DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Aż 400 tys. Polaków powinno pilnie skontaktować się z ZUS. Apeluje sama prezes ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
ZUS zachęca do konsultacji

ARKADIUSZ ZIOLEK

Aż 400 tys. Polaków powinno pilnie skontaktować się z ZUS. Apeluje sama prezes

ZUS podliczył, że pod koniec października ok. 400 tys. osób zalegało z opłacaniem składek. Z uwagi na niepokojący wzrost skali dłużników zakład prosi o kontakt wszystkich płatników, którzy nie uregulowali należności. Czas na podjęcie stosownych kroków, które uchronią płatników przed kumulacją długów, upływa wraz z końcem listopada.

ZUS apeluje do dłużników składek

Według najnowszych wyliczeń ZUS pod koniec października blisko 400 tys. obywateli posiadało długi z tytułu nieopłaconych składek. Pilny apel do wszystkich dłużników wystosowała sama prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

– Wcześniejsze zajęcie się sprawą pozwoli na uniknięcie narastania długu, szczególnie, że możliwe jest skorzystanie ze wsparcia – oznajmiła szefowa ZUS. Wszyscy dłużnicy są proszeni o bezzwłoczny kontakt z zakładem w celu wyjaśnienia jakichkolwiek wątpliwości czy zgłoszenia konkretnych zastrzeżeń.

Dwie metody walki z długiem w ZUS. Czas na podjęcie decyzji tylko do końca miesiąca

Na infolinii ZUS można zaciągnąć porady, w jaki sposób rozwiązać problematyczną kwestię długu. PAP podaje, że płatnicy mają do dyspozycji dwie możliwości. Po pierwsze, mogą rozłożyć zadłużenie na raty. Po drugie, mogą odstąpić od naliczania odsetek za zwłokę w przypadku długów z 2020 r.

Płatnicy mają czas do 30 listopada 2020 r. na podjęcie decyzji, czy wybierają układ ratalny czy zobowiązują się do spłacenia niewielkich kwot długu jednorazowo – można to uczynić poprzez zwiększenie wysokości składek np. w grudniu (w ten sposób likwidując dług z listopada).

W wyborze instrumentu mogą im pomóc doradcy ds. ulg i umorzeń, którzy poprzez konsultacje telefoniczne zasugerują najbardziej korzystną metodę postępowania. Ponadto wspomogą płatników w wypełnieniu stosownych dokumentów niezbędnych np. do uzyskania zgody na rozłożenie należności na raty.

Postępowanie w przypadku zadłużenia w ZUS

ZUS przypomina, że każdy, kto opłaca składki i posiada profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE), ma dostęp do szczegółowych informacji na temat opłat i zaległości. Płatnicy mogą samodzielnie sprawdzić za jaki okres są dłużni względem ZUS (jednak dotyczy to tylko ostatnich 12 miesięcy). W komunikacie ZUS zachęca płatników do regularnego kontrolowania rozliczeń publikowanych na koncie na PUE.

Przy okazji ZUS zwraca uwagę, że pierwszym krokiem weryfikacji danych zawartych na PUE ZUS powinno być porównanie ich z własną dokumentacją księgową.

W razie wystąpienia jakiekolwiek nieścisłości bądź błędów należy zgłosić się do jednostki terenowej ZUS z wnioskiem o udzielenie szczegółowych informacji na temat zadłużenia. Taki dokument można złożyć także przez PUE.

Komu przysługuje pandemiczne zwolnienie z opłacania składek ZUS?

Standardowe mechanizmy proponowane przez ZUS to zaledwie część rozwiązań skierowanych do płatników. Z dodatkowego instrumentu – czasowego zawieszenia konieczności opłacania składek ZUS, mogą skorzystać przedstawiciele branż, których dotyczy tzw. tarcza antykryzysowa 5.0.

Najnowsza odsłona rządowego pakietu pomocowego jest skierowana do płatników sektora turystycznego, hotelarskiego, organizacji i obsługi targów, konferencji, wystaw (na podstawie kodu przeważającej działalności przedsiębiorcy według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) 2007). Od 15 października te podmioty mogą ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek ZUS za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r.

biznesinfo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: