DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
CHANGE SITE LANGUAGE M-forum ENTER

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Dokładnie 1 grudnia dojdzie do przełomowej zmiany w polskim prawie. Za złamanie jednego przepisu kara 45 tys. zł ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Kara za zatrudnienie alimenciarza

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
25 Listopada 2020

Dokładnie 1 grudnia dojdzie do przełomowej zmiany w polskim prawie. Za złamanie jednego przepisu kara 45 tys. zł

Wysoka kara czeka wszystkich, którzy złamią znowelizowany kodeks pracy. Od 1 grudnia 2020 roku wejdą w życie spore zmiany. Dotyczą one zatrudnienia osób z obowiązkami alimentacyjnymi.

Kara grzywny za zatrudnianie dłużnika alimentacyjnego

Kara grzywny wysokości nawet 45 tys. zł czeka tych, którzy nie dostosują się do nowych przepisów. Znowelizowany kodeks pracy uderzy przede wszystkim w osoby, które zatrudnią „na czarno”, bądź zaniżą zarobki pracownikom z obowiązkiem alimentacyjnym.

Jak informuje portal PIT.pl, od 1 grudnia będzie obowiązywał rozszerzony katalog kar i wykroczeń kodeksu pracy. Przepisy ustalono jeszcze 6 grudnia 2018 roku, w celu poprawy skuteczności egzekucji świadczeń alimentacyjnych. Jednak dopiero po niemal dwóch latach zostały ostatecznie zatwierdzone.

Pracodawca zatrudniający „alimenciarza” bez umowy, pozwala tej osobie na uchylanie się od obowiązku płacenia alimentów. Obecnie świadczenia alimentacyjne pobierane są od udokumentowanych zarobków. Oczywiście w przypadku pracy „na czarno” dochodu nie da się teoretycznie udowodnić, to też wiele „alimenciarzy” stosuje podobne metody, żeby nie płacić należności.

– Zgodnie z treścią art. 3 ustawy z dnia 6 grudnia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy skuteczności egzekucji świadczeń alimentacyjnych, ustawodawca wprowadził zmiany w art. 281 oraz 282 Kodeksu pracy (Dz.U. z 2019 r. poz. 917, z późn. zm.) – precyzuje portal PIT.pl.

Przepis będzie dotyczyć nie tylko zatrudnienia dłużnika alimentacyjnego bez umowy, ale też działaniu w jego imieniu. Za zatrudnienie osoby, wobec której toczy się egzekucja świadczeń alimentacyjnych, bądź egzekucja należności budżetu państwa powstała w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów będzie grozić kara od 1,5 tys. zł do nawet 45 tys. zł. Tak samo w przypadku osób, które zalegają z alimentami za okres dłuższy niż 3 miesiące.

biznesinfo

miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: