DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Pfizer i BioNTech poszukują nagłego użycia szczepionek COVID-19 w USA – osiem osób otrzymało właściwą szczepionkę, reszta otrzymała pozorowany zastrzyk ☀Autor Gabi☀

10.00 avg. rating (93% score) - 1 vote
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
PLIK – W tym zdjęciu z 9 listopada 2020 r. Piesi przechodzą obok światowej siedziby firmy Pfizer w Nowym Jorku. Pfizer powiedział, że w piątek, 20 listopada 2020 r., Prosi amerykańskie organy regulacyjne o zezwolenie na awaryjne użycie szczepionki COVID-19, uruchamiając proces, który może przynieść ograniczone pierwsze strzały już w przyszłym miesiącu i ostatecznie zakończyć pandemię – ale dopiero po długiej, ciężkiej zimie. (Zdjęcie AP / Bebeto Matthews, plik)

Pfizer oficjalnie poprosił w piątek amerykańskie organy regulacyjne o zezwolenie na awaryjne użycie szczepionki COVID-19, rozpoczynając proces, który może przynieść ograniczone pierwsze zastrzyki już w przyszłym miesiącu, a ostatecznie zakończyć pandemię – ale dopiero po długim, ciężka zima.

Akcja ma miejsce kilka dni po tym, jak Pfizer Inc. i jego niemiecki partner BioNTech ogłosili, że jego szczepionka wydaje się 95% skuteczna w zapobieganiu łagodnej do ciężkiej chorobie COVID-19 w dużym, trwającym badaniu.

Firmy stwierdziły, że ochrona oraz dobre wyniki w zakresie bezpieczeństwa oznaczają, że szczepionka powinna kwalifikować się do zezwolenia na stosowanie w nagłych wypadkach, co może udzielić Administracja Żywności i Leków przed całkowitym zakończeniem ostatecznych testów. Oprócz przedłożenia przez FDA rozpoczęli już „kolejkowanie” wniosków w Europie i Wielkiej Brytanii i zamierzają wkrótce przedłożyć podobne informacje.

W związku z rosnącym wzrostem liczby koronawirusów w Stanach Zjednoczonych i na świecie presja wywierana jest na organy regulacyjne, aby podjęły szybką decyzję.

„Pomoc jest w drodze” – powiedział dr Anthony Fauci, czołowy amerykański ekspert ds. Chorób zakaźnych w przeddzień ogłoszenia przez firmę Pfizer, dodając, że jest za wcześnie, aby porzucić maski i inne środki ochronne. „Musimy faktycznie podwoić środki ochrony zdrowia publicznego, ponieważ czekamy na nadejście tej pomocy”.

Piątkowe zgłoszenie rozpoczyna łańcuch wydarzeń, podczas gdy FDA i jej niezależni doradcy debatują, czy zdjęcia są gotowe. Jeśli tak, to jeszcze inna grupa rządowa będzie musiała zdecydować, w jaki sposób początkowe ograniczone dostawy są racjonowane dla niecierpliwie oczekujących Amerykanów.

Ile szczepionek jest dostępnych i kiedy jest ruchomym celem, ale początkowe dostawy będą ograniczone i racjonowane. Globalnie firma Pfizer szacuje, że do końca roku może mieć 50 milionów dawek dostępnych.

Około 25 milionów może stać się dostępnych do użytku w USA w grudniu, 30 milionów w styczniu i 35 milionów więcej w lutym i marcu, zgodnie z informacjami przedstawionymi w tym tygodniu National Academy of Medicine. Odbiorcy będą potrzebować dwóch dawek w odstępie trzech tygodni. Rząd Stanów Zjednoczonych ma kontrakt na zakup milionów dawek Pfizer-BioNTech, a także innych kandydatów niż nie, i obiecał, że zdjęcia będą darmowe.

Niedaleko znajduje się konkurencyjna szczepionka COVID-19 Moderna Inc. Jego wczesne dane sugerują, że zastrzyki są tak mocne, jak zastrzyki Pfizera, a firma spodziewa się również, że w ciągu kilku tygodni wystąpi o zezwolenie w nagłych wypadkach.

Oto, co dzieje się dalej:

UDOSTĘPNIANIE DANYCH

Pierwsza szansa, by opinia publiczna przekonała się, jak mocne są te dowody, nadarzy się na początku grudnia, podczas publicznego spotkania doradców naukowych FDA.

Jak dotąd to, co wiemy, opiera się wyłącznie na wypowiedziach firm Pfizer i BioNTech. Ze 170 wykrytych do tej pory infekcji tylko osiem dotyczyło osób, które otrzymały właściwą szczepionkę, a reszta otrzymała pozorowany zastrzyk. Ze względów bezpieczeństwa firmy przytaczają wyniki 38 000 uczestników badania, których śledzono przez dwa miesiące po podaniu drugiej dawki. To kamień milowy ustalony przez FDA, ponieważ historycznie skutki uboczne szczepionek nie pojawiają się później.

„Przeanalizujemy te dane” – powiedział doradca FDA, dr Paul Offit ze Szpitala Dziecięcego w Filadelfii.

Pomyśl o tym jak o nauce na próbie. Na kilka dni przed spotkaniem FDA opublikuje własną analizę wewnętrzną. To przygotowuje grunt pod całodniową debatę doradców na temat wszelkich oznak obaw o bezpieczeństwo oraz tego, jak działa nowa technologia szczepionek, zanim wydadzą werdykt.

Nie tylko zalecą, czy FDA powinna ogólnie zezwolić na szersze stosowanie szczepionki, ale jeśli tak, to komu. Na przykład, czy istnieje wystarczający dowód na to, że szczepionka działa tak samo dobrze dla starszych, bardziej chorych dorosłych, jak i dla młodszych, zdrowszych ludzi?

Nadal nie ma gwarancji. „Nie wiemy, jakie będzie to głosowanie” – powiedział były szef FDA ds. Szczepionek Norman Baylor.

UŻYCIE W SYTUACJACH AWARYJNYCH NIE JEST TAKIE SAMO CZY PEŁNE ZATWIERDZENIE

Jeśli pojawi się awaryjne zielone światło, „ta szczepionka jest nadal uważana za eksperymentalną. To jeszcze nie zostało zatwierdzone ”- powiedziała w tym tygodniu w National Academy of Medicine dr Marion Gruber, szefowa biura ds. Szczepionek FDA.

Oznacza to, że każda osoba, której zaoferowano szczepienie interwencyjne, musi otrzymać „arkusz informacyjny” opisujący potencjalne korzyści i zagrożenia przed wykonaniem zastrzyku.

Będzie wiele niewiadomych. Na przykład 95% współczynnik ochrony jest oparty na osobach, u których wystąpiły objawy, a następnie zostały przetestowane na obecność wirusa. Czy zaszczepieni mogą się zarazić, ale nie mają żadnych objawów, mogą przenosić wirusa? Jak długo trwa ochrona?

Dlatego badanie 44 000 osób musi być kontynuowane – co jest trudne z punktu widzenia etyki, uczestnikom, którym w pewnym momencie podano pozorowane zastrzyki, trzeba zaoferować prawdziwą szczepionkę, co komplikuje poszukiwanie odpowiedzi.

„Jestem ciekawy” – powiedział 52-letni Barry Colvin z White Plains w stanie Nowy Jork, który bierze udział w tym badaniu w NYU Langone Health.

Ale nie spieszy mu się zbytnio, aby dowiedzieć się, do której grupy należy. „Musisz tam chwilę posiedzieć, aby zrozumieć i odpowiedzieć na wiele innych pytań, które pozostają nieznane”.

Dodatkowo, przynajmniej na razie, kobiety w ciąży nie kwalifikują się, ponieważ nie były badane. Pfizer dopiero niedawno rozpoczął testowanie szczepionki u dzieci w wieku 12 lat.

Decyzja w sprawie szczepionki Pfizer-BioNTech nie wpłynie na innych kandydatów na szczepionki COVID-19 w przygotowaniu, które zostaną ocenione oddzielnie.

PRODUKCJA

Piwowarska szczepionka jest bardziej złożona niż typowa produkcja leków, jednak milionowa dawka, jaka ma zostać wprowadzona z fabryki Pfizer w Kalamazoo w stanie Michigan, musi mieć taką samą czystość i siłę, jak każda dawka przed i po.

Oznacza to, że decyzja FDA nie opiera się tylko na danych z badań, ale na ustaleniu, że szczepionka jest wytwarzana prawidłowo.

Szczepionka Pfizer-BioNTech – i zastrzyki Moderna – są wykonane przy użyciu zupełnie nowej technologii. Nie zawierają prawdziwego koronawirusa. Zamiast tego są wykonane z fragmentu kodu genetycznego dla białka „szpiku”, które wystrzeliwuje wirusa.

Ten informacyjny RNA lub mRNA instruuje organizm, aby wytworzył nieszkodliwe białko kolczaste, trenując komórki odpornościowe, aby je rozpoznawały, jeśli w końcu pojawi się prawdziwy wirus.

WEJŚCIE W RAMIONY LUDZI

Inna grupa rządowa – doradcy Centers for Disease Control and Prevention – decyduje, kto jest pierwszy w kolejce po rzadkie dawki. Sekretarz ds. Zdrowia i usług społecznych Alex Azar powiedział, że ma nadzieję, że decyzja zostanie podjęta w tym samym czasie, co FDA.

Operacja Warp Speed ​​administracji Trumpa współpracowała ze stanami, aby ustalić, ile dawek musiałyby najpierw pokryć populacje, które zaoferowały szczepionkę.

Firma Pfizer wyśle ​​te dostawy zgodnie z zamówieniem Stanów Zjednoczonych – dopiero po zatwierdzeniu przez FDA.

Prognozy firmy dotyczące tego, ile będą wysyłane każdego miesiąca, są tylko prognozami, ostrzegł Baylor.

„To nie jest jak pizza” – powiedział. Produkcja jest tak złożona, że ​​„niekoniecznie kończy się to, o czym myślisz”.

Kathy Young, dziennikarka wideo AP, przyczyniła się do powstania tego raportu.

Wydział Zdrowia i Nauki Associated Press otrzymuje wsparcie od Departamentu Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

apnews

10.00 avg. rating (93% score) - 1 vote
miejsce-na-reklame.

One thought on “Pfizer i BioNTech poszukują nagłego użycia szczepionek COVID-19 w USA – osiem osób otrzymało właściwą szczepionkę, reszta otrzymała pozorowany zastrzyk ☀Autor Gabi☀

  1. Mam taką małą nadzeje, „że policyjne, wojskowe krzyki z palcem na spuście na nic się zdadzą”. Dostaną po mordzie, i „albo trafią do szpitala albo na odwyk”

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: