DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Specjalny zespół sprawdzi kariery polskich naukowców. Pochodzenie robotniczo-chłopskie pod specjalną uwagą ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Pochodzenie naukowców do zbadania

pixabay.com jarmoluk
 15 Listopada 2020

Specjalny zespół sprawdzi kariery polskich naukowców. Pochodzenie robotniczo-chłopskie pod specjalną uwagą

Pochodzenie polskich pracowników naukowych ma być sprawdzone przez specjalny zespół badawczy. Sprawdzane będą przede wszystkim środowiska z jakich wywodzą się naukowcy. Badanie przeprowadzi Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Pochodzenie naukowców zostanie prześwietlone przez specjalny zespół

Dlaczego pochodzenie będzie przedmiotem zainteresowania naukowców? Jak tłumaczy dr Kamil Łuczaj, szef projektu nazwanego „Naukowcy Mobilni Kulturowo. Doświadczenie awansu społecznego w perspektywie narracyjnej””, badacze chcą sprawdzić jak kultura pochodzenia (rodzina i kręgi społecznej) wpływają na wyznawane przez nich wartości, ich działania, oraz konsumpcję.

Badaniem zajmie się zespół socjologów z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Co ciekawe, do projektu oprócz doświadczonych badaczy zaangażowano również studentów i stażystów. Dzięki temu zdobędą doświadczenie badawcze i to w dosyć prestiżowym badaniu.

– Ponadto interesuje nas, czy występują jakieś różnice pomiędzy życiem prywatnym badanych, a ich zachowaniem i sposobem bycia w miejscu pracy oraz czy występują „tarcia” np. ideologiczne, pomiędzy rodzinami, z których pochodzą, a środowiskiem akademickim, w którym pracują – mówił dr Łuczak cytowany przez bankier.pl.

W pierwszym z dwóch badań naukowcy będą przeprowadzać wywiady biograficzne z pracownikami akademickimi, którzy mają stopień naukowy co najmniej doktora, a rodzice mają ukończoną szkołę średnią i wykonywali zawód, który nie wymaga kwalifikacji specjalistycznych.

Kandydatów do badania rekrutowano przez kampanię informacyjną w mediach społecznościowych. Nie było możliwości wytypowania samemu badanych przez brak tego typu statystyk. Wywiady biograficzne zostaną przeprowadzone z 20 naukowcami z różnych części kraju.

Pandemia nieco utrudniła pracę zespołu badawczego

Na razie przeprowadzono połowę założonych wywiadów. Dr Łuczaj tłumaczy, że problemem okazała się pandemia, która uniemożliwia osobiste spotkania z badanymi. Warto przy tym wspomnieć, że ze względu na specyfikę metody biograficznej, wywiady powinny być przeprowadzane w osobiście. Z drugiej strony, wyjątkowa sytuacja może dostarczyć naukowcom wielu metodologicznych informacji o wykorzystaniu tej metody przy rozmowach przez internet.

– Jeśli bezpieczeństwo zdrowotne badanych będzie zagrożone, to będziemy zmuszeni wykorzystać zdalne środki komunikowania – zastrzegał dr Łuczaj.

biznesinfo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: