Ile będzie kosztować szczepionka na koronawirusa? Państwa wydadzą miliardy
Autor: Pixabay.comIle będzie kosztować szczepionka na koronawirusa? Państwa wydadzą miliardy

Polacy nie chcą się szczepić na koronawirusa – tak wynika z sondażu SW Research przeprowadzonego dla portalu rp.pl. Aż 33,2 proc. osób deklaruje, że nie zaszczepi się na koronawirusa.

Szczepienia na koronawirusa. Wyniki badań

Oznacza to, że co trzeci Polak nie chce się szczepić na koronawirusa. Tymczasem 28,7 proc. ankietowanych deklaruje, że zaszczepi się na koronawirusa, a 38,1 proc. jeszcze nie wie, jaką podejmie decyzję w tej sprawie. Tak przedstawiają się wyniki badań SW Reasearch przeprowadzone dla portalu rp.pl.

Badanie zostało przeprowadzone wśród użytkowników panelu online SW Panel w dniach 3 -4 listopada. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy.

Szczepionka na koronawirusa. Kiedy będzie dostępna w Polsce?

Wiadomo, że gotową szczepionkę ma już amerykański Pfizer i – jak deklarują naukowcy – szczepionka jest skuteczna w 90 procentach. W Polsce miałaby pojawić się wiosną 2021 roku. Jak deklarował premier Mateusz Morawiecki, szczepionka będzie dobrowolna. Według polskich polityków szczepionki na koronawirusa byłyby do przyjęcia nawet wtedy, gdyby ich skuteczność wynosiła od 50 do 60 proc.

eska.pl