DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Bloomberg: Do 2035 roku Chiny staną się największą gospodarką świata ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Okres globalnej stabilności trwający od zakończenia II wojny światowej dobiega końca; do 2035 roku Chiny prześcigną USA i staną się największą gospodarką świata, a Indie zajmą trzecie miejsce, wyprzedzając Japonię – prognozuje Bloomberg Economics.

„Kto tak naprawdę wygrał zimną wojnę? Być może Chiny” – spekuluje Bloomberg we wstępie do prognoz na okres do 2050 roku, w których stara się przewidzieć wzrost gospodarczy 39 krajów świata oraz kluczowe zmiany geograficzne i polityczne.

ChRL pokazała się już jako mocarstwo z jednopartyjnym systemem rządów i gospodarką zdominowaną przez państwo, co przysparza dumy Pekinowi i niepokoi inne stolice.

Do 2035 roku Chiny wyprzedzą USA i staną się największą gospodarką, a być może również najpotężniejszym podmiotem politycznym świata – prognozuje Bloomberg Economics.

Jednak wzrost znaczenia Chin to tylko część szerszego trendu, który już się zaczął i w najbliższych dekadach dodatkowo przyspieszy. Punkt ciężkości światowej gospodarki przenosi się z Zachodu na Wschód, z krajów rozwiniętych do gospodarek wschodzących, od wolnego rynku do państwowej kontroli, od starych demokracji do autorytarnych przywódców i populistów, a to dopiero początek zmian – pisze amerykańska agencja.

Według prognoz do 2050 roku Azja, w której mieszka już ponad połowa ludzkości, będzie również odpowiadała za ponad połowę światowego PKB, zmniejszy się natomiast udział Ameryki Północnej i Europy. Od 2042 roku gospodarki obecnie uznawane za wschodzące będą miały większy udział w PKB świata niż gospodarki rozwinięte.

Zmiany w układzie sił niosą ze sobą ryzyko i optymizmem byłoby zakładać, że wszystkie te transformacje nastąpią gładko – zaznacza agencja.

W 2033 roku Indie staną się trzecią gospodarką świata, wyprzedzając starzejącą się Japonię. W latach 40. XXI wieku wzrost Chin spowolni, a Indie będą coraz szybciej odrabiać straty, co może dodatkowo zwiększyć napięcia pomiędzy dwoma najludniejszymi krajami świata. Jest również szansa, że przed 2050 rokiem do ścisłej światowej czołówki gospodarczej awansuje Indonezja – przewiduje Bloomberg.

Agencja zaznacza, że przez nadchodzące lata może się zdarzyć wiele rzeczy, które wpłyną na bieg wydarzeń i sprawią, że prognozy okażą się błędne. Mogą to być wojny, katastrofy naturalne, kryzysy finansowe czy epidemie, takie jak obecna pandemia Covid-19, które mają potencjał do wywoływania zmian na gospodarczej mapie świata.

Trend globalizacji jest nieodwracalny, a Chiny nie chcą gospodarczego odłączenia od świata i będą obniżać cła oraz zwiększać import towarów i usług, promując jednocześnie rozwój oparty na innowacjach – oświadczył w tym tygodniu chiński przywódca Xi Jinping.

– Nasz nowy schemat rozwoju to nie zamknięty obwód wewnętrzny, ale otwarty, podwójny obwód wewnętrzny i międzynarodowy, które wzajemnie się wspierają – oświadczył przewodniczący ChRL w zdalnym wystąpieniu na szczycie Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC).

Lansowana przez Pekin strategia „podwójnego obiegu” zakłada, że w kolejnej fazie rozwoju Chiny będą opierały się głównie na wewnętrznym cyklu produkcji, dystrybucji i konsumpcji oraz rozwijały krajową technologię, ale pozostawią otwarte również kanały handlu zagranicznego.

Xi ocenił, że trend globalizacji jest nieodwracalny, i zaznaczył, że Chiny nie będą zmierzały do gospodarczego odłączenia od świata. – Będziemy wciąż obniżać cła i koszty instytucjonalne (…) poszerzać import wysokiej jakości towarów i usług z wszystkich krajów – podkreślił.

Przywódca wyraził również nadzieję na podpisanie umów o wolnym handlu z kolejnymi krajami i zapowiedział dalszą promocję chińskiej logistycznej Inicjatywy Pasa i Szlaku (BRI). Komentatorzy zwracają uwagę, że na fali narastających napięć handlowo-gospodarczych pomiędzy Chinami a USA Pekin stara się kreować własny wizerunek jako obrońcy wolnego handlu i multilateralizmu. Przemówienie Xi wpisuje się w te działania.

Chiny rozważają wstąpienie do handlowego paktu transpacyficznego CPTPP, z negocjacji którego w 2017 roku wycofały się USA – oświadczył w piątek przywódca ChRL Xi Jinping. Komentatorzy oceniają, że byłby to kolejny krok w stronę zwiększenia wpływów Chin w Azji.

Chiny „z przychylnością rozważą przystąpienie do Wszechstronnego i Postępowego Porozumienia na rzecz Partnerstwa Transpacyficznego (CPTPP)” – powiedział Xi, odnosząc się do liczącego 11 państw paktu handlowego. Deklaracja padła na wirtualnym szczycie Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC).

Wypowiedź Xi sygnalizuje, że Chiny chcą odgrywać większą rolę gospodarczą w regionie, podczas gdy Stany Zjednoczone wycofują się z wielostronnych umów handlowych – ocenia japoński tygodnik „Nikkei Asian Review”.

Xi wyraził również zadowolenie z podpisanie umowy w sprawie Wszechstronnego Regionalnego Partnerstwa Gospodarczego (RCEP) przez 15 państw Azji i Pacyfiku, w tym – Chiny, Japonię i Koreę Południową. To lansowane przez Pekin porozumienie ma doprowadzić do powstania największej strefy wolnego handlu na świecie.

Ideę Partnerstwa Transpacyficznego (TPP), popierał były prezydent USA Barack Obama, który widział w nim szansę na zrównoważenie rosnących wpływów Chin w Azji. Prezydent Donald Trump wycofał jednak USA z negocjacji w tej sprawie, realizując swoją politykę „Ameryka przede wszystkim”. Po wycofaniu USA 11 państw podpisało umowę ws. nowego CPTPP lub TPP-11, czyli porozumienia handlowego między 11 państwami regionu Azji i Pacyfiku.

Autor: portal.pl
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: