DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Najwyższy przywódca Iranu przysięga zemstę za zabitego naukowc ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Grupa demonstrantów pali zdjęcia prezydenta USA Donalda Trumpa i prezydenta elekta Joe Bidena podczas spotkania przed irańskim MSZ w sobotę 28 listopada 2020 r., Dzień po zabiciu Mohsena Fakhrizadeha Irańczyka naukowiec powiązany z programem nuklearnym kraju przez nieznanych napastników w pobliżu Teheranu. (Zdjęcie AP / Vahid Salemi)

TEHRAN, Iran (AP) – najwyższy przywódca Iranu w sobotę zażądał „ostatecznej kary” dla osób stojących za zabójstwem naukowca, który kierował rozwiązanym wojskowym programem nuklearnym Teheranu, ponieważ Republika Islamska obwiniała Izrael o zabójstwo, które wzbudziło obawy o ponowne wybuchy napięcia na całym Bliskim Wschodzie.

Po latach przebywania w cieniu obraz Mohsena Fakhrizadeha pojawił się nagle wszędzie w irańskich mediach, gdy jego wdowa przemawiała w telewizji państwowej, a urzędnicy publicznie domagali się zemsty na Izraelu za zabicie naukowca.

Izrael, od dawna podejrzewany o zabicie irańskich naukowców dziesięć lat temu w obliczu wcześniejszych napięć związanych z programem nuklearnym Teheranu, nie skomentował jeszcze piątkowej śmierci Fakhrizadeha. Atak nosił jednak znamiona starannie zaplanowanej zasadzki w stylu wojskowym, o prowadzenie której oskarżano Izrael.

Atak wznowił obawy, że Iran uderzy z powrotem przeciwko USA, najbliższemu sojusznikowi Izraela w regionie, tak jak to miało miejsce na początku tego roku, kiedy amerykański dron zabił czołowego irańskiego generała. Wojsko USA przyznało się do przeniesienia lotniskowca z powrotem w region, podczas gdy irański prawodawca zasugerował wyrzucenie inspektorów nuklearnych ONZ w odpowiedzi na zabójstwo.

Najwyższy przywódca Iranu, ajatollah Ali Chamenei, nazwał Fakhrizadeha „wybitnym i wybitnym w kraju naukowcem zajmującym się nuklearnością i obronnością”. Chamenei, który ma ostatnie słowo we wszystkich sprawach państwowych, powiedział, że pierwszym priorytetem Iranu po zabójstwie było „ostateczne ukaranie sprawców i tych, którzy to nakazali”. Nie rozwinął się.

Przemawiając wcześniej w sobotę, prezydent Hassan Rouhani obwinił Izrael o zabójstwo.

„Odpowiemy na zabójstwo Męczennika Fakhrizadeha w odpowiednim czasie” – powiedział Rouhani. „Naród irański jest mądrzejszy niż wpadnięcie w pułapkę syjonistów. Myślą o stworzeniu chaosu ”.

Zarówno Rouhani, jak i Chamenei powiedzieli, że śmierć Fakhrizadeha nie zatrzyma programu nuklearnego. Irański cywilny program atomowy kontynuował eksperymenty i obecnie wzbogaca rosnące zapasy uranu do 4,5% czystości w odpowiedzi na upadek porozumienia nuklearnego Iranu po wycofaniu się Stanów Zjednoczonych z porozumienia w 2018 roku.

To nadal jest znacznie poniżej poziomu 90%, który można uznać za broń, chociaż eksperci ostrzegają, że Iran ma teraz wystarczającą ilość nisko wzbogaconego uranu na co najmniej dwie bomby atomowe, jeśli zdecyduje się je ścigać.

Analitycy porównali Fakhrizadeha do bycia na równi z Robertem Oppenheimerem, naukowcem, który kierował amerykańskim projektem Manhattan podczas II wojny światowej, który stworzył bombę atomową.

Fakhrizadeh stał na czele tak zwanego programu AMAD w Iranie, który zdaniem Izraela i Zachodu był operacją wojskową mającą na celu zbadanie możliwości zbudowania broni jądrowej. Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej twierdzi, że „program strukturalny” zakończył się w 2003 roku. Iran od dawna utrzymuje, że jego program nuklearny jest pokojowy.

Wdowa po Fakhrizadehu pojawiła się w telewizji państwowej bez imienia w czarnym czadorze, mówiąc, że jego śmierć zachęci tysiące innych do podjęcia jego pracy.

„Chciał zostać męczennikiem i jego życzenie się spełniło” – powiedziała.

Twarde irańskie media zaczęły rozpowszechniać pamiątkowe zdjęcia przedstawiające Fakhrizadeha stojącego obok kołyszącego się z karabinem maszynowym podobizny generała Gwardii Rewolucyjnej Qassema Soleimaniego, którego Stany Zjednoczone zabiły w styczniowym strajku dronów .

Śmierć Soleimaniego doprowadziła do odwetu Iranu za pomocą pocisków balistycznych, które zraniły dziesiątki żołnierzy amerykańskich, ale Teheran ma również wsparcie sił zastępczych na Bliskim Wschodzie, do których może się zwrócić. Siły morskie Gwardii Irańskiej rutynowo śledzą i toczą napięte spotkania z siłami Marynarki Wojennej USA również w Zatoce Perskiej.

Kilka godzin po ataku Pentagon ogłosił, że sprowadził lotniskowiec USS Nimitz z powrotem na Bliski Wschód, co było niezwykłym posunięciem, ponieważ lotniskowiec spędził już miesiące w tym regionie. Jako powód decyzji podał wycofanie sił USA w Afganistanie i Iraku, mówiąc, że „rozsądne było posiadanie dodatkowych zdolności obronnych w regionie, aby sprostać wszelkim nieprzewidzianym sytuacjom”.

Iran przeprowadzał ataki wymierzone w izraelskie interesy za granicą w związku z zabijaniem swoich naukowców, tak jak w przypadku trzech Irańczyków niedawno uwolnionych w Tajlandii w zamian za zatrzymanego brytyjsko-australijskiego naukowca .

Iran mógłby również wyrzucić inspektorów z Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, którzy przedstawili bezprecedensowe, w czasie rzeczywistym spojrzenie na irański program nuklearny od czasu zawarcia umowy. Nasrollah Pezhmanfar, twardogłowy prawodawca, powiedział, że oświadczenie wzywające do usunięcia „szpiegowskich inspekcji MAEA” można przeczytać w niedzielę, jak cytuje go oficjalna strona internetowa parlamentu.

Piątkowy atak miał miejsce w Absard , wiosce położonej na wschód od stolicy, będącej schronieniem dla elity kraju. Irańska telewizja państwowa podała, że ​​w pobliżu sedana wiozącego Fakhrizadeh wybuchła stara ciężarówka z materiałami wybuchowymi ukrytymi pod ładunkiem drewna.

Jak podała półoficjalna agencja informacyjna Tasnim, gdy sedan Fakhrizadeha się zatrzymał, wyszło co najmniej pięciu strzelców i ostrzeliło samochód. Precyzja ataku doprowadziła do podejrzeń o udział izraelskiego wywiadu Mosadu. CIA osobno odmówiła komentarza w sprawie ataku w sobotę.

Państwowe media podały jedynie, że zamach zabił Fakhrizadeha, chociaż w sobotnim oświadczeniu Unii Europejskiej opisano incydent jako zabójstwo „irańskiego urzędnika rządowego i kilku cywilów”. Urzędnicy UE nie odpowiedzieli na prośby o komentarz.

W Teheranie niewielka grupa twardogłowych protestujących spaliła zdjęcia Trumpa i prezydenta elekta Joe Bidena, który powiedział, że jego administracja rozważy ponowne zawarcie przez Teheran porozumienia nuklearnego z mocarstwami światowymi. Podpalając amerykańską i izraelską flagę, twardogłowi skrytykowali irańskiego ministra spraw zagranicznych, który pomógł negocjować porozumienie nuklearne, pokazując wyzwanie stojące przed Teheranem, jeśli urzędnicy zdecydują się przywrócić porozumienie.

Gambrell zgłosił się z Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

apnews

miejsce-na-reklame.
CZERWONE

One thought on “Najwyższy przywódca Iranu przysięga zemstę za zabitego naukowc ☀Autor Gabi☀

  1. to nie wina zdjęcia ani tego kto na nim jest.
    „winnych trzeba szukać tam gdzie, którzy chcą zagarnąć na własność surowce”

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: