DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Księża nie mogą narzekać. Waloryzacja emerytur będzie dla nich wyjątkowo hojna ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Waloryzacja emerytur dla duchownych

Pexels/RODNAE Productions

Księża nie mogą narzekać. Waloryzacja emerytur będzie dla nich wyjątkowo hojna

Waloryzacja emerytur to moment, na który wyczekują wszyscy seniorzy w Polsce. Na najbardziej uprzywilejowanej pozycji są jednak księża, którzy poza podwyżką dzięki przeliczeniu ZUS mogą liczyć także na waloryzację Funduszu Kościelnego.

Podwójna waloryzacja dla księży

Ubiegłoroczna waloryzacja emerytur realizowana przez ZUS sprawiła, że każdy senior otrzymał emeryturę wyższą o zaledwie 2,86 proc. lub co najmniej 70 zł. Dodatkowy zastrzyk pieniędzy dostali polscy księża, którzy są objęci podwójną waloryzacją. Dotyczą ich zarówno przeliczenia ZUS, jak i Funduszu Kościelnego.

Dzięki temu księża, którzy ukończyli 75. rok życia mogli liczyć także na drugą waloryzację rzędu 4 proc. – znacznie wyższą niż w przypadku wskaźnika ZUS. Podobnie, jak zwykli obywatele otrzymali również trzynastą emeryturę. A w przyszłym roku być może dostaną także czternastą.

Korzystne emerytury i waloryzacja, ale nie dla każdego. Fundusz Kościelny rośnie w siłę

Super Express donosi, że wydatki na składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne dla księży, a zatem i na emerytury duchownych, zdecydowanie wzrosły.

Bazując na dokumentach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, dziennikarze wskazali, że łączna pula emerytalna wyniosła w 2019 r. o 6 mln zł więcej niż rok wcześniej i osiągnęła poziom 153 mln zł. Przekłada się to zatem na waloryzację 4,08 proc.

Jednak ubiegły rok to nie pierwszy, w którym Fundusz Kościelny zwiększa swoje zaplecze finansowe. Portal money.pl podaje, że jeszcze w 1990 r. państwo przekazywało do funduszu ok. 2 mln zł. W 2019 r. ta kwota ta wzrosła do 171 mln zł. To o ok. 90 razy więcej niż trzy dekady temu.

Jaką emeryturę pobierają duchowni? Nie można wskazać dokładnej kwoty, ponieważ świadczenie senioralne dla księży zależy od przepracowanych lat, poziomu w hierarchii i wielkości parafii. Jednak sumy te są z pewnością wyższe niż emerytura minimalna przeciętnego Polaka, który otrzymuje 1200 zł miesięcznie.

biznesinfo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: