DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Minister Mariusz Błaszczak i ambasador Georgette Mosbacher powitali żołnierzy w Poznaniu. Zainaugurowano działania V Korpusu Sił Lądowych ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Wysunięte dowództwo V Korpusu Sił Lądowych USA w Polsce już oficjalnie działa w naszym kraju. Do Poznania zjechali, aby zainaugurować jego działalność, ambasador USA Georgette Mosbacher, minister obrony narodowej Mariusza Błaszczaka i sześciu generałów, w tym gen. Jarosław Mika, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych.

– Nasze wspólne polsko-amerykańskie działania służą bezpieczeństwu Polski, NATO i całego wolnego świata, a współpraca jest najlepszą gwarancją bezpieczeństwa i stabilności – zapewnił.

Minister przypomniał, że Polska aktywnie zwiększa swoje możliwości obronne przez wzrost liczebności wojsk i modernizację sprzętu, w tym m.in. zakup samolotów F-35 czy systemu rakietowego Patriot.

Dowództwo Korpusu jest w Poznaniu

– Cieszymy się, że Stany Zjednoczone zdecydowały się odtworzyć V Korpus i że jego dowództwo mieści się w Polsce, właśnie w Poznaniu – mówił minister. – Jego obecność jest gwarancją odstraszania potencjalnego agresora i przyspieszy ewentualny przerzut wojsk amerykańskich, gdyby przyszła taka potrzeba. Jesteśmy gotowi do przyjęcia nawet 20 tysięcy żołnierzy, razem jesteśmy silniejsi – dodał.

– To dla mnie duży krok w rozwijaniu relacji między naszymi krajami i w zakresie wzmacniania bezpieczeństwa w Europie – wtórowała ambasador Georgette Mosbacher.

Zastępca dowódcy V. Korpusu, gen. dyw. Terrence J. McKenrick zapewnił, że oba kraje będą dalej wzmacniać współpracę wojskową poprzez ćwiczenia i szkolenia, a także zwiększać możliwości obronne V Korpusu.

Najwyższe amerykańskie dowództwo w Europie

Wysunięte dowództwo V Korpusu Sił Lądowych USA w Polsce (V Corps Headquarters Fwd), będzie jedyną strukturą tego szczebla dowodzenia rozmieszczoną w Europie. Jego głównym zadaniem będzie koordynacja działań i nadzór nad siłami lądowymi USA dyslokowanymi w Europie, planowanie operacyjne oraz współpraca i synchronizacja działań sił amerykańskich z wojskami innych państw NATO. Oznacza to, że właśnie z Polski dowodzone będą amerykańskie siły lądowe rozmieszczone w całej Europie. Dowództwo będzie też odgrywać kluczową rolę w integracji wojsk amerykańskich rozmieszczonych w Polsce oraz synchronizacji ich współdziałania z naszymi siłami zbrojnymi. Proces formowania Wysuniętego Dowództwa V Korpusu Sił Lądowych USA z siedzibą w Poznaniu rozpoczął się w październiku br. Pierwsza grupa personelu przybyła już do Polski, a sformowanie dowództwa i osiąganie gotowości operacyjnej będzie następować stopniowo – w okresie kilkunastu miesięcy. Docelowo w jednostce będzie służyć ponad 200 żołnierzy amerykańskich, z dowódcą w randze generała dywizji.

Możemy przyjąć 20 tysięcy żołnierzy USA

Polska w ramach umowy o wzmocnionej współpracy obronnej zobligowała się do zapewnienia infrastruktury, która w przypadku zagrożenia będzie mogła przyjąć do 20 tys. żołnierzy amerykańskich. Ustalono również zmianę formuły stacjonowania wojsk USA w Polsce, z rotacyjnej na trwałą oraz wzrost liczby żołnierzy USA o ok. 1 tys. do co najmniej 5,5 tys. żołnierzy.

polskatimes

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: