DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

POLSKA NEGOCJUJE STRATEGIE SZCZEPIEŃ ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

POLSKA NEGOCJUJE STRATEGIE SZCZEPIEŃ – SZCZEPIONKA JUŻ W POŁOWIE 2021 ROKU ?

Komisja Europejska porozumiała się zfirmą Sanofi w sprawie zakupu dla krajów unijnych 300 milionów dawek szczepionki przeciwko COVID-19, nad którą pracuje ten producent. Prowadzi też rozmowy z innymi producentami szczepionek. Minister zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził w piątek, że Polska jest zainteresowana zakupem szczepionki na COVID-19 w ramach zamówień unijnych.

  • KE negocjuje wraz z państwami członkowskimi zakup szczepionki na koronawirusa.
  • Sanofi liczy na to, że jej szczepionka będzie dopuszczona do obrotu w czerwcu 2021 r.
  • We wtorek KE podpisała z kolei umowę z amerykańskim Gileadem na dostawy remdesiwiru do państw UE i Wielkiej Brytanii.
  • Unia sfinansuje zamówienie leku o wartości 63 mln euro. To umożliwi podanie go 30 tys. pacjentów.

“Komisja Europejska robi wszystko, co w jej mocy, aby zapewnić Europejczykom szybki dostęp do szczepionki, która jest bezpieczna i chroni ich przed koronawirusem. Dzisiejszy krok z firmą Sanofi jest pierwszym ważnym kamieniem węgielnym znacznie szerszej europejskiej strategii szczepień. Wkrótce pojawi się ich więcej. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z kilkoma innymi firmami” – oświadczyła w piątek przewodnicząca KE Ursula von der Leyen.

Dodała, że choć obecnie nie wiadomo, która szczepionka będzie najlepsza, to UE inwestuje w różne badania oparte na różnych typach technologii.

Zwiększa to nasze szanse na szybkie uzyskanie skutecznego środka przeciwko wirusowi. Szczepionka byłaby naprawdę dobrem globalnym. Jesteśmy zdecydowani pomóc zapewnić dostęp również bardziej narażonym krajom, aby znaleźć wyjście z tego kryzysu” – powiedziała von der Leyen.

Szumowski: Polska wśród negocjatorów.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że Polska była w gronie siedmiu państw, które negocjowały wstępną umowę w tej sprawie z firmą Sanofi.

Potwierdził w rozmowie z Polsat News, że Polska jest zainteresowana zakupem szczepionki na koronawirusa. 

“Nie tylko skorzystamy, ale przedstawiciel Polski był w tym elitarnym gronie siedmiu państw, które negocjowały tą wstępną umowę. Byliśmy w gronie Niemiec, Włoch, Holandii i paru innych krajów. Uczestniczyliśmy aktywnie w tym procesie” – powiedział szef MZ.

Pytany ile dawek szczepionek może otrzymać Polska, odparł, że regulacje w tej sprawie są otwarte. “Można zwiększyć budżet i kupić więcej niż wychodzi z tego przelicznika populacyjnego, to będzie po prostu sprawiedliwy przelicznik – ile osób mieszka w danym kraju, tyle tych szczepionek dany kraj otrzyma” – wyjaśnił minister.

Zastrzegł, że nie wiadomo kiedy szczepionki trafią do naszego kraju. “To jest wstępne porozumienie, w związku z tym oczywiście wiele elementów się może w tym porozumieniu zmienić, ale jest to taki ciekawy, obiecujący i bardzo pozytywny sygnał” – ocenił Szumowski.

Szczepionka w czerwcu 2021 r.?

Sanofi liczy na to, że Europejska Agencja Leków (EMA) dopuści szczepionkę do obrotu w czerwcu 2021 r.

KE chce też zapewnić dostęp do szczepionki wszystkim potrzebującym jej ludziom na całym świecie, nie tylko obywatelom Unii. W tym celu zebrano w ramach globalnej kampanii niemal 16 mld euro, które zostaną przeznaczone na zapewnienie powszechnego dostępu do testów, leczenia i szczepionek przeciwko koronawirusowi, a także na działania zwalczające gospodarcze skutki pandemii.

KE jest również gotowa zbadać – wraz z partnerami międzynarodowymi – czy znaczna liczba krajów zgodziłaby się na połączenie zasobów, aby wspólnie zarezerwować w firmach farmaceutycznych dawki przyszłych szczepionek, które pokryłyby zapotrzebowanie tych państw, a także krajów o niskich i średnich dochodach. Państwa o wysokich dochodach mogłyby działać jako międzynarodowa grupa nabywców, przyspieszając w ten sposób opracowanie bezpiecznych i skutecznych szczepionek oraz maksymalizując dostęp do nich dla wszystkich, którzy ich potrzebują na całym świecie.

Komisja Europejska ma umowę na dostawy leku na Covid-19.

W środę Komisja Europejska ujawniła, że podpisała umowę z firmą farmaceutyczną Gilead, by zagwarantować odpowiednie dostawy leku Veklury, który jest nazwą handlową remdesiwiru stosowanego w leczeniu pacjentów z koronawirusem. UE sfinansuje zamówienie o łącznej wartości 63 mln euro. To umożliwi podanie leku 30 tys. pacjentów z ciężkimi objawami.

Remdesiwir był pierwszym lekiem dopuszczonym w UE w leczeniu COVID-19. Od początku sierpnia lek będzie udostępniany państwom unijnym i Zjednoczonemu Królestwu.

“Wczoraj, niespełna miesiąc po dopuszczeniu remdesiwiru, została podpisana umowa, która umożliwi leczenie tysięcy pacjentów od początku sierpnia. Wczorajsza umowa jest kolejnym ważnym krokiem w naszej walce z tą chorobą” – powiedziała Stella Kyriakides, komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności.

Komisja przygotowuje również wspólne zamówienie na dalsze dostawy leku, które mają pokryć dodatkowe potrzeby i zapewnić dostawy od października.

Remdesiwir jest lekiem przeciwko Covid-19 dla osób dorosłych i nastolatków w wieku od 12. roku życia z zapaleniem płuc, które wymagają podawania tlenu.

Źródło : https://businessinsider.com.pl/

miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: