DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„Czym jest seks tantryczny???”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Jeśli seks przestał sprawiać ci przyjemność i zwyczajnie ci się znudził, spróbuj seksu tantrycznego. To sposób na nawiązanie duchowego kontaktu z partnerem i doświadczenie zupełnie nowych doznań. W seksie tantrycznym najważniejsza jest więź z kochankiem.

Czym jest seks tantryczny?

Jeśli seks przestał sprawiać ci przyjemność i zwyczajnie ci się znudził, spróbuj seksu tantrycznego. To sposób na nawiązanie duchowego kontaktu z partnerem i doświadczenie zupełnie nowych doznań. W seksie tantrycznym najważniejsza jest więź z kochankiem.

Znalezione obrazy dla zapytania milosc i namietnosc zdjecia

Tantra to rytuały i nauki pochodzące z ezoterycznych buddyjskich i hinduskich ksiąg religijnych. Dosłownie słowo to znaczy: „narzędzie służące do rozciągania (świadomości)”. Tantra zajmuje się głównie uwalnianiem energii psychofizycznej – mocy zwiniętego węża kundalini, który znajduje się u podstawy kręgosłupa, aż do najwyższej czakry na szczycie głowy.

Znalezione obrazy dla zapytania tantra zdjecia

Na gruncie tej nauki powstał seks tantryczny – jedna z czynności mająca prowadzić do wyzwolenia. To coś więcej niż sam akt seksualny. W tantrze kluczową rolę pełnią zmysły, wyobraźnia i emocje. Tutaj nie chodzi o to, by szybko zaspokoić potrzeby seksualne. Orgazm, owszem, jest bardzo ważny, ale dochodzi się do niego długo, nigdy na skróty. Seks tantryczny stawia nacisk na przeżycia duchowe oraz na bliskość partnera; polega to na tym, by maksymalnie wydłużyć zbliżenie.

– Tu chodzi o to, żeby z jedną osobą wybraną, którą się obdarza uczuciem, doprowadzić ten seks do takiej maestrii, że nic nie jest w stanie rozdzielić partnerów. I emocjonalnie, i seksualnie – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Marta Niedźwiecka, pierwszy w Polsce sex coach.

Znalezione obrazy dla zapytania tantra zdjecia

Jak uprawiać seks tantryczny?

 

Powoli i uważnie, maksymalnie wydłużając grę wstępną. Każdy pocałunek, dotyk, spojrzenie mają znaczenie. Seks tantryczny zakłada, że powstrzymywanie się przed szczytowaniem w przypadku mężczyzny pozwala mu zachować więcej energii, którą może on spożytkować podczas gry wstępnej, dając partnerce maksimum rozkoszy jeszcze bez stosunku.

Podobny obraz

– Oddawanie się miłości powinno być jak taniec, w którym zakochani w sobie partnerzy czują się dostrojeni do harmonijnej melodii wiodącej ich ku całkowitemu zjednoczeniu. W takim rozluźnieniu i pełnej uległości tworzą nową świadomość, w której mogą odkrywać tajemnice boskiej egzystencji. W ten sposób seks staje się darem życia – pisze Mabel Iam, uznana psychoterapeutka i autorka kilkunastu poradników, w książce „Szczęście. Jak kochać i być kochanym”.

Podobny obraz

Mabel Iam zwraca uwagę, by podczas gry wstępnej skoncentrować się na strefach erogennych partnera. Te obszary najsilniej reagują na wszelkie rodzaje zmysłowego dotyku, a ich pobudzanie jest najlepszym sposobem, by wywołać podniecenie.

Oto części ciała, na których warto się skupić podczas seksu tantrycznego:

Znalezione obrazy dla zapytania tantra zdjecia
– Głowa – jej masaż wywołuje przyjemne odprężenie, co jest zalecane na początku albo na końcu zbliżenia.
– Oczy – na powiekach znajdują się liczne zakończenia nerwów, które można łatwo pobudzić. Mogą być to pocałunki czy delikatne pieszczoty.
– Usta – wrażliwość warg wzrasta razem z podnieceniem; stają się wtedy bardzo czułe na pocieranie i dotyk ust partnera.
– Uszy – zarówno u kobiety, jak i mężczyzny szczególnie wrażliwe są: małżowina uszna oraz miejsce za uchem. Można je całować, pieścić albo na nie… dmuchać.

Znalezione obrazy dla zapytania tantra zdjecia
– Szyja, kark, ramiona – miejsca o szczególnej wrażliwości. Ważne jednak, by pieszcząc mężczyznę, stosować silniejszy dotyk, ponieważ skóra na szyi jest u nich grubsza.
– Piersi – męska pierś jest czuła na bodźce seksualne, ale w mniejszym stopniu niż biust kobiety. Podczas gry wstępnej można stymulować sutki, które są wrażliwe u obu płci.
– Ręce i dłonie – w dłoniach znajduje się ponad cztery tysiące zakończeń nerwowych. Czuła na dotyk jest też wewnętrzna część przedramienia.
– Plecy – po bokach kręgosłupa znajduje się wiele nerwów, które powinno się pobudzać w celu wywołania podniecenia. Najwrażliwsza część pleców to kość krzyżowa (gdzie plecy łączą się z pośladkami).
– Brzuch – bardzo dobrze reaguje na lekkie pocieranie i pocałunki. Okolica wokół pępka jest niezmiernie wrażliwa u kobiet.
– Pachwiny – obszar szczególnie wrażliwy u mężczyzn. Można go masować, całować, pieścić.
– Uda – najbardziej czuła jest ich wewnętrzna strona, gdzie skóra jest najdelikatniejsza. Uda można pocierać kolistymi ruchami albo pieścić, całować, lizać.
– Pośladki – jest tutaj mnóstwo zakończeń nerwowych, które możemy z łatwością stymulować.

Podobny obraz
– Miejsca intymne – najlepsze strefy erogenne u kobiet i mężczyzn. Sprawdzi się tutaj każdy rodzaj pieszczoty. Narządy płciowe mają wrażliwsze końcówki nerwów niż inne części ciała.
– Stopy – również pełno w nich zakończeń nerwowych, które mogą odbierać bardzo silne wrażenia, trzeba jednak pamiętać, żeby ich… nie łaskotać.

 

Rola medytacji

 

– Ten trop, że w seksie może być coś świętego, coś pozytywnego, coś zasilającego i wręcz mistycznego w ogóle nie jest w naszej kulturze obecny. Bardzo ciekawe jest wprowadzenie takiego sacrum do czynności, którą kultura uważa za co najmniej podejrzaną – zauważa sex coach Marta Niedźwiecka.

 

W seksie tantrycznym chodzi o utrzymanie kontaktu wzrokowego oraz o zespolenie oddechów. Bardzo ważne miejsce zajmuje też medytacja, od której można zacząć.

„Medytacja budzi podstawową i wrodzoną inteligencję naszej istoty, duchowe światło i stanowi fundament wszystkiego, co postrzegamy. Pomaga nam uświadomić sobie, że możemy żyć w stanie przebudzenia, pełnym duchowej wolności” – tłumaczy w swoim poradniku Mabel Iam.

Podobny obraz

 

Wstępem do seksu tantrycznego może być medytacja we dwoje rozwijająca świadomość. Jak się za to zabrać?

Połóżcie się i odprężcie. Zamknijcie oczy, zrelaksujcie umysły i skupcie się na głębokim oddychaniu. Obserwujcie drogę, którą powietrze wchodzi do waszych ciał, po czym je opuszcza.

Wciągnijcie jednocześnie powietrze, wstrzymajcie oddech, zróbcie wydech i po chwili przerwy znowu zacznijcie oddychać w jednym rytmie.

Wykonajcie minimum trzy takie pełne oddechy.

Podobny obraz

W tym czasie obserwujcie wszystko, co pojawia się w umyśle: uczucia, myśli, wspomnienia, rytm waszych oddechów.

 

W seksie tantrycznym ważne są również odpowiednie pozycje – najlepsze są te, które zapewniają wam bliskość, kontakt wzrokowy i fizyczny.

To m.in. pozycja Andromachy (kobieta na górze), zespolenie kochanków (gdy stoją lub leżą przodem do siebie), pozycja tygrysa (kiedy w pozycji twarzą w twarz kobieta przyciąga zgięte nogi do tułowia), pozycja Indry (kobieta leży na plecach ze stopami opartymi o tułów klęczącego partnera), pozycja misjonarska.

Sztuka kochania

 

Seks tantryczny to sposób na przełamanie rutyny, odświeżenie związku i zbliżenie się do partnera

. Jest więc zalecany w przypadku osób pozostających w długotrwałej relacji, które czują, że ich uczucie osłabło

. Partnerzy muszą bowiem mieć do siebie zaufanie, czuć się dobrze w swoim towarzystwie, oddać się sobie bezgranicznie.

Podobny obraz

 

Dzięki tantrze seks przestaje być aktem fizycznym, a staje się sztuką kochania.

Orgazm, jaki wtedy przeżywamy, jest znacznie silniejszy (to dobry sposób, by przeżyć tzw. orgazm totalny).

Nieporozumieniem jest twierdzenie – na jakie można natrafić np. w internetowych wpisach – że seks tantryczny służy wyuzdanym praktykom i orgiom.

To nieprawda.

Tutaj najważniejsza jest zmysłowość, a nadrzędną rolę pełni… umysł.

Seks staje się rytuałem.

Zbliżenie może trwać kilka, kilkanaście godzin.

Nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń.

 

zrodlo:https://kobieta.wp.pl

zdjecia z internetu

miejsce-na-reklame.
CZERWONE

One thought on “„Czym jest seks tantryczny???”

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: