DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Podatek PIT 2021 do zmiany, odczują niemal wszyscy. Resort w pośpiechu przepycha projekt ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Podatek PIT zmiany formularza

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Podatek PIT 2021 do zmiany, odczują niemal wszyscy. Resort w pośpiechu przepycha projekt

Podatek PIT rozliczany jest poprzez złożenie formularza, w przyszłym roku mogą nas czekać spore zmiany. Zmieniony będzie wzór oświadczenia w związku z COVID-19. Ministerstwo Finansów (MF) złożyło już rozporządzenie. Czasu zostało jednak niewiele.

Podatek PIT i nowe formularze

Podatek PIT rozliczany oświadczeniami PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT/B, PIT/D, PIT/DS, PIT/IP, PIT/O, PIT/Z, PIT/WZ oraz PIT/SE może przejść spore zmiany. MF wprowadzi zmiany związane z pandemią choroby COVID-19.

Zmiany są efektem nowych regulacji związanymi z ustawami dotyczących opodatkowania oraz z pandemią. Jak zauważono w ocenie skutków regulacji, to właśnie nowe ustawy wygenerowały potrzebę stworzenia nowych wzorów wniosków do formularzy PIT.

Zmiany w formularzy za podatek PIT spowodowane regulacjami podatkowymi

Istotna jest choćby ustawa z 16 października 2019 o rozstrzyganiu sporów dotyczących podwójnego opodatkowania oraz zawieraniu uprzednich porozumień cenowych. Jak pisze Business Insider, przyjęty projekt uchylił art. 45 ust. 5a ustawy PIT, za którego sprawą podatnicy dołączali do oświadczenia sprawozdanie o realizacji uznanej metody transferowej.

– W związku z tym podatnicy nie mają już obowiązku składania sprawozdania w formie załącznika do zeznania podatkowego. Obecnie w sekcji +Informacje Dodatkowe+ podatnik będzie jedynie zaznaczać check-box informujący o złożeniu sprawozdania o realizacji uprzedniego porozumienia cenowego APA-P – można przeczytać w ocenie skutków regulacji.

Drugą ustawą zmieniająca formularz za podatek PIT, jest nowelizacja dotycząca ograniczenia zatorów płatniczych z 19 lipca 2019 roku. Dotyczy ona ulgi za „złe długi” dająca możliwość skorygowania podatku w razie, gdyby wierzyciel nie zapłacił faktury.

– W zeznaniach podatkowych PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS oraz w załączniku PIT/IP dodano sekcję uwzględniającą ulgę na złe długi. Ponadto dla celów rozliczenia tej preferencji utworzono nowy załącznik PIT/WZ – napisano w ocenie skutków regulacji.

biznesinfo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: