DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Amerykański plan powstrzymania Chin opiera się na oswajaniu międzynarodowych organizacji i reedukacji Amerykanów, ujawnia wyciekły dokument ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Amerykański plan powstrzymania Chin opiera się na oswajaniu międzynarodowych organizacji i reedukacji Amerykanów, ujawnia wyciekły dokument
Departament Stanu USA nakreślił politykę powstrzymywania Chin w stylu Kennana, która ma nadzieję, że pomoże podciąć ich siłę gospodarczą i utrzymać porządek światowy kierowany przez Waszyngton, ujawnił wyciekający artykuł.

70-stronicowy dokument zatytułowany „The Elements of the China Challenge” został przygotowany przez Biuro Planowania Polityki Departamentu Stanu i opublikowany przez Axios we wtorek. Plan jest zgodny z „ Długim Telegramem ”, planem polityki zagranicznej z lat czterdziestych XX wieku autorstwa ówczesnego ambasadora USA w Związku Radzieckim George’a Kennana, który opisał kraj jako „odporny na logikę rozumu”, ale „wysoce wrażliwy na logikę siły ” i opowiadał się za jej powstrzymaniem.

Komunistyczni złoczyńcy„The Elements of the China Challenge” jest pełen konserwatywnych podtekstów i promuje amerykańską wyjątkowość, ale nie w pełni wkracza w sferę „zderzenia cywilizacji”. Te ramy zostały wyraźnie wyrażone przez byłego szefa Biura Planowania Polityki, Kiron Skinner, który początkowo kierował pracami nad planem. W zeszłym roku porównała rywalizację swojego kraju z ZSRR do rozwijającej się rywalizacji z Chinami, mówiąc, że ta pierwsza była „walką w rodzinie zachodniej”, podczas gdy ta druga jest „uderzająca” w tym sensie, że „po raz pierwszy będziemy mieć potężny zawodnik, który nie jest rasy białej ”.

Nowa gazeta Departamentu Stanu stwierdza, że ​​nadszedł czas, aby rozwiać „gwiezdny optymizm dotyczący [Chin], który wypaczał politykę USA” wobec nich przez wiele lat. Waszyngton powinien uważać Chiny za zagrożenie dla „ustalonego porządku światowego”, napędzanego „charakterystyczną mieszanką marksizmu-leninizmu i… skrajną wersją chińskiego nacjonalizmu” rządzącej partii komunistycznej. 

Mówi się, że Chiny z natury mają nieodłączne słabości, w tym ograniczenia w zakresie innowacji, trudności w tworzeniu sojuszy, nierównowagę demograficzną, degradację środowiska, ciągłą korupcję i koszty utrzymania porządku w kraju lub, jak to opisuje dokument, „monitorowanie, cenzurowanie i indoktrynacja 1,4 miliarda ludzi w Chinach. ”

Dokument podkreśla, że ​​Waszyngton wini raczej przywództwo Chin niż chińską kulturę. „Wolność i demokracja” mogą rozkwitać w Chinach, „tak samo jak na Tajwanie i w Korei Południowej, a także w Hongkongu” , mówi.Istnieje również „choroba, śmierć i dewastacja społeczna i gospodarcza spowodowana na całym świecie przez pandemię Covid-19 urodzoną w Wuhan”, co według Departamentu Stanu doprowadziło do międzynarodowego gniewu z powodu „pogardy dla życia ludzkiego, obojętności Pekinu na dobrobyt innych narodów i lekceważenie międzynarodowych norm i zobowiązań ”.

Zabezpieczenie porządku światowego kierowanego przez USA

Znoszenie „China wyzwanie” będzie wymagać „wielostronne podejście” , który „pozwoli Stanom Zjednoczonym do bezpiecznego wolności” w domu i dla reszty świata. Departament Stanu wymienia dziesięć działań niezbędnych do powstrzymania Chin.

U siebie Waszyngton musi „zachować porządek konstytucyjny”, „wspierać rozwijającą się gospodarkę opartą na wolnym rynku” i „kultywować tętniące życiem społeczeństwo obywatelskie”. Musi „utrzymać najpotężniejszą, zwinną i zaawansowaną technologicznie armię świata”, aby chronić handlowe interesy Ameryki. 

O zagrożeniu ze strony Chin należy także uczyć Amerykanów, ponieważ „tylko od świadomego obywatela można oczekiwać, że poprze złożoną mieszankę wymagających polityk, które umożliwią Stanom Zjednoczonym zapewnienie wolności”. Edukacja „umożliwi uczniom wzięcie na siebie trwałej odpowiedzialności obywatelskiej w wolnym i demokratycznym społeczeństwie oraz sprostanie specjalnym wymaganiom” nowoczesnej gospodarki.Jest też wiele do zrobienia, zarówno po to, aby uzyskać przewagę konkurencyjną w nauce i technologii, jak i by stworzyć kadrę specjalistów chińistyki. Amerykańscy dyplomaci, stratedzy wojskowi, ekonomiści, technolodzy i teoretycy polityczni „muszą być dobrze zaznajomieni z językiem, kulturą i historią tego kraju”, czytamy w dokumencie, sugerując niedobór chińskiej wiedzy specjalistycznej w USA.

Stany Zjednoczone będą nadal musiały współpracować z Chinami po prostu ze względu na ich potęgę gospodarczą, ale jednym z ich głównych celów jest „wyeliminowanie uzależnienia od Chin w zakresie materiałów i towarów krytycznych” dla siebie i dla sojuszników.Na arenie międzynarodowej „Elements of the China Challenge” mówi, że Stany Zjednoczone muszą ponownie ocenić „swój system sojuszy i wachlarz organizacji międzynarodowych”. Sojusznicy ( „światowe demokracje i inni podobnie myślący partnerzy” ) będą musieli podpisać się pod bardziej efektywnym podziałem obowiązków. Organizacje międzynarodowe będą musiały zostać zreformowane „tam, gdzie to możliwe” i odsunięte na bok „tam, gdzie to konieczne” przez nowe utworzone przez Stany Zjednoczone.

Wielka rywalizacja o władzę

Wyciekły papier wpisuje się w logikę „rywalizacji wielkich mocarstw”, która stała się przedmiotem zainteresowania polityki zagranicznej administracji Trumpa, ale można ją prześledzić wstecz do „zwrotu ku Azji” jego poprzednika Baracka Obamy. Potrzeba postrzegania Ameryki jako siły wyjątkowo predysponowanej do rządzenia światowymi sprawami również cieszy się ponadpartyjnym konsensusem w Waszyngtonie.

Stany Zjednoczone postrzegają Chiny i, w mniejszym stopniu, Rosję jako narody „rewizjonistyczne”, które próbują rozbić postzimnowojenny jednobiegunowy świat. Waszyngton oskarża ich o autorytaryzm i oskarża o różne nadużycia, takie jak tłumienie sprzeciwów w kraju, sprzyjanie korupcji w innych krajach, aby je wykorzystać, awanturnictwo wojskowe i inne.

Oba kraje faktycznie opowiadają się za multilateralizmem i prawem suwerennych narodów do przyjmowania systemów politycznych, które uważają za lepiej dostosowane do ich kultur i potrzeb. Mówią, że krytyka jest tylko częścią wysiłków USA, aby nadążyć za konkurencją, wykorzystując siłę polityczną po tym, jak nie udało im się wygrać ekonomicznie.

rt.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: