
Nowa inicjatywa MON rozwiąże problem? CYBER ŻOŁNIERZY
Ostatnie wpisy M-forum av live J/C (zobacz wszystkie)
- „PATRIOCI ” Z POD ZNAKU „WILCA” 🙂 JAK POSTĘPUJĄ Z CHORYM KOLEGOM ? Z KTÓREGO NIE DA SIĘ JUŻ ANI GROSZA WYCISNĄĆ - 26 stycznia 2021
- INŻYNIER KRZYSZTOF TYTKO – CZY CHODZIŁO MU O WALKĘ O POLSKI WĘGIEL CZY O POMOC MATERIALNĄ I FINANSOWĄ W REMONCIE JEGO OŚRODKA WCZASOWEGO - 25 stycznia 2021
- SIŁY ZBROJNE USA PRZEPROWADZIŁY SERIE DETONACJI JADROWYCH W PRZESTRZENI KOSMICZNEJ – MAT FILMOWY - 25 stycznia 2021
- Niemcy kupiły nowe lekarstwo na koronawirusa które może zastąpić szczepienia na covid i zapobiega mutacji virusa - 25 stycznia 2021
- Co najmniej 18 byłych i obecnych członków sił bezpieczeństwa, w tym wojskowych i policjantów, zatrzymano za udział w szturmie na waszyngtoński Kapitol - 25 stycznia 2021
18 listopada br. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oficjalnie otworzył Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa (ECSC), będące specjalną jednostką resortu utworzoną w celu szkolenia kadr w domenie operacyjnej cyberprzestrzeni i przygotowania ich pod budowę Wojska Obrony Cyberprzestrzeni.
To tylko fragment tekstu. Aby uzyskać dostęp do całości, STRONY kliknij w przycisk Kup teraz.
Formularz zamówienia
Nazwa | Przelew |
---|---|
Dostęp do treści | 30.50 PLN |
Konferencje dot. cyberbezpieczeństwa pełne ludzi z ogromną wiedzą. To potencjalni rekruci do NCBC
„NCBC bardzo aktywnie włącza się we wszelkie inicjatywy związane z cyberbezpieczeństwem. Jesteśmy obecni na większości konferencji merytorycznych w temacie cyberbezpieczeństwa. W zeszłym roku zwróciliśmy uwagę na konferencję What the Hack, który w tym roku odbędzie się ona pod nową nazwą The Hack Summit” – powiedział generał brygady Karol Molenda, dyrektor Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni (NCBC).
„Zeszłoroczna edycja konferencji wskazała, że agenda składa się z bardzo dużej liczby merytorycznych ekspertów, a tematy przekazywane w trakcie tej konferencji nacechowane były wiedzą i doświadczeniem prelegentów. Co więcej, w zeszłorocznej edycji jako resort obrony narodowej uruchomiliśmy i byliśmy gospodarzami konkursu Capture the Flag w zakresie cyberbezpieczeństwa” – podkreślił Molenda.
„Zauważyliśmy, że uczestnicy tego konkursu pokonując kolejne etapy wykazywali się niesamowitą wiedzą i umiejętnościami. Zwróciliśmy uwagę na fakt, że warto wśród tych osób poszukiwać specjalistów, którzy chcieliby z nami współpracować w przyszłości i którzy chcieliby odpowiadać za bezpieczeństwo cyberprzestrzeni RP” – dodał dyrektor NCBC.
Praktyczne podejście do cyberbezpieczeństwa priorytetem
„Koncentrujemy się na dostarczaniu wiedzy i materiału specjalistycznego, który udaje się w ciekawy sposób zaprezentować. Ten materiał musi musi mieć walor informacyjny i ekspercki” – mówi płk dr inż. Mariusz Chmielewski, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.
„Jest kilkanaście prac wygłaszanych przez prelegentów zagranicznych, którzy będą pokazywali jak u siebie w kraju realizują zadania związane z cyberbezpieczeństwem” – dodał zastępca dyrektora NCBC.
