Żona Romana Giertycha, Barbara postanowiła poinformować opinię publiczną o tym co zdarzyło się przed ich domem. Z Twittera dowiadujemy się, że policjanci zajeżdżali drogę córce mecenasa i przesłuchiwali ją bez żadnego trybu. Barbara Giertych postanowiła, że nie daruje nękania jej rodziny i zapowiada złożenie zawiadomienia o przekroczeniu uprawnień przez policjantów. W ustaleniu kto nasłał policję na jej dziecko pomógł jej znany prawnik i mecenas Jacek Dubois.

“Dzisiaj nieoznakowany samochód śledził spod domu moją córkę Marysię. Gdy stanęła na parkingu zablokował jej wyjazd. Dwóch policjantów zażądało jej dowodu i podjęli próbę przesłuchania bez żadnego trybu.” – napisała w pierwszym wpisie, Barbara Giertych

Kolejny wpis udowodnił, że Barbara Giertych postanowiła uruchomić kontakty celem sprawdzenia, kto odpowiada za nękanie jej córki. Okazało się, że pomógł sam mecenas Dubois, który – jak wynika z wypowiedzi – ustalił, że funkcjonariusze działali na zlecenie prokuratury w Poznaniu. “Miarka się przebrała! Składamy zawiadomienie o przekroczeniu uprawnień przez policjantów” – napisała żona Romana Giertycha.

gazetaplus