Facebook/ walka z mową nienawiści
Cenzura na Facebooku/foto: YT

Czerwona błyskawica i tęczowa obręcz – te symbole widnieją na zdjęciu profilowym szefowej polskiego oddziału Facebooka. Mogłoby to więc wyjaśniać, dlaczego przepełnione nienawiścią i nawołujące m.in. do przemocy wymierzonej w Kościół posty zamieszczane przez Ogólnopolski Strajk Kobiet nie naruszają słynnych „standardów społeczności”.

Agnieszka Kosik została szefową Facebooka w Polsce już kilka lat temu. W 2018 roku oficjalnie poparła „czarne marsze”. Na jej profilu pojawiały się także sześciobarwne symbole LGBT – m.in. z okazji 11 listopada.

„Szefowa folskiego pejsa… przepraszam, zacznę jeszcze raz: szefowa polskiego fejsa – na zdjęciu. Tęczunia i błyskawica. Brakuje tylko nakładki «jestem z dzikiem», «popieram pana prezydenta Lecha Wałęsę» i «TRZASK na prezydenta». :v Chociaż nie zdziwiłbym się gdyby w przeszłości przerobiła je wszystkie. Oni tam wszyscy z tej samej mąki lepieni” – skwitował Razprozak.

Ostatnio na facebookowym profilu Strajku Kobiet pojawiła się grafika z płonącym kościołem oraz czerwonymi błyskawicami. Podpis sugerował, że tak wygląda „piekło kobiet”, które pojawia się podczas każdej demonstracji wściekłych.

„Niedziela. Kościoły otwarte, teatry zamknięte. To żałosny symbol końca tej władzy. #W********ać do San Escobar” – napisał w poście Warszawski Strajk Kobiet.

Źródło: Facebook/nczas