DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Dlaczego niektórzy artyści dostali fortunę od państwa? Odkryto już powód, rządowi może być wstyd ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Pieniądze dla artystów to jedna wielka pomyłka

Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa, 16.05.2019. 5 urodziny stacji Disco Polo Music. N/z: zespol Bayer Full, Slawomir Swierzynski

Dlaczego niektórzy artyści dostali fortunę od państwa? Odkryto już powód, rządowi może być wstyd

Fundusz Wsparcia Kultury to ogromne pieniądze, które miały zostać przyznane artystom i przedsiębiorcom działającym w branży kultury. Pomysł spotkał się z głośną krytyką, ponieważ w czasach, gdy liczy się każdy grosz, a kolejne firmy ogłaszają bankructwo, 400 mln zł dla artystów wydaje się nieporozumieniem, zwłaszcza, że rząd dopuścił się niewybaczalnej pomyłki.

Pieniądze dla artystów

Ludzie kultury zwrócili się do rządu z prośbą o pomoc podobną do tej, na którą mogli liczyć przedsiębiorcy dzięki wprowadzanym tarczom antykryzysowym. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydowało się w związku z tym pomóc także branży artystycznej. I być może nie byłoby w tym nic gorszącego, gdyby nie fakt, w jaki sposób rozdysponowano 400 mln zł.

Duża część pieniędzy podatników rozeszła się między zespołami disco polo. Zespół Bayer Full zasłużył wg rządu na 550 tys. zł, a Weekend 520 tys. zł. Na liście znalazły się także inne gwiazdy: Andrzej Pietras i zespół BAJM mieli otrzymać 613 500 zł, niebagatelną sumę 1,9 mln zł miała też otrzymać Golec Fabryka, spółka zarządzana przez jednego z braci. Pieniądze mieli dostać także: Grzegorz Hyży (449 tyz. zł), Piotr Kupicha z zespołu Feel (ponad 230 tys. zł), firma CERE zarządzana przez Katarzynę Cerekwicką (prawie 131 tys. zł), Kamil Bednarek (500 tys. zł) i wielu innych.

Kosztowna pomyłka rządu, ogrom pieniędzy przyznany błędnie?

Portal money.pl dotarł do informacji, z których wynika, że przyczyną tak wielkich subwencji z pieniędzy podatników miała być pomyłka, ponieważ rząd nie odróżnia przychodu od dochodu, w związku z czym wielu artystów miało dostać więcej pieniędzy, niż wcześniej zarabiało. Na pomyłkę uwagę zwróciły sami zainteresowani, czyli właśnie osoby z branży.

Różnica między przychodem a dochodem jest diametralna, ponieważ „przykładowo, organizator koncertu może mieć przychód na poziomie miliona złotych. Ale po opłaceniu faktur podwykonawcom, wypłaceniu pensji pracownikom i pokryciu pozostałych kosztów zostanie mu 100 tys. zł. Przychód – milion, dochód – 100 tys. zł” – tłumaczy obrazowo money.pl.

— Wiele firm mogło wykorzystać sytuację i nie tylko zrekompensować sobie straty wynikające z pandemii, ale dodatkowo się wzbogacić — skomentowała całą sytuację czytelniczka portalu, która sama prowadzi firmę eventową.

— Kryterium wyliczenia maksymalnej kwoty wsparcia był spadek przychodów. I o połowę kwoty przychodów z roku poprzedniego można było się starać — wyjaśniła czytelniczka money.pl i przyznała, że system przyznał jej najwyższą kwotę, o którą mogła się ubiegać. W jej przypadku to 700 tys. zł.

— Tyle że to kwota przychodu, a nie dochodu, który zostaje przedsiębiorcy — wyjaśniła czytelniczka i zaznacza, że ponieważ chciała być uczciwa, zawnioskowała jedynie o sumę, którą realnie mogła stracić przez epidemię — 150 tys. zł.

Czytelniczka nie była w stanie uwierzyć, ile pieniędzy otrzymali organizatorzy imprez, których praca polega głównie na wystawianiu faktur.

biznesinfo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: