DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

400 mln zł z Funduszu Wsparcia Kultury. 800 tys. zł dla… cyrku !! ☀Autor Gabi☀

10.00 avg. rating (93% score) - 1 vote
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
 

Bayer Full to był tylko początek. Ministerstwo pokazało długą listę beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury. Cyrk Korona dostanie 800 tys. zł, ponad pół miliona Radek Liszewski i zespół Weekend. Kto jeszcze?

Zespół Weekend jednym z beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury. Dostanie 520 tys. zł

(East News)
Zespół Weekend jednym z beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury. Dostanie 520 tys. zł

Resort kultury wspiera artystów pieniędzmi z Funduszu Wsparcia Kultury. Rozdanych zostanie łącznie 400 mln zł. Jedne z największych grantów dostaną zespoły disco polo – Bayer Full i Weekend.

O tym pierwszym szerzej pisaliśmy już na łamach money.pl. Polscy podatnicy wspomogą Bayer Full niebagatelną kwotą 550 tys. zł. Z kolei Radosław Liszewski na swój zespół Weekend otrzyma 520 tys. zł z kieszeni nas wszystkich.

Zwróciliśmy się do ministerstwa z pytaniami dotyczącymi kryteriów przyznawania wsparcia i o przesłanki tak znacznej pomocy dla choćby zespołów discopolowych. Opublikujemy odpowiedź, gdy ją otrzymamy.

Kto znalazł się na długiej liście beneficjentów? To m.in. artyści znani i lubiani, jak choćby Grzegorz Hyży, który dostanie 449 tys. zł, a także Igor Herbut – z grantem wynoszącym blisko 430 tys. zł.

Andrzej Pietras i zespół BAJM dostanie 613 500 zł. Z kolei Beata Pietras na firmę BEATA ART otrzyma blisko 751 tys. zł. Piotr Kupicha znany z zespołu Feel otrzyma ponad 230 tys. zł, a Justyna Steczkowska, w ramach firmy JS Music, dostanie blisko 180 tys. zł.

Firma CERE zarządzana przez Katarzynę Cerekwicką dostanie niespełna 131 tys. zł. Fundacja StartSmart Alicji Węgorzewskiej-Whiskerd (śpiewaczka operowa) otrzyma ponad 225 tys. zł wsparcia. Piosenkarka Julia Pietrucha dostanie 110 tys. zł, a Kamil Bednarek równe pół miliona złotych.

Spory zastrzyk gotówki otrzyma także Teatr Kamienica Emiliana Kamińskiego. Dostanie 1,8 mln zł wsparcia. Z kolei aktorka i piosenkarka Olga Bończyk dostanie wsparcie dla swojej firmy Artmusic, to wynosi niespełna 121 tys. zł.

Fundacja IMKA Tomasza Karolaka, do której należy teatr o tej samej nazwie dostanie ponad 1,6 mln zł. Agustin Egurrola na firmę Egurrola Production otrzyma 664 500 zł.

Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury dostanie przelew równy 1,8 mln zł.

Jednak nie tylko muzycy czy aktorzy mogą liczyć na wsparcie. Wśród 2064 podmiotów znalazł się także Cyrk Korona zarządzany przez Lidię Król-Pinder. Otrzyma 800 tys. zł z kieszeni podatników.

Na niebagatelną kwotę zdaniem resortu kultury zasłużyła też spółka Golec Fabryka, zarządzana przez Pawła Golca, jednego z liderów Golec uOrkiestry. Firma dostanie blisko 1,9 mln zł.

– Powołanie i uruchomienie Funduszu Wsparcia Kultury było bardzo wyczekiwane przez środowisko. Ze względów epidemicznych czas nie był naszym sprzymierzeńcem, działaliśmy pod jego dużą presją – podkreśla Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

– Dlatego tym bardziej cieszę się, że cały proces udało się przeprowadzić w tak szybkim tempie. Pozostał nam ostatni i zarazem najważniejszy krok: wypłata świadczeń – dodaje Gliński.

O pomoc finansową w ramach utworzonego we wrześniu Funduszu Wsparcia Kultury ubiegało się 2246 podmiotów. Jak informuje ministerstwo kultury, na 2064 prawidłowo wypełnione i złożone wnioski pomoc otrzymają:

  • 144 samorządowe instytucje artystyczne – łącznie 94 716 434 ;
  • 306 organizacji pozarządowych (NGO-sów) – łącznie 38 578 661 ;
  • 448 przedsiębiorców – łącznie 90 959 964 zł.

Do tego beneficjentami zostało 1166 firm świadczących usługi zaplecza scenotechnicznego – przyznana kwota wsparcia to 175 235 109 zł.

Zgodnie z rozporządzeniem, wsparcie finansowe jest przeznaczone na działalność kulturalną w dziedzinie teatru, muzyki lub tańca, w tym polegającą na świadczeniu usług wspomagających tę działalność przez organizację zaplecza technicznego, na finansowanie lub refinansowanie wydatków ponoszonych w okresie od dnia 12 marca do dnia 31 grudnia 2020 r.

10.00 avg. rating (93% score) - 1 vote
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: