DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Ukradkiem rozszerzają jeden z podatek. Ceny zakupów wystrzelą, nie będzie można uniknąć podwyżek ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

VAT na produkty z AliExpress

26 Listopada 2020

Okropna wiadomość dla wszystkich, którzy uwielbiają robić zakupy na AliExpress. Na towary z najpopularniejszych platform zostanie nałożony podatek VAT – to oznacza podwyżki cen. Ministerstwo Finansów już przekazało projekt do konsultacji.

VAT na zakupy z AliExpress

VAT na towary zamawiane za pośrednictwem AliExpress ma obowiązywać już od 1 lipca 2021 roku. Opodatkowaniu mają podlegać towary wysyłane w paczkach konsumentom z Unii Europejskiej. VAT zostanie nałożony także na sprzedaż internetową.

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, projekt zmierza do wdrożenia unijnego pakietu VAT e-commerce.

„Państwa Członkowskie UE, w tym Polska, zobowiązane są do zaimplementowania w krajowych przepisach podatkowych rozwiązań przewidzianych w pakiecie VAT e-commerce, których celem jest pokonanie barier, w tym uszczelnienie VAT, w transgranicznym handlu elektronicznym pomiędzy przedsiębiorcami i konsumentami (B2C)” – napisało w uzasadnieniu ministerstwo finansów.

AliExpress, Wish, Amazon i eBay

Dziennik Gazeta Prawna przypomina, że unijny fiskus zwykle nie otrzymuje podatku od towarów zamówionych za pośrednictwem takich platform jak: AliExpress, Wish, Amazon, czy eBay. Wynika to z tego, że w większości krajów Unii Europejskiej paczki z Chin o wartości do 22 euro jest zwolniony z VAT. W Polsce ta ulga nie jest już stosowana.

Zmiana ma wynikać z faktu, że często nieuczciwi dostawcy nadużywali tego zwolnienia, nie odprowadzając podatku także w przypadku paczek przewyższających wartość zwolnioną od podatku. Podatek ma być więc płacony od każdego towaru zamawianego z krajów azjatyckich przesyłanych unijnemu odbiorcy.

Podatek VAT ma być ściągany bezpośrednio od osoby kupującej, doliczany od razu podczas zakupu (przez aplikację lub platformę internetową) lub uiszczany w momencie dostawy kurierskiej.

DGP przekazało też, że projekt ministerstwa finansów zakłada możliwość zwolnienia z podatku VAT towarów nieprzekraczających 150 euro, pod warunkiem, że VAT będzie deklarowany i zapłacony przez dostawcę globalnie za pośrednictwem IOSS [Importowy One Stop Shop].

„Konsumenci będą musieli zapłacić podatek VAT od każdego towaru znajdującego się w przesyłce pocztowej, która jest przedmiotem importu. VAT będzie płacony albo sprzedawcy (lub interfejsowi elektronicznemu), jeżeli zarejestruje się on do IOSS, albo jeżeli nie zastosowano IOSS, a operator pocztowy w rozumieniu ustawy Prawo Pocztowe zechce skorzystać z tzw. uregulowania szczególnego „USZ” wówczas VAT jest płacony wg stawki podstawowej temu operatorowi w momencie odbioru przesyłki przez odbiorcę, a operator wpłaca ten pobrany podatek organowi celnemu. – napisał resort finansów w komunikacie cytowanym przez Wprost.

“W przypadku chęci zastosowania obniżonej stawki, właściwej dla importowanego towaru konieczne jest złożenie standardowego zgłoszenia celnego” – czytamy dalej w komunikacie.

Rafał Pogorzelski doradca podatkowy i partner w ATNEO Doradztwo Cło Podatki Prawo, cytowany na lamach DGP stwierdził, że zmiany, które mają zostać wprowadzone z pewnością „przełożą się na większe koszty dla firm zaangażowanych w e-handel i związane z nim procesy logistyczne”. To oznacza, że wzrosną także ceny towarów, przez co podczas zakupów zapłacimy więcej.

biznesinfo

miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: