DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Kryzys coraz głębszy, inflacja galopuje, a NBP dodrukowuje pieniądze. Przygotujmy się na potężny skok cen ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

NBP wysoka inflacja

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
18 Listopada 2020

Kryzys coraz głębszy, inflacja galopuje, a NBP dodrukowuje pieniądze. Przygotujmy się na potężny skok cen

NBP znacznie zwiększyło ilość banknotów dostępnych na rynku. To odpowiedź na pogłębiający się kryzys i potrzeby utrzymania gospodarki przy życiu. Efekty takiej polityko możemy odczuwać przez kolejne lata.

NBP dodrukowuje pieniądze

NBP w zastraszającym tempie dodrukowuje nowe banknoty. Jak podaje RMF FM, każdego dnia trafia do obrotu ponad półtora miliona nowych banknotów, głównie o wysokich nominałach. W ten sposób próbuje się podtrzymać gospodarkę przy życiu, z tym że w dłuższej perspektywie grozi to wysoką inflacją.

Jak wiadomo z ekonomii i z przykładów historycznych, dodruk pieniędzy kończy się zwykle utratą wartości pieniądza, co skutkuje wysokimi cenami w sklepach. Być może to krótkotrwała metoda ratowania gospodarki, ale może się odbić to jeszcze większym kryzysem.

Rząd przeznaczy pieniądze z NBP na pomoc dla firm, w celu ochrony miejsc pracy. Problem w tym, że pieniądze z czasem będą traciły na wartości. Jeśli pensje Polaków nie pójdą w górę, w najbliższym czasie wielu osobom spadnie standard życia, bo za tę samą kwotę nie będą w stanie zrobić tylu zakupów co przedtem.

Wszystko też zależy od tego, jak długo potrwa kryzys. Im dłużej będzie trwać lockdown, tym dłużej firmy nie będą w stanie utrzymywać miejsc pracy na własny koszt. To będzie skutkować jeszcze większymi dodrukami w NBP, więc i jeszcze większej ilości „pustego pieniądza” w obiegu, co spowoduje jeszcze wyższą inflację.

RMF FM podaje, że w pierwszych trzech kwartałach 2020 roku na rynek wprowadzono 240 milionów nowych banknotów o nominale 100 zł i 160 mln dwustuzłotówek. Niższe nominały są drukowane w dużo wolniejszym tempie, banknoty po 10 i 50 zł wydrukowano tylko nieco więcej niż zwykle, a 20 zł nawet mniej.

biznesinfo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: