezpiecznymi wirusami. Postanowiłem więc się temu przyjrzeć. To nie jest wielka magia, musisz użyć niektórych wyszukiwarek, takich jak DuckDuckGo. [Szukałem] „Chiny” i „Instytut Galveston” i otrzymałem… informację prasową… przechwalającą się ich związkami z Wuhan Institute, pracującymi nad wirusami.

Więc nic dziwnego, że wysyła im pieniądze. Zaczynam kopać głębiej i trafiam na list z wydziału edukacji skierowany do Uniwersytetu Teksańskiego, w którym mówi, że nie informowali o swoich powiązaniach z Chinami i Partią Komunistyczną (KPCh), aw szczególności z instytutu w Galveston.

Tak więc patrzę na tę sieć połączeń z Chinami. Wymieniają je wszystkie. O tym też mamy teraz bloga. I zdałem sobie sprawę, że nic nie powstrzyma Fauci. Absolutnie nic go nie powstrzymuje. Będzie kontynuował swój atak na świat. A Fauci wiedział, że Instytut Wuhan jest niebezpieczny ”.

Breggin zagłębia się w historię, która pomaga wyjaśnić, co się dzieje. W 2014 r. Ówczesny prezydent Obama wezwał do wprowadzenia moratorium na badania nad korzyścią z funkcji [zjadliwości nieszkodliwych wirusów] w USA. Nie wspomniał jednak o współpracy z KPCh. Aby obejść moratorium Obamy, Fauci zlecił badania nad zyskiem funkcji Instytutowi Wuhan.

Opierając się na dowodach, które Breggin szczegółowo opisuje w niedawnym raporcie przedstawionym w „ Zdradzieckie powiązania Fauci z Chinami i globalistami ”, Fauci wydaje się odgrywać ważną rolę w globalnym przejęciu przez technokratów.

Technokracja to system gospodarczy, w którym światem rządzą nie demokratycznie wybrani politycy, ale technokraci – konglomerat ultra-zamożnych elit, naukowców i techników, których celem jest rządzenie globalną populacją i alokacja zasobów za pomocą technologii

Strach jest narzędziem tyranów

Breggin został poproszony o bycie medycznym ekspertem prawnym w procesie sądowym mającym na celu powstrzymanie niekończącego się edyktu awaryjnego wydanego przez gubernatora Ohio. W swoim medycznym poradniku prawnym 3 Breggin wyszczególnił, dlaczego przestoje nie działają i jakie szkody wyrządzają ludności.

Ten pozew wywołał także inne projekty przeciwdziałające blokadom w Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Breggin.com . Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że głównym narzędziem, które umożliwia lokalnym i stanowym przywódcom wdrażanie niekonstytucyjnych nakazów, takich jak uniwersalne noszenie masek, zamykanie firm i drakońskie nakazy pozostania w domu, jest strach.

Jeśli ludzie nie będą przerażeni, nie zgodzą się na takie pozbawiające wolności edykty. Jest to dobrze znany fakt i jak zauważył Breggin, istnieje cała szkoła badań w dziedzinie zdrowia publicznego na temat tego, jak przestraszyć ludzi, zwana „apelem o strach”.

„Co za dziwne imię: odwołanie od strachu. To eufemizm na straszenie ludzi na śmierć. W ten sposób do nich „apelujesz”. I to jest bardzo długa [dziedzina badań].

Omawiany wspólnie artykuł [Ginger i ja] zawierał kilka uwag. Mówi się, że po pierwsze, musisz nie tylko stworzyć coś lub mieć coś, czego ludzie się boją, aby nałożyć środki na ochronę zdrowia publicznego, ale musisz to zrobić dla nich osobiście, musisz ich osobiście przestraszyć.

Następnie musisz natychmiast dać im coś do zrobienia, aby rozpocząć współpracę z planami, które masz. Mamy na to wiele przykładów. Rzeczy do natychmiastowego wykonania: Nie wychodź z domu; Załóż maskę; pozostać 6 stóp od siebie; zacząć zamykać firmy i tak dalej. Nie pozwól swoim dzieciom chodzić do szkoły i dalej…

To skłoniło mnie do głębszego przyjrzenia się całej kwestii zdrowia publicznego. A zdrowie publiczne, niestety, jest zasadniczo modelem totalitarnym. Nie porusza kwestii szkód ubocznych, nie porusza kwestii Karty Praw, konstytucji, wolności, prawa ludzi do śmierci w butach, amerykańskiej tradycji podejmowania decyzji przez jednostki i ich własne społeczności.

Nie ma takiej koncepcji. Zaczyna się od założenia, że ​​to, co myślą urzędnicy ds. Zdrowia publicznego, jest prawdą i musi być stosowane niezależnie od kontekstu. Widzimy to w tym globalizmie.

Nie ma znaczenia, czy pracujesz w Afryce, czy w komunistycznych Chinach, Wietnamie Północnym czy Ameryce, to są zasady, przede wszystkim polityka. To dość zdumiewające. Tak więc [zdrowie publiczne] stało się czymś, co było doskonale nadające się do użytku przez najbardziej skrajny totalitaryzm…

Na szczycie są niezwykle zamożni i wpływowi ludzie i organizacje. Postrzegam to jako rodzaj kooperatywnej, ale konkurującej grupy, która witała komunistyczne Chiny, co pokazuje, jak mało ci ludzie – jak Fauci i Bank Światowy oraz nasze rządy na Zachodzie – martwią się o wszystko oprócz bogactwa i władzy.

Kiedy zaprosili komunistyczne Chiny do tego kręgu, Chiny stały się wielkim, wielkim graczem wśród tych światowych drapieżników i pozwoliły sobie nawzajem. Dopóki nie pojawił się Trump, żadna znacząca postać nie wstała i nie powiedziała: „Nie, nie, wrócimy do tego, co było].

Psychologia wyuczonej bezradności

Strach jest niewątpliwie jedną z najsilniejszych emocji motywujących jednostki i najpotężniejszą interwencją zdolną do kontrolowania całej populacji. Z pewnością trudno nie zauważyć, że strach był używany do kontrolowania mas podczas pandemii COVID-19.

Rządy mają teraz dostęp do niewiarygodnie wyrafinowanych technologii, w tym sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, które są wykorzystywane do wszystkiego, co warto forsować tę propagandę strachu. Ostatecznym celem jest wpychanie nas w stan bezradności, aby mogli wejść i nas „uratować”. Breggin przez dziesięciolecia badał wyuczoną bezradność i jej lekarstwa.

„Kiedy się rodzimy, jesteśmy zasadniczo bezradni. Jedyne, co możemy zrobić, aby o nas zadbać, to wyrazić ból, możemy płakać, możemy się poruszać, możemy wyrazić cierpienie. Ale nie jesteśmy w stanie przejąć kontroli nad środowiskiem inaczej, niż miejmy nadzieję, że przyciągamy naszych opiekunów, którzy nas przytulają, szukają ciernia w boku lub cokolwiek innego.

I to pozostaje aspektem ludzkości. To nas nigdy nie opuszcza. Każdy z nas może w pewnym momencie znów poczuć się bezradny. A kiedy czujemy się bezradni, stajemy się jak niemowlę. Zasadniczo czujemy, że musimy zostać zbawieni. Patrzymy na innych ludzi, patrzymy na narkotyki, alkohol, patrzymy na autorytarne religie, patrzymy na przywódców wszelkiego rodzaju. ”

Od strachu przez niepokój do desperacji

Jak wyjaśnił Breggin, dodając zamieszanie do mieszanki, możesz doprowadzić osobę ze strachu do lęku, stanu zamętu, w którym nie możesz już myśleć trzeźwo. Jedną z cech charakterystycznych ataku paniki lub ataku lęku jest utrata zdolności myślenia. Stajesz się bezradny i zdezorientowany. W końcu pojawia się desperacja, w której ludzie są gotowi zrobić wszystko, aby uzyskać ulgę.

„Więc to jest, ludzie, sieć strachu” – mówi Breggin . „Chodzi o to, żeby nas przestraszyć, zdezorientować, uczynić bezradnymi. Niedawno napisałem rozdział, który mogę umieścić w książce lub nie, o moich 85 latach patrzenia na strach, ponieważ żyłem podczas II wojny światowej. Zszedłem na plażę, gdy miałem 4 lub 5 lat i znajdowałem pozostałości tratw ratunkowych naszych żeglarzy, które zatapiały się tuż przy krawędzi wody.

Baliśmy się bomb zwanych hitami, chowaliśmy się pod stołami i krzesłami i wszystkim, co mogliśmy znaleźć w szkolnych ławkach z obawy przed hitami. Przeszedłem przez okropności związane z polio [epidemią]. Mój najbliższy przyjaciel zmarł na polio dwa dni po tym, jak się z nim siłowałem. Znam strach, znam epidemie… wojna w Wietnamie… 11 września.

I nigdy, aż do Fauci… nie widziałem przywódców mówiących „bój się”. Nie mogłem w to uwierzyć, kiedy znaleźli komentarz wygłoszony na osobności przez Trumpa, który chciał uspokoić, a nie przestraszyć ludzi. To była jego domniemana nikczemność – nie chciał straszyć ludzi.

To właśnie robił Roosevelt, tak robił każdy człowiek w wielkich chwilach kryzysu – powiedzieli „ Nie bójmy się ”, ponieważ wszyscy wiemy, że kraj, który się nie boi i wykonuje jak najwięcej swojej normalnej działalności , to najsilniejszy możliwy kraj.

To prawdziwa zasada zdrowia publicznego – funkcjonujemy najlepiej, kiedy prowadzimy normalne życie, nie boimy się, mamy ideały i cele, takie jak amerykańska wolność i wolność, do której należy dążyć ”.

Biologia strachu

A więc, co dzieje się w twoim ciele, gdy odczuwasz strach? Co ważne, „dosłownie mieszają nam mózg” – mówi Breggin. Dobra wiadomość jest taka, że ​​masz moc kontrolowania umysłu i uspokojenia. Zła wiadomość jest taka, że ​​myślisz, że nie masz żadnej kontroli nad swoim umysłem.

„ Niepokój nas przytłacza, głupi, desperacko pragniemy, aby ktoś przejął kontrolę. Ale potrzebujemy kogoś, kto mówi, że nie masz się czego bać, lęk cię nie zabije; [kogoś, kto] cię uspokoi i powie, że wszystko będzie dobrze, nie musisz być bezradny.

Ale otrzymujemy dokładnie odwrotne przesłanie od Bidena i Fauci… Przemysł farmaceutyczny i bardzo bogaci potrzebują tego strachu, ponieważ robią fortunę na tym strachu… przygotowując wszystkie leki i szczepionki ”.

Antidotum na korupcję to rozum, miłość i wolność

Zdanie sobie sprawy z głębi naukowego zepsucia było jednym z powodów, dla których Breggin i jego żona Ginger zdecydowali się zająć tym zupełnie nowym polem badań.

„Wiedzieliśmy, że mamy doświadczenie badawcze i naukowe. Mam tak wiele opublikowanych książek i artykułów naukowych, że nie sądzę, aby ktokolwiek mógł wątpić, że jestem badaczem i naukowcem ” – mówi .

„To było niesamowite zobaczyć stopień zepsucia. Właściwie wyobrażałem sobie, że stoję przed Bogiem i wyjaśniam, dlaczego nic nie zrobiłem. To nie latało zbyt dobrze. Myślę, że najlepszym antidotum na przyjrzenie się tej całej korupcji jest przede wszystkim świadomość, że ten świat zawsze był skorumpowanym miejscem…

Musimy więc nauczyć się, jak zachować naszą wolną wolę nienaruszoną i kochać. Potrzebujemy rozumu i miłości. Potrafimy rozumować, możemy kochać i szanować wolność innych ludzi. To są moje trzy kluczowe słowa w życiu: rozum, miłość i wolność… Chcesz przezwyciężyć swoją bezradność, [i] rób to z rozsądkiem ”.

O co chodzi

Edukacja i wspieranie innych to inne strategie, które mogą być pomocne. Zbadaj rzeczy dla siebie, a następnie podziel się tym, czego się nauczyłeś z innymi. Wyjściem z bezradności jest służenie innym, wnoszenie czegoś w jakiś sposób. Jak zauważył Breggin:

„Musimy zapiąć pasy w tym momencie i naprawdę postrzegać siebie jako przykład sukcesu w obliczu tego wszystkiego i rozpowszechniać to tak daleko i szeroko, jak tylko się da… Nie obiecano nam łatwego życia.

Po prostu nie ma miejsca, które znam, to gigantyczna obietnica łatwego życia. Życie jest trudne. W tej chwili myślę, że najważniejszą rzeczą nie jest wirus, ale ratowanie wolności w Ameryce. 

Jedną z rzeczy, które chcę powiedzieć postępowym ludziom – i przez sporą część mojego życia byłem bardzo silnym progresywistą – większość z was jest idealistami, większość z was chciałaby widzieć poprawę ludzkości. Ale to nie jest to, co dzieje się teraz na świecie…

Nie chodzi o bycie konserwatystą, nie chodzi o bycie postępowym. Mamy do czynienia z międzynarodowymi drapieżnikami, które równie chętnie współpracują z Iranem, Koreą Północną, Wietnamem Północnym czy Chinami. Interesuje ich tylko bogactwo i władza. Nie mają prawdziwego głębokiego zaangażowania w progresywizm ani kapitalizm. I… nie mają najmniejszego zainteresowania wolną przedsiębiorczością. Bill Gates nie jest postacią wolnej przedsiębiorczości.

Musisz to wyjaśnić. Ci ludzie nie są dla wolności. Cały potężny ruch międzynarodowy, który nazywam drapieżnymi globalistami, kieruje się bogactwem i władzą. Dotarli do szczytów władzy, które zawsze korumpują.

Bill Gates ma trzy osoby w swojej radzie powierniczej: siebie, jego żonę i Warren Buffett – najbogatszych ludzi na drugim i czwartym miejscu na świecie. To jest moc poza wyobraźnią. Nie są przywiązani do niczego poza władzą i bogactwem. Bogactwo jest drogą do [władzy] i używają do tego technokratów ”.

Więcej informacji

Zgadzam się z Bregginem, że najważniejszą rzeczą w tej chwili jest uświadomienie sobie, że to, przed czym stoimy, jest poważnym wyzwaniem dla naszego społeczeństwa, naszej kultury, któremu należy stawić czoła. Musimy jak najlepiej pomagać naszym bliźnim, przekazując im informacje, wiedzę, których nie przekazują im konwencjonalne media głównego nurtu.

W rzeczywistości media głównego nurtu stanowią znaczną część problemu, ponieważ są wykorzystywane jako narzędzie do realizacji agendy technokratów. Z tego powodu konieczne stało się poszukiwanie innych kanałów informacyjnych, z których większość jest coraz bardziej cenzurowana i trudniejsza do znalezienia.

Aby być na bieżąco z dochodzeniami Breggina, zapisz się do newslettera na jego stronie internetowej, breggin.com . Ma także program radiowy i telewizyjny, który jest emitowany raz w tygodniu. Na jego stronie internetowej znajdziesz również linki do raportu Breggina 4 na temat powiązań Fauci z KPCh, zatytułowanego „Dr. Fauci’s COVID-19 Treachery ”i jego raport prawny, 5 „ COVID-19 & Public Health Totalitarianism: Untoward Effects on Individuals, Institutions and Society ”.

Zobacz także kanał YouTube dr Breggina z wieloma filmami na temat COVID-19, w tym wideo z września 2020 r. „Współpraca USA i Chin w celu stworzenia śmiertelnego wirusa” z 56 600 wyświetleń. 6

– Źródła i odniesienia
Dr Ralph Baric

Dr Ralph S. Baric

WILLIAM R. KENAN, JR. DISTINGUISHED PROFESSOR
ZAKŁAD EPIDEMIOLOGII
PROFESOR
KATEDRA MIKROBIOLOGII I IMMUNOLOGII
CZŁONEK
KOMPLEKSOWE CENTRUM ONKOLOGII LINEBERGER
  • 3304 Budynek badawczy Michaela Hookera
  • CB # 7435
  • Chapel Hill, NC 27599
  • USA

Dr Ralph Baric jest wybitnym profesorem na Wydziale Epidemiologii i Wydziału Mikrobiologii i Immunologii Williama R. Kenana Jr. Jest stypendystą Harvey Weaver z National Multiple Sclerosis Society oraz nagrodą dla uznanego badacza z American Heart Association. Ponadto jest finalistą World Technology Award i członkiem American Association for Microbiology. Spędził ostatnie trzy dekady jako światowy lider w badaniach nad koronawirusami i jest odpowiedzialny za światowe przywództwo UNC-Chapel Hill w badaniach nad koronawirusami. Przez ostatnie trzy dekady dr Baric ostrzegał, że pojawiające się koronawirusy stanowią znaczące i ciągłe globalne zagrożenie dla zdrowia, zwłaszcza że mogą bez ostrzeżenia przeskakiwać ze zwierząt na populację ludzką,

Baric Lab wykorzystuje koronawirusy jako modele do badania genetyki transkrypcji, replikacji, trwałości, patogenezy, genetyki i przenoszenia międzygatunkowego wirusa RNA. Użył wektorów do szczepionek alfawirusowych do opracowania nowych kandydatów na szczepionki. Dr Baric doprowadził świat do uznania znaczenia wirusów odzwierzęcych jako potencjalnie bogatego źródła nowych pojawiających się patogenów u ludzi, dzięki szczegółowym badaniom mechanizmów molekularnych, genetycznych i ewolucyjnych, które regulują powstawanie i rozprzestrzenianie się takiego wirusa w nowo powstałym adoptowany gospodarz. W szczególności pracuje nad rozszyfrowaniem złożonych interakcji między wirionem a cząsteczkami na powierzchni komórki, które biorą udział w wejściu i przenoszeniu międzygatunkowego wirusów RNA o dodatniej nici.

W latach 2017, 2018 i 2019 dr Baric znalazł się na liście Highly Cited Researchers firmy Clarivate Analytics, która wyróżnia naukowców z całego świata, którzy opublikowali najczęściej cytowane artykuły w swojej dziedzinie. Również w 2017 roku otrzymał grant na ponad 6 mln dolarów od Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID) na przyspieszenie opracowania obiecującego nowego leku w walce ze śmiercionośnymi koronawirusami, który jest obecnie w trakcie badań klinicznych, aby odwrócić Choroba COVID-19 u ludzi. W ramach tej współpracy kontynuował współpracę między Gillings School i Gilead Sciences Inc., koncentrując się na eksperymentalnym leczeniu przeciwwirusowym, które, jak wykazał wcześniej, zapobiega rozwojowi koronawirusa ciężkiego ostrego zespołu oddechowego (SARS-CoV) u myszy. Wykazano również, że lek hamuje MERS-CoV i wiele innych koronawirusów (CoV), co sugeruje, że może faktycznie hamować wszystkie CoV. Nadal pracuje z tym lekiem.

RALPH BARIC W WIADOMOŚCIACH GILLINGS

Obejrzyj prezentację dr Barica na Sympozjum Going Viral 2018: Wyobrażanie sobie następnej pandemii grypy – i zapobieganie jej!

HONORY I NAGRODY

William R. Kenan, Jr. Distinguished Professor of Epidemiology2019, Uniwersytet Karoliny Północnej w Chapel Hill

Nagroda za innowacyjność za badania naukowe2011, Uniwersytet Karoliny Północnej w Chapel Hill

Nagroda dla uznanego badacza1994, American Heart Association

Harvey Weaver Scholar1986, National Multiple Sclerosis Society

DZIAŁANIA BADAWCZE

Większość badań w laboratorium Baric wykorzystuje koronawirusy jako modele do badania genetyki transkrypcji, replikacji, trwałości i przenoszenia międzygatunkowego wirusa RNA. Dr Baric wykorzystał również wektory do szczepionek alfawirusowych do opracowania nowych kandydatów na szczepionki.

Wirusy odzwierzęce stanowią potencjalnie bogate źródło nowych pojawiających się patogenów u ludzi, jednak dostępnych jest niewiele informacji dotyczących mechanizmów molekularnych, genetycznych i ewolucyjnych, które regulują powstawanie i rozprzestrzenianie się takiego wirusa w nowo przyjętym żywicielu. Grupa dr Barica wykorzystuje metody molekularne, genetyczne i biochemiczne, aby rozszyfrować złożone interakcje między wirionem a cząsteczkami powierzchni komórki, które biorą udział we wnikaniu i przenoszeniu międzygatunkowego wirusów RNA o dodatniej nici.

ZAINTERESOWANIA NAUKOWE

  • Choroba zakaźna

NAJWAŻNIEJSZE PUBLIKACJE

Doustnie biodostępny środek przeciwwirusowy o szerokim spektrum działania hamuje SARS-CoV-2 w hodowlach ludzkich komórek nabłonka dróg oddechowych i wielu koronawirusach u myszy.  Sheahan TP, Sims AC, Zhou S, Graham RL, Pruijssers AJ, Agostini ML, Leist SR, Schäfer A, Dinnon KH 3rd, Stevens LJ, Chappell JD, Lu X, Hughes TM, George AS, Hill CS, Montgomery SA, Brown AJ, Bluemling GR, Natchus MG, Saindane M, Kolykhalov AA, Painter G, Harcourt J, Tamin A, Thornburg NJ, Swanstrom R, Denison MR, Baric RS. (2020). Sci Transl Med., Pii: eabb5883. .
Wyświetl publikację

Porównawcza skuteczność terapeutyczna remdesiviru i kombinacji lopinawiru, rytonawiru i interferonu beta przeciwko MERS-CoV.  Sheahan TP, Sims AC, Leist SR, Schäfer A, Won J, Brown AJ, Montgomery SA, Hogg A, Babusis D, Clarke MO, Spahn JE, Bauer L, Sellers S, Porter D, Feng JY, Cihlar T, Jordan R , Denison MR, Baric RS. (2020). Nat Commun., 11 (1): 222. .
Wyświetl publikację

Analizy repertuaru przeciwciał surowicy ujawniają mechanizmy odpowiedzi neutralizujących szeroki i pandemiczny szczep po szczepieniu ludzkim norowirusem.  Lindesmith LC, McDaniel JR, Changela A, Verardi R, Kerr SA, Costantini V, Brewer-Jensen PD, Mallory ML, Voss WN, Boutz DR, Blazeck JJ, Ippolito GC, Vinje J, Kwong PD, Georgiou G, Baric RS. (2019). Immunity, 50 (6): 1530-1541: e8 .
Wyświetl publikację

Ocena koronawirusa odpornego na rekombinację jako platformy szczepionek o szerokim zastosowaniu i szybkim wdrożeniu.  Graham RL, Deming DJ, Deming ME, Yount BL, Baric RS. (2018). Commun Biol., 1: 179. .
Wyświetl publikację

Antywirusowy środek przeciwwirusowy GS-5734 o szerokim spektrum działania hamuje zarówno epidemiczne, jak i odzwierzęce koronawirusy.  Sheahan TP, Sims AC, Graham RL, Menachery VD, Gralinski LE, Case JB, Leist SR, Pyrc K, Feng JY, Trantcheva I, Bannister R, Park Y, Babusis D, Clarke MO, Mackman RL, Spahn JE, Palmiotti CA , Siegel D, Ray AS, Cihlar T, Jordan R, Denison MR, Baric RS. (2017). Sci Transl Med., 9 (396). pii: eaal3653. .
Wyświetl publikację

MERS-CoV i wirus grypy H5N1 antagonizują prezentację antygenu, zmieniając krajobraz epigenetyczny.  Menachery VD, Schäfer A, Burnum-Johnson KE, Mitchell HD, Eisfeld AJ, Walters KB, Nicora CD, Purvine SO, Casey CP, Monroe ME, Weitz KK, Stratton KG, Webb-Robertson BM, Gralinski LE, Metz TO, Smith RD, Waters KM, Sims AC, Kawaoka Y, Baric RS (2018). Proceedings of the National Academy of Sciences, 115 (5), E1012-E1021.

Mechanizm neutralizacji bardzo silnego przeciwciała przeciwko wirusowi Zika.  S Zhang, V Kostyuchenko, T Ng, X Lim, J Ooi, S Lambert, T Tan, D Widman, J Shi, R Baric, S Lok (2016). Komunikacja przyrodnicza, 7 .

Podobne do SARS WIV1-CoV gotowe do pojawienia się człowieka.  V Menachery, B Yount, A Sims, K Debbink, S Agnihothram, L Gralinski, R Graham, T Scobey, J Plante, S Royal, J Swanstrom, T Sheahan, R Pickles, D Corti, S Randell, A Lanzavecchia, W Marasco , R Baric (2016). Materiały z National Academy of Sciences w Stanach Zjednoczonych Ameryki .

Gromada krążących koronawirusów nietoperzy przypominająca SARS wykazuje potencjał do pojawienia się u ludzi.  V Menachery, B Yount, K Debbink, S Agnihothram, L Gralinski, J Plante, R Graham, T Scobey, X Ge, E Donaldson, S Randell, A Lanzavecchia, W Marasco, Z Shi, R Baric (2015). Nature medicine, 21 (12), 1508-13.

Odpowiedzi przeciwciał o szerokiej blokadzie u ochotników po szczepieniu multiwalentną szczepionką przeciw Norowirusowi VLP: analizy immunologiczne z badania klinicznego fazy I.  Lisa Lindesmith, Martin Ferris, Clancy Mullan, Jennifer Ferreira, Kari Debbink, Jesica Swanstrom, Charles Richardson, Robert Goodwin, Frank Baehner, Paul Mendelman, Robert Bargatze, Ralph Baric (2015). PLoS Medicine, 12 (3).

EDUKACJA

Postdoctoral Fellowship, Microbiology, University of Southern California, 1986

Doktor mikrobiologii, Uniwersytet Stanowy Karoliny Północnej, 1982

BS, zoologia, North Carolina State University, 1977

Ralph S. Baric, PhD

miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: