DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Resort się postarał, podatek jest nie do ominięcia. Nie zasłonisz się nawet związkiem małżeńskim ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Danina solidarnościowa nie do uniknięcia przy wspólnym rozliczaniu z małżonkiem

wikipedia/Adam-dalekie-pole

Resort się postarał, podatek jest nie do ominięcia. Nie zasłonisz się nawet związkiem małżeńskim

Już niebawem osoby z dochodami powyżej 1 mln zł rocznie zapłacą tzw. daninę solidarnościową. Ministerstwo Finansów przypomina, że przed zapłaceniem podatku nie chroni wspólne rozliczenie PIT z małżonkiem. Z danych resortu wynika, że daniną objętych jest ok. 20-25 tys. osób w Polsce.

Danina solidarnościowa nie do ominięcia

Tzw. danina solidarnościowa została zaproponowana przez rząd wiosną 2018 roku gdy doszło do pamiętnych protestów osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie. Wówczas to w ramach odpowiedzi na ich protest rząd zdecydował się na ten krok.

Tym samym danina solidarnościowa znalazła się w ustawie o solidarnościowym funduszu wsparcia osób niepełnosprawnych. Prawo przepchnięto dość prędko, dzięki czemu podatek obowiązuje od stycznia ubiegłego roku.

16-latek pomylił się przy kasie o 2,12 zł. Policja zakuła go w kajdanki i odwiozła radiowozem

Stosunkowo nowa danina, jak przypomina „Rzeczpospolita” wynosi 4 proc. od dochodu przekraczającego 1 mln zł. Muszą ją zapłacić (jak i oczywiście tradycyjny PIT) zarówno osoby pracujące na etacie, jak i umowie o dzieło, zleceniu, a także kontrakcie menadżerskim. Danina obejmie również najbogatszych przedsiębiorców.

Danina solidarnościowa będzie musiała zostać opłacona w ramach najbliższych rozliczeń z fiskusem. Termin rozliczenia tradycyjnie mija pod koniec kwietnia przyszłego roku.

Tymczasem jak wynika z przypomnianych przez dziennik wytycznych Ministerstwa Finansów, przed podatkiem nie uchroni wspólne rozliczenie PIT z małżonkiem.

W objaśnieniach przedstawionych przez resort podkreślono, że każdy z małżonków przy ustalaniu podstawy obliczenia daniny solidarnościowej uwzględnia wyłącznie swoje dochody. Nie łączy ich z dochodami małżonka ani nie dzieli na pół.

biznesinfo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: