DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Coś bardzo historycznego”: nacisk na zróżnicowany gabinet Bidena ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
W dniu 5 marca 2020 r., Plik foto Rep. Deb Haaland, DN.M., współprzewodnicząca Native American Caucus, do której z prawej strony dołączyła reprezentantka Judy Chu z Kalifornii, przewodnicząca Kongresu Azji i Pacyfiku Ameryki , mówi dziennikarzom o Spisie Ludności 2020 na Kapitolu w Waszyngtonie. OJ Semans jest jednym z kilkudziesięciu urzędników plemiennych i aktywistów głosujących w całym kraju, popychających wybór Haaland na pierwszego sekretarza spraw wewnętrznych rdzennych Amerykanów. (Zdjęcie AP / J. Scott Applewhite, plik)

WASZYNGTON (AP) – Rdzenni Amerykanie wzywają prezydenta-elekta Joe Bidena do zapisania się w historii poprzez wybranie jednego ze swoich do kierowania potężną agencją nadzorującą plemiona narodowe, ustanawiając jeden z kilku zbliżających się testów zobowiązania Bidena do posiadania przedstawiciela gabinetu Amerykanie.

OJ Semans jest jednym z kilkudziesięciu przedstawicieli plemienia i aktywistów głosujących w całym kraju, którzy popychają republikę Deb Haaland, demokratę z Nowego Meksyku i członka Pueblo of Laguna, na pierwszego sekretarza spraw wewnętrznych rdzennych Amerykanów. Powiedz Semansowi, członkowi Rosebud Sioux, że uznany biały prawodawca jest uważany za faworyta na tym stanowisku, a Semans chichocze.

„Nie, jeśli go potknę” – mówi Semans.

Afroamerykanie, meksykańczycy, Azjaci, rdzenni Amerykanie i inne osoby kolorowe odegrali kluczową rolę w pomocy Biden w pokonaniu prezydenta Donalda Trumpa. W zamian mówią, że chcą uwagi na problemy dotykające ich społeczności – i chcą widzieć więcej osób, które wyglądają jak oni, na stanowiskach władzy.

„Miło jest wiedzieć, że brana jest pod uwagę rdzenna Amerykanka” – powiedziała Haaland, która mówi, że koncentruje się na swojej pracy w Kongresie. „Czasami jesteśmy niewidzialni”.

W Arizonie Alejandra Gomez była jedną z armii aktywistów, którzy w temperaturze ponad 100 stopni założyli maski na twarz i plastikowe osłony twarzy, aby chodzić od drzwi do drzwi, aby wydać głosowanie w Meksyku. Intensywne organizowanie się tam meksykańskich Amerykanów pomogło zmienić ten stan na Demokratów po raz pierwszy od 24 lat.

„Jesteśmy w punkcie, w którym nie było drogi do zwycięstwa” dla Demokratów bez wsparcia wyborców kolorowych, powiedział Gomez, dyrektor wykonawczy grupy politycznej Living United for Change w Arizonie. „Nasz teren na zawsze zmienił się w tym kraju pod względem mapy wyborczej.

„Dlatego musimy się upewnić, że administracja będzie reagować” – powiedziała.

Rep. Pramila Jayapal, D-Wash., Współprzewodnicząca Kongresu Postępowego Klubu, powiedziała, że ​​ważne jest, aby gabinet Bidena „odzwierciedlał kraj, a zwłaszcza jego wspierającą go bazę”, w tym kobiety, mniejszości rasowe i etniczne oraz inne grupy .

Departamenty obrony, państwa, skarbu, spraw wewnętrznych, rolnictwa, energii i zdrowia oraz usług socjalnych, a także Agencja Ochrony Środowiska znajdują się wśród stanowisk gabinetu Bidena, na których kobiety i osoby kolorowe są uważane za czołowe kandydatki. Podobnie jak w przypadku spraw wewnętrznych, gdzie emerytowany senator z Nowego Meksyku Tom Udall jest uważany za czołowego kandydata, kandydatury osób kolorowych zderzają się czasami z wysokimi rangą białymi kandydatami.

Bat większości parlamentarnej Jim Clyburn z Południowej Karoliny, którego poparcie Bidena w lutym odegrało kluczową rolę w ożywieniu walczącej kampanii byłego wiceprezydenta, powiedział, że jest przekonany, że gabinet Bidena i personel Białego Domu będą odzwierciedlać różnorodność narodu.

„Myślę, że Joe Biden pokazał, że poważnie traktuje obawy Afroamerykanów” – powiedział Clyburn, najwyższy rangą czarny członek Kongresu. „Spodziewam się, że w kwestii praw obywatelskich będzie podobny do Lyndona Bainesa Johnsona. ″

W Departamencie Rolnictwa i Departamencie Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast rozważane są odpowiednio Marcia Fudge i reprezentantka Kalifornii Karen Bass. Fudge, były przewodniczący Kongresowego Czarnego Klubu, byłaby pierwszą czarnoskórą kobietą, która przewodziłaby rolnictwu, które nadzoruje politykę rolną i miliardy dolarów w programach rolno-spożywczych oraz prowadzi Program Dodatkowej Pomocy Żywieniowej – lepiej znany jako bony żywnościowe – który karmi miliony gospodarstw domowych o niskich dochodach.

Głównym konkurentem Fudge jest była senatorka z Północnej Dakoty Heidi Heitkamp, ​​która od dawna była postrzegana jako faworytka, ale napotyka rosnący sprzeciw ze strony postępowców, którzy martwią się, że będzie faworyzować duże interesy biznesowe w rozrastającym się wydziale.

Clyburn, która jest znana ze znacznego wpływu na Biden, popiera Knota, nazywając ją doświadczoną i doświadczoną. „Potrzebujesz kogoś, kto rozumie drugą stronę rolnictwa” – powiedział. „Uprawa żywności to jedno, a wydawanie go innym, a nikt nie byłby w tym lepszy niż Marcia Fudge. ″

Biden obiecał wybrać zróżnicowany zespół kierowniczy. Jego koleżanka biegnąca, senator Kalifornii Kamala Harris, będzie pierwszą kobietą w kraju, pierwszą czarnoskórą i pierwszą wiceprezydentem w Ameryce Południowej.

W styczniu Biden zapewnił forum kandydatów rdzennych Amerykanów, że „nominuje i mianuje ludzi wyglądających jak kraj, którym służą, w tym rdzennych Amerykanów”.

Rdzenni Amerykanie twierdzą, że pomogli odnieść zwycięstwo w polujących na bitwach stanach Wisconsin i Arizonie oraz w innych miejscach, głosując na Bidena z marginesami, które czasami sięgają 80. percentyla i powyżej. Rekordowa liczba sześciu rdzennych Amerykanów lub rdzennych Hawajów została wybrana do Kongresu.

Dla Departamentu Spraw Wewnętrznych sprawa Udalla – politycznego sojusznika Bidena przez prawie 50 lat, który byłby drugim pokoleniem jego rodziny pełniącym funkcję sekretarza ds. Wewnętrznych – stoi przed historyczną kandydaturą Haaland, kongresmenki pierwszej kadencji.

Zapytany, czy wykwalifikowani biali mężczyźni ze stażem politycznym mogliby odejść na bok, aby zrobić miejsce dla osób kolorowych, Udall powiedział The Associated Press, że Biden powinien być oceniany przez jego ogólny zespół przywódczy, w tym sekretarzy gabinetu i przywódców Białego Domu.

„Rok lub dwa lata później należy przyjrzeć się zespołowi kierowniczemu w sprawach wewnętrznych, EPA lub rolnictwie” – powiedział Udall, którego nieżyjący już ojciec, Stewart, był sekretarzem ds. Wewnętrznych w latach sześćdziesiątych. „Czy wyglądają na zespół kierowniczy reprezentujący Amerykę?”

Departament Spraw Wewnętrznych zajmuje się prawie 600 plemionami uznanymi przez władze federalne, ale zarządza także ziemiami publicznymi obejmującymi prawie 20% terytorium Stanów Zjednoczonych, w tym leasingiem na ropę i gaz. To sprawia, że ​​agencja ma krytyczne znaczenie dla zobowiązania Bidena do uruchomienia ambitnych programów kontrolujących niszczące klimat emisje paliw kopalnych.

Przedstawiciele plemienni zgadzają się, że nigdy nie było rdzennego Amerykanina na czele spraw wewnętrznych. Strony internetowe departamentu cytują sześciu rdzennych Amerykanów szefów Biura do Spraw Indian, które zostało przeniesione do Departamentu Spraw Wewnętrznych z Departamentu Wojny w 1849 roku.

Haaland, wiceprzewodniczący Komisji ds. Zasobów Naturalnych Izby Reprezentantów, również otrzymuje wsparcie od wielu demokratów i postępowców w Kongresie.

Powiedziała AP, że niezależnie od tego, jaką ma pracę, będzie pracować nad „promowaniem czystej energii i ochroną naszych ziem publicznych”.

Nacisk na jej nominację sprawia, że ​​historyczka Katrina Phillips z Macalester College w St. Paul w stanie Minnesota mówi, że „po raz pierwszy widzimy w sferze publicznej tak szeroki nacisk na kwestie rdzennych mieszkańców”.

„W końcu doszliśmy do punktu, w którym istnieje szerszy konsensus w Ameryce … uznanie, że rdzenni mieszkańcy zasługują na głos” – powiedział Phillips, członek Red Cliff Band of Lake Superior Ojibwe.

Decyzje rządu w kwestiach plemiennych podjęte przez „kogoś, kto nigdy nie musiał żyć życiem” prawdopodobnie różniłyby się od decyzji podejmowanych przez kogoś ze społeczności, powiedział Semans, który mieszka w rezerwacie Rosebud Indian Reservation w Południowej Dakocie i pomaga w prowadzeniu Indian Four Directions. -głosowanie projektu. Haaland wybrałby „coś bardzo historycznego”.

„Mam ogromny szacunek dla pana Udalla. Ale nie ma jednej zasady ani przepisu, że wnętrze mogłoby się zmienić, co wpłynęłoby na niego lub jego rodzinę ”- powiedział Semans. „Zawsze.”

apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: