Wikimedia Commons, Leszek Leszczyński
Naukowcy z technokratów eksperymentują, ponieważ mogą, a nie dlatego, że istnieje taka potrzeba. Splicing genetyczny między gatunkami staje się coraz bardziej powszechny i ​​akceptowany. Niewielu ocenia zagrożenia fizyczne lub implikacje etyczne. ⁃ Edytor TN

Naukowcy zwiększyli mózgi małp, łącząc je z ludzkimi genami w eksperymencie przypominającym Planetę małp.

Eksperci pobrali gen znany jako ARHGAP11B – który kieruje komórkami macierzystymi w ludzkim mózgu – i umieścili go w mózgach marmozet pospolitych.

Według badań opublikowanych w Science eksperyment zakończył się tym, że małpie płody miały większe, bardziej zaawansowane i bardziej ludzkie mózgi  .

Naukowcy zdecydowali się jednak na aborcję płodu z powodu możliwych „nieprzewidzianych konsekwencji”.

Odzwierciedla fabułę serii filmów Planeta małp, w której nowa rasa genetycznie zmodyfikowanych inteligentnych naczelnych przejmuje Ziemię.

Ludzkość przeprowadza eksperymenty na małpach, aby uczynić je mądrzejszymi, tylko po to, aby społeczeństwo ludzkie upadło, gdy stworzenia powstały przeciwko nim.

Ludzie żyją wtedy w prymitywnym i plemiennym społeczeństwie, które jest ścigane i zamykane w klatkach przez te same stworzenia, które pomogli stworzyć.

Nowe eksperymenty przeprowadzili Planck Institute of Molecular Cell Biology and Genetics w Niemczech oraz Central Institute for Experimental Animals w Japonii.

Naukowcy powiedzieli, że małpom testowym pozostawiono większe neokorty – obszar mózgu powiązany z funkcjami takimi jak funkcje poznawcze i język.

Jest to najnowsza część mózgu, która ewoluowała i jest jednym z kluczowych elementów, które sprawiają, że ludzie są wyjątkowi.

Zdjęcia opublikowane przez naukowców pokazują porównanie normalnego mózgu małpy z mózgiem nabrzmiałym po pompowaniu ARHGAP11B.

Można zauważyć, że zmodyfikowany mózg małpy prawie się podwoił po około 101 dniach ciąży.

Stwierdzono również, że mózgi małp rozwinęły „fałdy” lub „zmarszczki”, które pozwalają większemu mózgowi zmieścić się w ograniczającej przestrzeni czaszki.

Autor badania, Michael Heide, powiedział: „Rzeczywiście odkryliśmy, że kora nowa mózgu marmozety zwyczajnej była powiększona, a powierzchnia mózgu pofałdowana. ”

Naukowcy twierdzą, że badanie pokazuje, że ARHGAP11B mógł spowodować ekspansję mózgu w ewolucji człowieka.

Poprzednie eksperymenty na myszach wykazały podobne wyniki i doprowadziły do ​​teorii, że gen był kluczem do większych mózgów ludzi.

Dalsze badania wykazały również, że ARHGAP11B zawiera sekwencję 47 aminokwasów unikalnych dla ludzi.

pl.technocracy