DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Zakażone matki nie widzą dzieci. „W miarę możliwości wysyłamy im zdjęcia” ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
 

Ok. 200 dzieci leczonych było od początku roku na oddziale patologii noworodka bielskiego szpitala wojewódzkiego. Żadne z nich nie było zakażone koronawirusem, choć ich matki miały dodatni wynik na obecność SARS-CoV-2 – zakomunikował w poniedziałek szpital.

17 listopada przypada Światowy Dzień Wcześniaka. „Większość spośród 200 małych pacjentów, którzy byli leczeni na oddziale to wcześniaki” – poinformowała rzecznik szpitala Anna Szafrańska.Dr Danuta Zimmer, kierownik oddziału patologii noworodka, podkreśliła, że w związku z pandemią obowiązują tam specjalne procedury bezpieczeństwa.

„Na patologię noworodka trafiały dzieci, których matki miały dodatni wynik na obecność SARS-CoV-2. Wobec takiego malucha stosujemy procedury obowiązujące podczas opieki nad zakażonym pacjentem. Noworodek przebywa w inkubatorze w izolatce. Lekarze, pielęgniarki i pozostały personel stosują wszelkie zabezpieczenia: specjalne stroje, maski i dezynfekcję. Taka sytuacja trwa do momentu uzyskania przez dziecko dwóch ujemnych wyników na obecność SARS-CoV-2” – powiedziała cytowana w komunikacie lekarka.

Danuta Zimmer podkreśliła, że trudna sytuacja epidemiczna nie oznacza, że matki zakażone koronawirusem pozbawione są informacji o stanie zdrowia dzieci.

„Nie mogą wprawdzie odwiedzać swoich pociech, ale na bieżąco udzielamy telefonicznie informacji o tym, jak maluszki się czują. W miarę możliwości wysyłamy im zdjęcia dzieci. Wiemy, że jest to dla mam niezwykle ważne” – powiedziała.

Mamy, które nie są zakażone SARS-CoV-2, mogą odwiedzać dzieci przebywające na oddziale. Nie mogą jednak widywać ich codziennie i na dużej sali, gdzie leżą również inne noworodki, jak to było przed pandemią.

„Wizyty są obecnie krótsze i odbywają się w specjalnie wyznaczonym do tego pomieszczeniu. Przygotowaliśmy pokój, gdzie matki mogą dziecko przytulić, przewinąć i przebrać. Kobiety muszą mieć ubrane maski i zdezynfekowane ręce. Często towarzyszy im pielęgniarka, doradca laktacyjny lub fizjoterapeuta, którzy dają wskazówki, jak opiekować się wcześniakiem po wypisaniu ze szpitala” – powiedziała Zimmer.

Szefowa oddziału podkreśliła zaangażowanie lekarzy neonatologów i anestezjologów, pielęgniarek, położnych i personelu pomocniczego. Zaznaczyła zarazem, że w walce o życie i zdrowie wcześniaków ogromną rolę odgrywają rodzice, ale z uwagi na pandemię, ich rola pozostaje ograniczona.

„Mamy świadomość, że jest to dla nich bardzo trudna sytuacja. Robimy wszystko, aby przez ten czas, kiedy nie mają kontaktu z dziećmi, mogli przejść w miarę spokojnie” – podkreśliła Zimmer.

Według Światowej Organizacji Zdrowia wcześniak to dziecko urodzone między 22. i 37. tygodniem ciąży. Taki noworodek nie zdążył osiągnąć pełnej dojrzałości do życia poza organizmem matki. Nie wszystkie narządy miały szansę zakończyć swój rozwój, dlatego ma to konsekwencje dla jego życia i zdrowia, więc wymaga specjalistycznej opieki lekarskiej.

Rzecznik szpitala Anna Szafrańska poinformowała PAP, że oddział patologii noworodka funkcjonuje w szpitalu wojewódzkim od początku 2001 r. Dwa lata temu przeszedł gruntowny remont. Przebudowa oraz doposażenie w sprzęt medyczny kosztowały ponad 11 mln zł. Obecnie dysponuje on 20 stanowiskami, w tym ośmioma intensywnej terapii, sześcioma opieki ciągłej i sześcioma opieki pośredniej.

„Wszystkie stanowiska mają pełną możliwość monitorowania funkcji życiowych noworodków. Na oddziale znajdują się nowoczesne inkubatory otwarte i zamknięte oraz aparatura diagnostyczna umożliwiająca stawianie diagnozy przy łóżku chorego, analizatory glukozy, analizator gazowy i jonowy” – poinformowała rzecznik.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej to jedna z największych i najnowocześniejszych placówek na południu Polski. Ma m.in. 17 oddziałów i 19 poradni specjalistycznych. (PAP)

Autor: Marek Szafrański/naszapolska

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: