DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

IDEA KONFISKATY TO JOKER, KTÓREGO ZBIGNIEW ZIOBRO NIE ZAWAHA SIĘ UŻYĆ W WALCE Z KONTREWOLUCJĄ ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

„W przypadku wejścia w życie wyżej wymienionych rozwiązań wystarczy, że osoba majętna będzie np. utrzymywać kontakt z – jak się później może okazać – sprawcą przestępstwa, i wówczas może być narażona na ryzyko związane z obowiązkiem wykazania pochodzenia całego swojego majątku, pod rygorem jego przejęcia przez państwo, również w wyniku pomyłki organów” – czytamy w apelu.

Historia:

Zbigniew Ziobro śladami Feliksa Dzierżyńskiego

Ponad sto lat temu w bolszewickiej Rosji powstała CZEKA – zwana potocznie Czeka, lub Czeriezwyczajka ( Wszechrosyjska Komisja Nadzwyczajna do Walki z Kontrrewolucją, Spekulacją i Nadużyciami Władzy).

Na czele kolegium komisji stanął Polak, z pochodzenia szlachcic, bardzo doświadczony w pracy konspiracyjnej – Feliks Dzierżyński, szybko zyskał sobie (nie bez powodu) przydomek Żelazny Feliks i poparcie Lenina, który doceniał takich ludzi. Potrzebni mu byli do sterroryzowania społeczeństwa, przywrócenia totalnej kontroli nad nową powstałą Robotniczo-Chłopską Armią Czerwoną i zaprowadzenia porządku w Rosji Bolszewickiej.

Pierwsze zadania
Rada Komisarzy Ludowych ściśle określiła zadania WCzK, początkowo składające się z trzech punktów:

Ścigać i likwidować wszystkie akcje kontrrewolucyjne i sabotażowe na obszarze całej Rosji, bez względu na to kto je organizował.
Oddawać pod sąd Trybunału Rewolucyjnego wszystkich sabotażystów i kontrrewolucjonistów.
Przeprowadzać wstępne dochodzenia, jeśli byłyby one konieczne do zachowania bezpieczeństwa.

Sam Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości zaznaczał, że w rodzimych planach nie chodzi o atak na przedsiębiorców, lecz właśnie o pomoc tym uczciwym…

W ostatni piątek Ministerstwo Sprawiedliwości zorganizowało konferencję naukową poświęconą konfiskacie prewencyjnej. Podstawowym celem było pokazanie polskim odbiorcom, że to rozwiązanie powszechnie stosowane na Zachodzie i że chodzi w nim o walkę z bandytami, a nie odbieranie majątków niewinnym ludziom.

Sam Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, zaznaczał zaś, że w rodzimych planach nie chodzi o atak na przedsiębiorców, lecz właśnie o pomoc tym uczciwym. Bo sytuacja, w której mienie pozyskane w sposób nieuczciwy jest wykorzystywane, powoduje, iż trudno mówić o sprawiedliwej konkurencji pomiędzy przedsiębiorcami.

Ukrywanie majątku

W  Ministerstwie Sprawiedliwości trwają prace nad wprowadzeniem konfiskaty prewencyjnej. Częściowo jest to związane z koniecznością dostosowaniu polskiego porządku prawnego do wchodzącego w życie 18 grudnia 2020 r. unijnego rozporządzenia 2018/1805. Dotyczy ono uznawalności nakazów zabezpieczenia i konfiskaty pomiędzy państwami członkowskimi UE. Ministerstwo Sprawiedliwości uznało, że trudno byłoby wykonywać np. włoskie nakazy w Polsce, skoro rodzima procedura nie zna rozwiązań stosowanych w Italii. Ale rodzime rozwiązanie ma iść dalej.

Założenie resortu jest bowiem takie, by wprowadzić nową quasi-karną procedurę prowadzącą do zajęcia mienia, które było w ciągu ostatnich pięciu lat w posiadaniu podejrzanego, oskarżonego lub skazanego za przestępczą działalność (chodzi o niektóre typy przestępstw, głównie dotyczące działalności zorganizowanych grup). I to bez znaczenia, kto jest formalnie właścicielem tych dóbr. Osoba, której majątek miałby zostać odebrany, będzie mogła tego uniknąć wykazując legalne źródła pochodzenia środków, które pozwoliły na zakup mienia.

– Nie może być zgody na ukrywanie majątku przez przestępców. Z punktu widzenia społecznej sprawiedliwości zupełnie bez znaczenia jest to, czy właścicielem willi i limuzyny jest gangster, jego matka bądź przyjaciółka. Istotą jest to, że mienie nie pochodzi z legalnej działalności – tłumaczył na łamach „DGP” sens zmiany prof. Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości.

Brak zaufania

Faktem jest, że konfiskata prewencyjna jest stosowana w wielu państwach na świecie. Jest też bez wątpienia zgodna z prawem unijnym. Trybunał Sprawiedliwości UE uznaje bowiem, że prawo UE nie stoi na przeszkodzie przepisom krajowym, zgodnie z którymi konfiskatę mienia nabytego nielegalnie sąd może zarządzić w postępowaniu, które nie jest uzależnione od stwierdzenia przestępstwa lub od skazania domniemanych sprawców takiego przestępstwa.

Jednocześnie jednak polski biznes, po informacjach przekazanych przez „DGP”, wyraził oburzenie planami Ministerstwa Sprawiedliwości. We wspólnym stanowisku BCC, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Związek Banków Polskich wskazały, że nie można ingerować w prawo własności prywatnej przed wydaniem wyroku przez sąd. Przedsiębiorcy podzielają pogląd, że nie może być zgody na ukrywanie dóbr przez przestępców. Jednak przestępcą staje się osoba dopiero po prawomocnym wyroku skazującym. Do tego czasu trzeba każdego podejrzanego uważać za niewinnego.

„W przypadku wejścia w życie wyżej wymienionych rozwiązań wystarczy, że osoba majętna będzie np. utrzymywać kontakt z – jak się później może okazać – sprawcą przestępstwa, i wówczas może być narażona na ryzyko związane z obowiązkiem wykazania pochodzenia całego swojego majątku, pod rygorem jego przejęcia przez państwo, również w wyniku pomyłki organów” – czytamy w apelu.

Przedsiębiorców nie przekonuje to, że w wielu innych państwach konfiskata prewencyjna jest stosowana i nie ma przypadków nadużyć w stosunku do uczciwych przedsiębiorców. W zasadzie ze wszystkich źródeł słyszymy bowiem, że kłopotem nie są nawet same projektowane przepisy, lecz to, że za ich późniejsze stosowanie będzie odpowiadała prokuratura podległa Zbigniewowi Ziobrze. A i do niej, i do samego Ziobry wielu przedsiębiorców nie ma zaufania.

Autor:
zzz
Źródło:

Dziennik Gazeta Prawna/plportal.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: