DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Żyją tylko z rent i emerytur, ale będą musieli zapłacić wysokie koszty sądowe. Gorzka przegrana z Biedronką ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Biedronka wygrała sprawę z byłymi pracownikami, którzy będą musieli teraz zapłacić za koszty sądowe z emerytur

East News, Zofia i Marek Bazak/wikipedia, Jacek Halicki
Autor Wiktoria Pękalak – 20 Listopada 2020

Żyją tylko z rent i emerytur, ale będą musieli zapłacić wysokie koszty sądowe. Gorzka przegrana z Biedronką

Spory sądowe z wielkimi firmami są niezwykle trudne do wygrania. Przekonali się o tym na własnej skórze byli pracownicy Biedronki, którzy przegrali proces z Jeronimo Martins – właścicielem portugalskiej sieci. Teraz za koszta sądowe mają zapłacić z własnych rent i emerytur.

Biedronka wygrała sprawę z emerytowanymi pracownikami

Byli pracownicy Biedronki, którzy przeszli już na emeryturę przegrali sprawę w sądzie dotyczącą naruszenia dóbr osobistych w postaci godności i prawa do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy w czasie zatrudnienia (do sierpnia 2004 roku), podaje Wirtualna Polska. Roszczenia emerytowanych pracowników Biedronki nie były wysokie. Domagali się od Jeronimo Martins przeprosin oraz pieniężnego zadośćuczynienia. Kwoty oscylowały w przedziale od 11 do 48 tys. zł.

W rozmowie z PAP mecenas Lech Obara, pełnomocnik powodów poinformował, że sprawa dotyczyła ośmiu emerytowanych pracowników, którzy domagali się od Biedronki zadośćuczynienia za lata pracy w skrajnie ciężkich warunkach. – To były lata wyzysku oraz naruszania ich godności poprzez zmuszania do pracy w warunkach urągających BHP, na przykład braku chociaż jednego wózka elektrycznego, a także za utracone zdrowie – informował Obara.

Mecenas zwrócił też uwagę, że koleżanka pracowników w 2009 roku wygrała sprawę z Jeronimo Martins. Katarzyna W. wywalczyła wówczas zadośćuczynienie za każdy miesiąc pracy. – Sąd uznał wówczas, że praca w Biedronce rażąco naruszyła jej godność pracowniczą. Wobec jej koleżanek droga była zamknięta. Roszczenie się przedawniło – wyjaśnił Obara.

Dodał też, że było to możliwe już w chwili, gdy pracownicy złożyli pozew. Od 2018 roku obowiązuje bowiem zasada, zgodnie z którą okres przedawnienia roszczeń pracowniczych, dochodzonych na drodze cywilnej, a wynikających z przestępstwa wynosi 20 lat.

Biedronka nie naruszała godności pracowniczej

Pracownicy Biedronki przegrali proces zarówno w sądach I, jak i II instancji. Obara przekazał, że zdaniem sądów „w Biedronkach nie naruszano godności pracowniczej”.

Jakby tego było mało, byli pracownicy muszą z własnych emerytur i rent zapłacić koszty procesowe.

WP przekazała, że w sądzie pierwszej instancji koszta wyniosły 2,7 tys. złotych na osobę (łącznie ponad 20 tys. złotych), a w drugiej – 2265 złotych (łącznie ponad 17 tys. złotych). Ponad połowę kosztów sądowych emerytowanych pracowników zapłacił mecenas Obara, ich pełnomocnik pro bono. Do zapłaty pozostało jeszcze 17 tys. zł, które trudno jest zebrać z niewielkich emerytur.

– Przegrani byli pracownicy są osobami schorowanymi, wyniszczonymi, utrzymującymi się z rent czy emerytur w wysokości 1200-1400 złotych, lub pracujący dorywczo – poinformował Obara.

Wszystko wskazuje więc na to, że u byłych pracowników Biedronek niebawem może pojawić się komornik, zajmując sprzęty domowe czy renty. Dlatego zwracamy się za pośrednictwem mediów o nagłośnienie tej sprawy oraz udział w zbiórce na jednym z portali – dodał mecenas.

Biedronka została poproszona o komentarz w sprawie, jednak biuro prasowe sieci przekazało jedynie:

„W żaden sposób nie komentujemy zdarzeń sprzed lat, o które pan pyta, uznając, że najlepszym ich podsumowaniem są wyroki sądów zapadające na korzyść Jeronimo Martins Polska. JMP będąc stroną w tych sprawach, tym bardziej nie powinien komentować treści wyroków sądowych”.

biznesinfo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: