DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Komisja Europejska utrzymuje w tajemnicy szczegóły umów z producentami szczepionek – dlaczego? ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Pytań o umowy Komisji Europejskiej z producentami szczepionek jest wiele, poczynając od bezzwrotnej przedpłaty, po pytania o zwolnienie z odpowiedzialności w przypadku uszkodzenia szczepionki. Komisja Europejska ogłosiła teraz, że nie chce upubliczniać umów.

Informowałem o problemach, zwłaszcza w zakresie zwolnienia z odpowiedzialności, a niektórzy komentatorzy artykułu tutaj lub na portalach społecznościowych nie mogli w to uwierzyć. Zwolnienie z odpowiedzialności można jednak dość wyraźnie odczytać z odpowiedniego komunikatu prasowego dotyczącego umowy Komisji Europejskiej z Astra-Zeneca. Ale dyskusja w komentarzach zakończyła się tym, że można było poczekać i zobaczyć, co jest szczegółowo określone w umowach. Prawdopodobnie możemy na to długo czekać, bo rzecznik Komisji Europejskiej zapowiedział właśnie, że Komisja Europejska będzie utrzymywać umowy w tajemnicy.

Kolejne pytanie, na które nie uzyskamy odpowiedzi, dotyczy finansowej strony tej historii. UE wypłaca producentom szczepionek gigantyczne zaliczki, aby – jak powiedziano w komunikacie prasowym Komisji Europejskiej – „ zrekompensować wysokie ryzyko producentów ”. Jeśli opracowanie szczepionki się nie powiedzie, nadal może ona zatrzymać pieniądze otrzymane z UE, gdy została zamówiona w przedsprzedaży, bez faktycznego dostarczania zamówionych towarów (szczepionki).

Byłbym bardzo zainteresowany szczegółami tych umów, ale Komisja Europejska chce zachować je w tajemnicy.

Pierwszą rzeczą, jaką znalazłem, było przesłanie rosyjskiej agencji prasowej TASS, że Komisja Europejska chce trzymać kontrakty pod kluczem. TASS poinformował o konferencji prasowej Stefana de Keersmaeckera, rzecznika prasowego Komisji Europejskiej ds. Zdrowia.

Ponieważ sam musiałbym podsumować treść konferencji prasowej, z powodu miliardów darowizn od Komisji Europejskiej dla przemysłu farmaceutycznego, porwałyby mnie niezwykle emocjonalne sformułowania, wstrzymuję się i zamiast tego tłumaczę artykuł, który jest zawsze bardzo rzeczowy i neutralny TASS o konferencji prasowej.

Początek tłumaczenia:

Komisja Europejska nie ujawni umów na zamówienie szczepionek w przedsprzedaży

Zgodnie z zapowiedzią Komisji Europejskiej umowy zawierają dane poufne

BRUKSELA, 17 listopada. / TASS /. Komisja Europejska nie będzie publikować swoich umów przedpremierowych zamówień szczepionek na koronawirus z zachodnimi firmami farmaceutycznymi, zawierają one poufne dane. Oficjalny rzecznik Komisji Europejskiej Stefan de Keersmaecker poinformował we wtorek na konferencji prasowej w Brukseli.

„Umowy nie mogą zostać ujawnione, zawierają wiele poufnych informacji” – powiedział. „Leży to nie tylko w interesie firm farmaceutycznych, ale także w interesie Komisji Europejskiej. Chroni to naszą pozycję, ponieważ utrzymuje nasze stanowiska negocjacyjne w tajemnicy do czasu zakończenia negocjacji z innymi firmami. Publikacja istniejących umów może bardzo utrudnić nasze negocjacje z innymi firmami ”.

Odmówił również odpowiedzi na pytanie, czy kontrakty na szczepionki w przedsprzedaży określają przyszły koszt szczepionki dla europejskich konsumentów, czy też producenci byliby w stanie zmienić cenę po ich opracowaniu i przetestowaniu. Szczepionki zostały w pełni ukończone. De Keersmaecker podkreślił jedynie, że Komisja Europejska przy zawieraniu tych umów chce zapewnić, aby kraje UE otrzymały „bezpieczną, skuteczną i niedrogą szczepionkę”.

Potwierdził, że Komisja Europejska dokonuje znacznej płatności z góry w ramach umów przedsprzedażowych szczepionek, inwestując w rozszerzenie możliwości produkcyjnych firm potrzebnych do szybkiego dostarczania dużych ilości szczepionek do UE.

„Nie wiemy jeszcze, które szczepionki będą bezpieczne, skuteczne i niedrogie. W celu zapewnienia jak najszerszego portfolio zamówień przedpremierowych prowadzimy negocjacje z różnymi partnerami. Firmy muszą dostarczać nam bardzo duże ilości szczepionek, setki milionów dawek. Komisja Europejska inwestuje duże sumy pieniędzy, aby mogły szybko stworzyć takie moce produkcyjne. Jeśli chodzi o inwestowanie, zawsze istnieje ryzyko, a Komisja Europejska jest świadoma zagrożeń, jeśli nie można opracować szczepionki ”- powiedział.

Jednocześnie podkreślił, że inwestycje w możliwości produkcyjne firm farmaceutycznych „są zawsze ważne, niezależnie od powodzenia produkcji szczepionek”.

SZEŚCIU TRAKTATÓW UE

Komisja Europejska podpisała już cztery umowy przedsprzedażowe na szczepionki – z Astra-Zeneca, Sanofi – GSK, Johnson and Johnson oraz BioNTech / Pfizer. Podpisanie umowy z CureVac ma zostać ogłoszone w najbliższej przyszłości, a umowa z Moderną jest w przygotowaniu. Pierwsza z tych umów – z Astra-Zeneca ponad 400 mln puszek – weszła w życie 27 sierpnia, a Komisja Europejska zapłaciła już w ramach umowy 336 mln euro.

W sumie Komisja Europejska zamierza otrzymać od jednego do dwóch miliardów dawek szczepionek od wszystkich sześciu producentów. Jednocześnie Komisja Europejska przyznaje, że co najmniej jedna z tych sześciu firm może nie opracować szczepionki. Komisja Europejska ma nadzieję, że zakrojona na szeroką skalę kampania szczepień może rozpocząć się w UE wiosną 2021 r., Ale rzeczywiste rezultaty będą odczuwalne dopiero pod koniec przyszłego roku.

Koniec tłumaczenia

Czapki z głów przed ludźmi w TASS, nigdy nie mógłbym wyrazić tego tak neutralnie, skoro Komisja Europejska w tak oczywisty sposób marnuje miliardy, nie wiedząc, czy odbiorcy faktycznie mogą dostarczyć. Ponadto ceny wahają się od około 2,50 do ponad 20 euro za dawkę szczepionki, w zależności od szczepionki, jak wyjaśniłem tutaj . Mówimy więc o dwóch miliardach dawek szczepionki po średniej cenie, na przykład 10 euro z 20 miliardów euro, które obecnie spala UE.

Dla informacji i myśli: UE ma około 450 milionów mieszkańców, ale Komisja Europejska kupuje do pięciu razy więcej szczepionek, gdy zamawia dwa miliardy dawek szczepionek. Czy to po prostu wydaje mi się stratą czasu? I czy to możliwe, że te dawki szczepionek zakupione za drogie pieniądze trzeba wyrzucić bez użycia, jak to było w przypadku świńskiej grypy?

anti-spiegel

miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: